LG na CES 2017: wielki debiut robotów ze sztuczną inteligencją
LG na CES 2017: wielki debiut robotów ze sztuczną inteligencją

LG na CES 2017: wielki debiut robotów ze sztuczną inteligencją

Opublikowany

Podczas zbliżających się targów CES 2017 firma LG Electronics przedstawi przegląd zaawansowanych technologii robotycznych, prezentując swoje innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji. Pokaz robotów prawdopodobnie będzie jednym z ważniejszych wydarzeń podczas spotkania w Las Vegas.

Dzięki wydajnym procesorom oraz algorytmom analizującym otoczenie, roboty LG będą mogły poruszać się po skomplikowanych trasach oraz wybierając te, które pozwolą na najefektywniejsze wykonywanie zadań, na każdym kroku zwiększając komfort życia domowników.
Innowacje opracowane przez LG wykraczają poza technologie wykorzystane w automatycznym odkurzaczu LG HOM-BOT. Zaprezentowane podczas CES roboty będą pierwszym i tego typu urządzeniami wyposażonymi w funkcje oparte na sztucznej inteligencji, przeznaczonymi nie tylko do sprzątania – bez problemu współpracują z innymi urządzeniami smart także na zewnątrz budynków.
Wśród robotów LG prezentowanych w Las Vegas pojawią się modele przeznaczone do zastosowań komercyjnych w miejscach publicznych, takich jak porty lotnicze czy hotele, gdzie będą pracować z myślą o zwiększeniu komfortu gości. LG przedstawi także LG Hub Robot przeznaczony do użytkowania w domu – może pełnić funkcję osobistego asystenta oraz ułatwić korzystanie ze sprzętu wchodzącego w skład inteligentnego domu. Kolejny robot, który zostanie pokazany podczas targów CES 2017 został stworzony do najefektywniejszego wykonywania prac na podwórku i w ogrodzie.
Seria robotów LG zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej firmy LG, 4 stycznia 2017 o godzinie 8:00 czasu PST w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas. Uczestnicy targów CES będą mogli zobaczyć roboty LG również na stanowisku firmy w Las Vegas Convention Center (Central Hall, nr 11100) .

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Roboty LG wkraczają do największego portu lotniczego w Korei

Inteligentne rozwiązania LG ułatwią życie milionom pasażerów – LG przekazuje najnowsze roboty lotnisku Incheon International Airport w Seulu
LG wprowadza na rynek lodówkę INSTAVIEW

Jako czołowy gracz na światowym rynku lodówek, LG Electronics (LG) zaprezentuje swoją innowacyjną lodówkę InstaView Door-in-Door™ podczas tegorocznego Innofest Europe, który odbędzie się na Krecie. Lodówka jest już powszechnie kojarzona z inteligentnym ekranem dotykowym i nowatorską funkcją Knock-On, która nie tylko pozwala zaoszczędzić energię, ale także zachować elegancki i nowoczesny wygląd urządzenia.
HUB Robot i inteligentna lodówka – LG rozszerza linię sprzętów do inteligentnego domu

Podczas odbywającego się Innofest 2017 (Innovation Festival) LG Electronics (LG) – lider w technologii Internetu rzeczy (IoT) – zaprezentuje szereg nowych sprzętów, które dołączą do ekosystemu producenta. W trakcie tegorocznej edycji Innofest po raz pierwszy zobaczymy domowego Hub Robot, który zarządza pracą urządzeń gospodarstwa domowego i pełni funkcję inteligentnego centrum powiadomień. Hub Robot zostanie zaprezentowany razem z lodówką Smart InstaView Door-in-Door™ z systemem Windows 10. Tym samym LG wyznaczy kierunek zmian w projektowaniu urządzeń kuchennych, które mają być przyjazne dla użytkownika.
Inteligentne roboty LG ujawnione podczas CES 2017 - LG poszerza rynek IOT

Podczas targów CES®2017 w Las Vegas, firma LG Electronics prezentuje przełomową linię inteligentnych robotów, powstałą w wyniku prac prowadzonych w obszarze sztucznej inteligencji, która ma rozwinąć możliwości ekosystemu IoT.

Zaskakujące innowacje na CES 2017 - LG prezentuje lewitujący głośnik

Podczas zbliżających się targów CES 2017 w Las Vegas, firma LG Electronics zaprezentuje futurystyczny, lewitujący głośnik. Model LG PJ9 to połączenie osiągnięć prac badawczo-rozwojowych z najróżniejszych gałęzi technologii - bezprzewodowy głośnik cieszy wysokiej jakości dźwiękiem i zadziwia nietuzinkowym wyglądem, unosząc się nad stacją dokującą.