Inteligentne roboty LG ujawnione podczas CES 2017 – LG poszerza rynek IoT

Inteligentne roboty LG ujawnione podczas CES 2017 – LG poszerza rynek IoT

Opublikowany

Podczas targów CES®2017 w Las Vegas, firma LG Electronics prezentuje przełomową linię inteligentnych robotów, powstałą w wyniku prac prowadzonych w obszarze sztucznej inteligencji, która ma rozwinąć możliwości ekosystemu IoT. 

Pierwsze z debiutujących urządzeń ułatwiają korzystanie z inteligentnego sprzętu domowego oraz pełnią funkcję centrum powiadomień, zwiększającego wygodę podczas wykonywania codziennych czynności. Kolejne dwa roboty to zaawansowane urządzenia pozwalające wykorzystać możliwości oferowane przez Internet Rzeczy (IoT) także poza domem np.  w portach lotniczych i miejscach publicznych. 

Hub Robot: jeszcze większe możliwości inteligentnego domu

LG Hub Robot, przyciągający uwagę futurystycznym wzornictwem, oferuje zupełnie nowe możliwości korzystania z urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Został wyposażony w opracowaną przez firmę Amazon funkcję rozpoznawania mowy Alexa, co pozwala na łatwe zarządzanie inteligentnym sprzętem AGD. Użytkownik przy użyciu prostych komend głosowych może sterować pracą domowego sprzętu, np. włączać klimatyzator czy zmieniać program w suszarce do ubrań. LG Hub Robot wyposażono także w interaktywny ekran, na którym wyświetlane są różnorodne informacje, takich jak zdjęcia zawartości lodówki czy przepisy kulinarne wraz z  wskazówkami głosowymi. Inteligentny asystent LG oferuje także funkcje przydatne na co dzień, takie jak odtwarzanie muzyki, ustawianie budzika, tworzenie przypomnień czy sprawdzanie prognozy pogody oraz informacji o ruchu drogowym.
Urządzenie ma przyjazny wygląd i może komunikować się z całą rodziną na wiele różnych sposobów. Porusza się, obraca w miejscu, a poprzez wyświetlanie twarzy na ekranie może także wyrażać emocje. Hub Robot został zaprojektowany tak, by reagował używając mowy ciała, np. kiwa głową, odpowiadając na proste pytania. Ponadto, odnotowuje aktywności domowników, takie jak wyjścia i powroty do domu czy czas, kiedy kładą się spać. Robot wyposażono także w kamerę pozwalającą rozróżniać członków rodziny, dzięki czemu mogą zaprogramować go tak, by każda osoba była witana w inny sposób. Hub Robot najlepiej sprawdza się w miejscach, w których zbiera się cała rodzina, np. w kuchni lub salonie. Firma LG przedstawi także mniejsze roboty o podobnych funkcjach, posiadające estetyczny wyświetlacz, które będą uzupełniać pracę głównego urządzenia w pozostałych pomieszczeniach domu.

Robot Airport Guide –najlepszy przyjaciel w podróży

Robot Airport Guide, który wkrótce pojawi się w seulskim porcie lotniczym Incheon, jest inteligentnym asystentem dla podróżnych, który odpowie na ich pytania w czterech językach: angielskim, chińskim, japońskim i koreańskim. Po zeskanowaniu biletu lotniczego robot udzieli szczegółowych informacji o godzinie rozpoczęcia odprawy i numerze wyjścia, a nawet o pogodzie w miejscu docelowym. Robot lotniskowy podzieli się również wskazówkami dotyczącymi odległości i czasu przejścia do różnych miejsc w obrębcie portu lotniczego. Ponadto, może pomagać osobom, które się zgubiły lub są spóźnione na lot – wówczas odprowadzi je do odpowiedniego wyjścia.

Robot sprzątający do dużych obszarów

Robot AirportCleaning firmy LG jest potężnym automatycznym odkurzaczem, wyposażonym w odpowiednio mocne silniki, duży pojemnik na kurz, a także szczotki przystosowane do czyszczenia różnorodnych powierzchni, od płytek ceramicznych po wykładziny podłogowe. Został wyposażony w najnowsze inteligentne czujniki oraz kilka kamer, które gwarantują bezpieczne, efektywne i skuteczne sprzątanie nawet najbardziej zatłoczonych portów lotniczych. Aby umożliwić bezpieczny ruch robota i omijanie przeszkód, zastosowano system LIDAR z laserowym pomiarem odległości oraz czułe zderzaki. Ponadto, dzięki technologii SLAM, tworzącej mapę otoczenia, robot zawsze jest w stanie określić swoją lokalizację.
LG-Airport-Cleaning-Robot.jpg

Robot, który zadba o ogród

Dopełnieniem prezentowanej na targach CES 2017 linii zaawansowanych robotów jest urządzenie stworzone do efektywnego i jednocześnie bardzo precyzyjnego koszenia trawników. Produkt, który będzie mógł niezawodnie, a przede wszystkim bezpiecznie dbać o ogrody konsumentów to efekt wieloletniego doświadczenia firmy LG w dziedzinie inteligentnej robotyki, zdobytego m.in. przy konstruowaniu odkurzacza HOM-BOT. Urządzenie zostało wyposażone w zaawansowane czujniki, dzięki którym zawsze pamięta swoje położenie. Zastosowanie zderzaków identycznych jak w robocie lotniskowym pozwala na identyfikację wszystkich przeszkód znajdujących się w polu widzenia, takich jak drzewa, czy żywopłoty. O perfekcyjną jakość koszenia i nienaganny wygląd trawnika zadba wykorzystane w robocie ostrze o dużej prędkości obrotowej. Dzięki podłączanemu z boku przewodowi, robot jest prosty w obsłudze – sam obliczy swoją lokalizację przez co może zacząć pracę w dowolnym miejscu ogrodu.

Firma LG od wielu lat prowadzi prace nad inteligentnymi technologiami oraz robotyką, czego efektem jest dobrze znany konsumentom automatyczny odkurzacz HOM-BOT,

objaśnia Song Dae-hyun, prezes działu Home Appliance &Air Solution firmy LG Electronics.

Podczas targów CES pokazujemy, że zdobywana przez lata wiedza może zostać wykorzystana na wiele sposobów, zarówno w domu, jak i poza nim

Nowa kolekcja robotów LG będzie prezentowana podczas targów CES w dniach 5-8 stycznia na stanowisku firmy LG w Las Vegas Convention Center (Central Hall, stoisko nr 11100).

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Najnowsze telewizory LG OLED Signature wkraczają w nowy wymiar designu

Firma LG Electronics zaprezentowała swoje flagowe telewizory na 2017 rok - LG SIGNATURE OLED serii W. Dziesięć debiutujących na CES modeli to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie wyświetlaczy z płaskim ekranem – poza najwyższej jakości matrycą, zostały wyposażone w system Dolby Atmos i są zgodne ze standardem Dolby Vision. Wśród nich największą uwagę przyciąga zdobywca nagrody CES 2017 „Best of Innovations Award” 77-calowy model LG SIGNATURE OLED z serii W wyróżniający się niespotykanym dotąd wzornictwem i konceptem Picture-on-Wall.