Nowe telewizory super UHD z matrycami Nano Cell debiutują CES 2017

Nowe telewizory super UHD z matrycami Nano Cell debiutują CES 2017

Opublikowany

Na rozpoczynających się w tym tygodniu targach CES 2017 firma LG Electronics zaprezentuje telewizory SUPER UHD (modele SJ9500, SJ8500 i SJ8000) wyposażone w matrycę Nano Cell. To najbardziej zaawansowany z dotychczasowych paneli LCD zapewniający wyjątkową wierność odwzorowania barw. Dzięki niemu nowe telewizory LG wprowadzą nowy standard jakości obrazu w kategorii LCD

Linię LG SUPER UHD trzeciej generacji wyposażono w matrycę Nano Cell zapewniającą najwyższy możliwy poziom realizmu obrazu - cechuje się wysoką precyzją odwzorowania barw oraz gwarantuje jeszcze szersze kąty widzenia. Co więcej, wszystkie telewizory LG SUPER UHD na rok 2017 posiadają funkcję Active HDR z obsługą formatu Dolby Vision, co oznacza, że ich użytkownicy mogą cieszyć się pełną gamą treści HDR. Nowe modele pracują na najnowszej wersji systemu webOS, pozwalającego na intuicyjną obsługę funkcji Smart TV, gwarantują silny dźwięk o czystym brzmieniu oraz przyciągają wzrok przyjemnym, estetycznym wyglądem. Dzięki temu konsumenci bez trudu mogą wybrać model, który idealnie spełni ich oczekiwania.
tv.jpg

Matryca pochłaniająca nadmiar światła

Matryca LCD Nano Cell zbudowana jest z wielu małych cząsteczek o średnicy ok. 1 nm, które wyjątkowo precyzyjnie odwzorowują barwy oraz pozwalają uzyskać szersze niż w przypadku innych telewizorów kąty widzenia. Zarówno widzowie siedzący na wprost ekranu, jak i patrzący pod kątem 60 stopni praktycznie nie dostrzegą różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell. To sprawia, że panele wykonane w tej technologii idealnie nadają się do telewizorów z ekranami o dużych przekątnych i wysokich rozdzielczościach.
Wysoka jakość obrazu najnowszych telewizorów Super UHD została uzyskana dzięki procesowi pochłaniania nadmiaru światła określonej długości – w ten sposób udało się udoskonalić wyświetlane barwy i sprawić, by były jeszcze czystsze i bardziej wyraźne. Zdolność pochłaniania światła pozwala nowej matrycy LCD LG również na większą precyzję podczas filtrowania kolorów podstawowych, dzięki czemu wyświetlane treści są wyjątkowo wierne zamierzeniom twórców. Dla przykładu, kolor zielony na ekranach konwencjonalnych telewizorów może zawierać domieszkę fal świetlnych o innych długościach, przez co staje się wyblakły i nabiera żółtawych lub turkusowych odcieni. Technologia LG Nano Cell znacznie ogranicza problemy związane z jakością barw lub niestabilnością obrazu. Co więcej, matryca Nano Cell minimalizuje odbicia światła od ekranu, utrzymując wysokiej jakości obraz nawet przy silnym, naturalnym świetle. 

Partner najwyższej jakości

Wysoka jakość obrazu oferowanego przez telewizory LG SUPER UHD z matrycą Nano Cell została doceniona przez firmę Technicolor. To hollywoodzki ekspert z ponad 100-letnim doświadczeniem w dziedzinie obrazu, który współpracuje z LG, pomagając uzyskać na ekranach telewizorów obraz zgodny z zamierzeniami filmowych producentów. Efektem wspólnych działań jest m.in. zastosowany w nowych telewizorach LG SUPER UHD tryb Technicolor ExpertMode, pozwalający na uzyskanie najwyższej możliwej wierności odwzorowania barw. Fundamentem partnerstwa są technologie wyświetlania kolorów stosowane już w telewizorach LG 4K, zapewniających żywe barwy zgodne z wysokimi standardami firmy Technicolor, które zostały zaakceptowane przez większość hollywoodzkich wytwórni filmowych.

