CES 2017: LG I Dolby Laboratories prezentują odtwarzacz 4K Ultra HD BLU-RAY

CES 2017: LG I Dolby Laboratories prezentują odtwarzacz 4K Ultra HD BLU-RAY

Published

Firma LG Electronics zaprezentowała podczas targów CES 2017 nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray, model UP970. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w ofercie LG, przystosowane do wyświetlania filmów o poszerzonym zakresie tonalnym (HDR). By zapewnić konsumentom najlepszą jakość obrazu, firma nawiązała współpracę z Dolby Laboratories, Inc., dzięki czemu mogą oni cieszyć się także obsługą formatu Dolby Vision™.*

Odtwarzacz UP970 jest kompatybilny z technologią Ultra HD Blu-ray, dzięki czemu uzyskiwany obraz dostarcza użytkownikowi fascynujących, realistycznych wrażeń podczas oglądania filmu. Format Dolby Vision, stosowany w najnowocześniejszych kinach na całym świecie, pozwala wyświetlać obraz HDR, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać treści o zwiększonej jasności i poszerzonej palecie barw, niespotykanej dotąd w warunkach domowych. Dolby posiada wieloletnie doświadczenie w dostosowywaniu technologii kinowych do wysokiej jakości sprzętu audio i video.Pozwoliło to na opracowanie wyjątkowego rozwiązania, dzięki któremu obraz w formacie Dolby Vision stał się dostępny także w domach.
Odtwarzacz UP970 umożliwi oglądanie treści o szerokim zakresie tonalnym, po aktualizacji oprogramowania, która nastąpi jeszcze w tym roku. Sprzęt jest fabrycznie kompatybilny z podstawowym formatem HDR10, co oznacza, że od samego początku pozwala na oglądanie treści z obrazem wykonanym w technologii HDR.
Obsługa tego formatu poszerzy możliwości odtwarzacza LG UP970 i dostęp do bogatej oferty filmów pełnometrażowych oraz seriali. Dolby Vision jest całościowym rozwiązaniem, obejmującym wszystkie etapy produkcji, od tworzenia treści, po ich dystrybucję i odtwarzanie, stosowanym przez czołowych hollywoodzkich reżyserów, główne wytwórnie filmowe, dostawców, a także producentów telewizorów. Usługodawcy VOD oferują już szeroki wybór treści w formacie Dolby Vision – na ten moment dostępnych jest ponad 80 filmów. Co więcej, czołowi dostawcy treści OTT oferują ponad 100 godzin oryginalnych materiałów z obrazem zapisanym w Dolby  Vision. Według prognoz, w 2017 roku będą już dostępne pierwsze płyty Ultra HD Blu-ray z filmami w formacie Dolby Vision.
W odtwarzaczu LG UP970 zastosowano też dodatkowe technologie podwyższające jakość obrazu, które zapewniają konsumentom jeszcze bogatsze wrażenia wzrokowe. Urządzenie obsługuje 10-bitową głębię kolorów oraz paletę barw Rec. ITU-R BT.2020, a także umożliwia odtwarzanie nagrań w standardzie HEVC. Ponadto, odtwarzacz jest kompatybilny z czołowymi formatami dźwiękowymi, takimi jak Dolby True HD, Dolby Atmos i DTS-HD Master Audio, dzięki czemu pozwala na uzyskanie kinowych efektów dźwiękowych.
Odtwarzacz Blu-ray 4K od LG wyposażono w dwa porty HDMI: HDMI 2.0a do wyświetlania wideo o rozdzielczości Ultra HD oraz HDMI 1.4 pełniący funkcję wyjścia audio do podłączania sprzętu Hi-Fi, np. amplitunera lub soundbara, zapewniającego jeszcze wyższą jakość dźwięku. Gniazdo Ethernet oraz łącze Wi-Fi pozwalają na łatwe wyświetlanie treści przesyłanych strumieniowo z serwisów internetowych, takich jak Netflix i YouTube, natomiast port USB umożliwia oglądanie filmów, zdjęć oraz odtwarzanie multimediów.

Odtwarzacz Ultra HD Blu-ray LG UP970 z HDR Dolby Vision znakomicie odzwierciedla nasze zaangażowanie w działania, dzięki którym konsumenci mogą podziwiać obraz o szerokim zakresie tonalnym w warunkach domowych

powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG.

Jesteśmy dumni, że doskonaląc nasze telewizory OLED i Super UHD współpracujemy z tak innowacyjnym partnerem, jakim jest firma Dolby

Firma Dolby oferuje przyszłościowe rozwiązania zapewniające konsumentom niespotykane dotąd wrażenia przy odtwarzaniu filmów oraz innych treści

dodaje Giles Baker, wiceprezes działu Consumer Entertainment Group w firmie Dolby Laboratories.

Efektem naszej współpracy z LG jest obsługaHDR Doby Vision w odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray. Teraz filmy w tym formacie będzie można odtwarzać z dostępnego na całym świecienośnika, który gwarantuje najwyższą jakość obrazu

Uczestnicy targów CES® 2017, odwiedzając stanowisko LG (Las Vegas Convention Central Hal, stanowisko nr 11100) będą mogli osobiście zapoznać się z nowym odtwarzaczem Ultra HD Blu-ray obsługującym format Dolby Vision. Więcej informacji o ofercie i innowacjach LG prezentowanych na targach CES zamieszczono na stronie www.LGnewsroom.com.
* Obsługa formatu Dolby Vision zostanie udostępniona przez firmę LG w tym roku w ramach aktualizacji oprogramowania.
LG oraz logo są znakami towarowymi firmy LG Corp. Dolby oraz symbol podwójnej litery D są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Dolby Laboratories. Dolby Vision jest znakiem towarowym firmy Dolby Laboratories. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów.

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Dział Home Entertainment w LG ElectronicsLG
Electronics Home Entertainment jest głównym światowym producentem telewizorów, odtwarzaczy audio, wideo, monitorów, laptopów dla konsumentów, jak również dla biznesu, profesjonalnych wyświetlaczy oraz systemów zabezpieczeń. Firma otworzyła nową erę na rynku telewizyjnym, tworząc pionierskie produkty, takie jak telewizor LG OLED 4K, wyposażony w przełomową technologię HDR oraz niezwykle intuicyjną, łatwą w użyciu platformę Smart TV. Celem firmy LG jest stałe dążenie do poprawy jakości życia klientów poprzez oferowanie innowacyjnych produktów domowej rozrywki na czele z linią LG Super UHD oraz wielokrotnie nagradzanym modelem LG SIGNATURE OLED.

Copy as a Plain Text

Share

Related Stories
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

ago

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

ago

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

ago

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

ago

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.