LG na CES 2017: wielki debiut robotów ze sztuczną inteligencją
LG na CES 2017: wielki debiut robotów ze sztuczną inteligencją

LG na CES 2017: wielki debiut robotów ze sztuczną inteligencją

Opublikowany

Podczas zbliżających się targów CES 2017 firma LG Electronics przedstawi przegląd zaawansowanych technologii robotycznych, prezentując swoje innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji. Pokaz robotów prawdopodobnie będzie jednym z ważniejszych wydarzeń podczas spotkania w Las Vegas.

Dzięki wydajnym procesorom oraz algorytmom analizującym otoczenie, roboty LG będą mogły poruszać się po skomplikowanych trasach oraz wybierając te, które pozwolą na najefektywniejsze wykonywanie zadań, na każdym kroku zwiększając komfort życia domowników.
Innowacje opracowane przez LG wykraczają poza technologie wykorzystane w automatycznym odkurzaczu LG HOM-BOT. Zaprezentowane podczas CES roboty będą pierwszym i tego typu urządzeniami wyposażonymi w funkcje oparte na sztucznej inteligencji, przeznaczonymi nie tylko do sprzątania – bez problemu współpracują z innymi urządzeniami smart także na zewnątrz budynków.
Wśród robotów LG prezentowanych w Las Vegas pojawią się modele przeznaczone do zastosowań komercyjnych w miejscach publicznych, takich jak porty lotnicze czy hotele, gdzie będą pracować z myślą o zwiększeniu komfortu gości. LG przedstawi także LG Hub Robot przeznaczony do użytkowania w domu – może pełnić funkcję osobistego asystenta oraz ułatwić korzystanie ze sprzętu wchodzącego w skład inteligentnego domu. Kolejny robot, który zostanie pokazany podczas targów CES 2017 został stworzony do najefektywniejszego wykonywania prac na podwórku i w ogrodzie.
Seria robotów LG zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej firmy LG, 4 stycznia 2017 o godzinie 8:00 czasu PST w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas. Uczestnicy targów CES będą mogli zobaczyć roboty LG również na stanowisku firmy w Las Vegas Convention Center (Central Hall, nr 11100) .

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.