Bogactwo innowacji

Nowe telewizory z matrycą Nano Cell wyposażono w udoskonaloną funkcję ULTRA Luminance, pozwalającą na uzyskanie większej jasności oraz wyraźniejszych szczegółów w jasnych obszarach obrazu. Telewizory z nowej linii umożliwiają też wyświetlanie obrazu HDR zapisanego w różnych formatach, takich jak Dolby Vision™, HDR10 czy HLG (Hybrid Log Gamma). Nowe modele posiadają także funkcję HDR Effect, która podwyższa jakość obrazu ze źródeł o standardowym zakresie tonalnym (SDR). To innowacyjne rozwiązanie pozwala na takie przetworzenie obrazu (klatka po klatce) ze źródeł SDR, by zwiększyć jasność wybranych obszarów oraz podwyższyć współczynnik kontrastu i tym samym uzyskać większe bogactwo detali.
Zgodność ze standardem transmisji BT.2020, możliwość wyświetlania ponad miliarda kolorów, funkcja  Active HDR oraz obsługa formatu Dolby Vision sprawia, że każdy z nowych telewizorów LG SUPER UHD jest w stanie wyświetlić treści HDR nowej generacji, tworzone z myślą o uzyskaniu bogatych szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach obrazu. Funkcja Active HDR pozwala na przetwarzanie obrazu HDR klatka po klatce i dynamiczne wstawianie danych. Dzięki temu telewizor jest wstanie zagwarantować najwyższą jakość obrazu niezależnie od źródłowego formatu HDR: z metadanymi dynamicznymi, statycznymi czy bez metadanych.

Udoskonalony system, jeszcze bardziej intuicyjny

Najnowsza wersja systemu webOS zastosowana we wszystkich telewizorach LG z linii Premium, sprawia, żeich obsługa jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. WebOS 3.5 w połączeniu z ulepszonym pilotem Magic Remote oraz nową funkcją Magic Link pozwala na łatwiejsze sterowanie funkcjami oraz szybszy dostęp do treści. Naciskając jeden przycisk widzowie mogą uzyskać natychmiastowy dostęp do usług, takich jak Netflix lub Amazon, i korzystać z szerokiej oferty atrakcyjnych programów 4K.
Nowy element, Magic Link umożliwia szybkie znajdowanie ulubionych treści oraz wyświetlanie informacji o aktorach i postaciach. Ponadto, dzięki udoskonalonej funkcji Magic Zoom użytkownik może powiększać i nagrywać dowolny fragment ekranu. Co więcej, telewizor podłączony kablem USB do smartfona lub komputera PC może służyć także jako ekran do oglądania fascynujących treści VR z obrazem sferycznym. Korzystając z pilota Magic Remote widzowie mogą przesuwać scenę w dowolnym kierunku, a także przy pomocy rolki regulować jej wielkość.

Lekki, minimalistyczny design

Najnowsza linia LG SUPER UHD została zaprojektowana zgodnie z koncepcją Ultra Slim. Każdy z modeli posiada wyjątkową podstawę w kształcie półksiężyca, dzięki której telewizor sprawia wrażenia jakby unosił się w powietrzu. Efekt robi szczególne wrażenie przy 55-calowym SJ9500 mierzącym w najsmuklejszym miejscu zaledwie 6,9 mm. Wyjątkowy design sprawia, że telewizory z linii LG SUPER UHD będą atrakcyjnym elementem wystroju domu: zarówno ustawione na podstawie, zintegrowane z domowym centrum rozrywki, jak i zawieszone na ścianie.

Linia telewizorów SUPER UHD z oferty na rok 2017, wyposażonych w opracowaną przez LG matrycę Nano Cell zapewnia jakość obrazu niespotykaną dotąd w segmencie telewizorówz panelem LCD

powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG

Matryca Nano Cell to kolejny przykład innowacji, dzięki której firma LG ustanawia nowe standardy wyświetlania obrazu dążąc do zaspokajania zmieniających się potrzeb naszych klientów”.

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

Dział Home Entertainment w LG ElectronicsLG
Electronics Home Entertainment jest głównym światowym producentem telewizorów, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów, laptopów dla konsumentów, jak również dla biznesu, profesjonalnych wyświetlaczy oraz systemów zabezpieczeń. Firma otworzyła nową erę na rynku telewizyjnym, tworząc pionierskie produkty, takie jak telewizor LG OLED 4K, wyposażony w przełomową technologię HDR oraz niezwykle intuicyjną, łatwą w użyciu platformę Smart TV. Celem firmy LG jest stałe dążenie do poprawy jakości życia klientów poprzez oferowanie innowacyjnych produktów domowej rozrywki na czele z linią LG Super UHD oraz wielokrotnie nagradzanym modelem LG SIGNATURE OLED.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.