HUB Robot i inteligentna lodówka – LG rozszerza linię sprzętów do inteligentnego domu

HUB Robot i inteligentna lodówka – LG rozszerza linię sprzętów do inteligentnego domu

Opublikowany

Podczas odbywającego się Innofest 2017 (Innovation Festival) LG Electronics (LG) – lider w technologii Internetu rzeczy (IoT) – zaprezentuje szereg nowych sprzętów, które dołączą do ekosystemu producenta. W trakcie tegorocznej edycji Innofest po raz pierwszy zobaczymy domowego Hub Robot, który zarządza pracą urządzeń gospodarstwa domowego i pełni funkcję inteligentnego centrum powiadomień. Hub Robot zostanie zaprezentowany razem z lodówką Smart InstaView Door-in-Door™ z systemem Windows 10. Tym samym LG wyznaczy kierunek zmian w projektowaniu urządzeń kuchennych, które mają być przyjazne dla użytkownika.

Hub Robot na nowo definiuje pojęcie inteligentnego domu. Pełniąc funkcję cyfrowego zarządcy, robot wykonuje prace domowe za pomocą technologii rozpoznawania mowy, łącząc się z innymi inteligentnymi sprzętami gospodarstwa domowego LG. Proste komendy głosowe typu „Włącz klimatyzator” albo „Zmień program suszarki” spowodują, że połączone urządzenie automatycznie wykona przydzielone zadanie. Hub Robot jest także wyposażony w interaktywny panel, na którym można wyświetlić szereg informacji, np. zdjęcia zawartości lodówki, a nawet przepisy kulinarne z instrukcją wizualną i wskazówkami dźwiękowymi przygotowania dania krok po kroku. Ponadto Hub Robot radzi sobie z wieloma innymi zadaniami: odtwarzaniem muzyki, ustawianiem alarmów, tworzeniem notatek, a także przekazywaniem informacji o pogodzie i natężeniu ruchu.
Dodatkową zaletą jest jego przyjazny i antropomorficzny wygląd. Hub Robot w prosty sposób potrafi komunikować się z całą rodziną, nie ma problemów z przemieszczaniem się i obracaniem, a także wyraża całą gamę emocji, które można odczytać na przednim panelu. Hub Robot jest na tyle inteligentny, że śledzi codzienne aktywności domowników, zapamiętuje, kiedy wychodzą z domu, wracają czy kiedy kładą się spać. Dzięki zainstalowanej kamerze robot rozpoznaje twarze. Można też zaprogramować różne powitania dla każdego członka rodziny.
LG Hub Robot_05.jpgLG Hub Robot_04.jpgLG Hub Robot_03.jpg
Hub Robot najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, w których domownicy przebywają wspólnie, czyli np. kuchni czy salonie. Uzupełnieniem robota głównego są mini roboty, które mogą znajdować się w innych pomieszczeniach w domu. Mini roboty wyposażone są w elegancki wyświetlacz i posiadają szereg funkcji podobnych do Hub Robota. 
Oprócz Hub Robota LG zaprezentuje rewolucyjne urządzenie Smart InstaView Door-in-Door™, czyli lodówkę, która otrzymała entuzjastyczne recenzje już po jej pierwszej prezentacji na targach IFA 2016. Przejrzysty 29-calowy ekran dotykowy LCD daje możliwość wyboru szeregu przydatnych funkcji. Użytkownicy mogą zapisywać listę zakupów, sprawdzać daty ważności produktów a nawet wyświetlić listę produktów przechowywanych w lodówce bez otwierania drzwi za pomocą funkcji Knock-On. Urządzenie działa w oparciu o system Microsoft Windows 10, co daje możliwość pobrania wielu aplikacji ze sklepu Windows 10, w tym Allrecipes, Pandora i Netflix. Od tej pory użytkownicy mogą w łatwy sposób przygotowywać dania według instrukcji, słuchać muzyki, czy oglądać filmy – i to wszystko na drzwiach lodówki.
5. Dispenser.jpg4. DID_Light_On_Hand.jpg2. Front_Light_On_Silver.jpg3. Door_Open_Silver.jpg1. Light_On_Food_Silver.jpg
Smart InstaView Door-in-Door™ korzysta z wielu 2-megapikselowych, panoramicznych kamer z super szerokokątnym obiektywem, które monitorują wnętrze lodówki. Kiedy użytkownik chce sprawdzić stan zaopatrzenia lodówki, obrazy są przesyłane bezpośrednio na jego smartfon. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne podczas zakupów spożywczych. Prace nad funkcjami Smart InstaView Door-in-Door™ stale trwają, aby zaspokoić indywidualne potrzeby użytkowników lodówek. Umieszczone w lodówce czujniki gromadzą dane dotyczące środowiska i zwyczajów domowników. Dzięki temu lodówka wchodzi w tryb oszczędzania energii, gdy użytkownicy śpią lub są poza domem, a także monitoruje i wykrywa zmiany wilgotności i temperatury. Mimo dynamicznego rozwoju sektora lodówek smart, LG pozostaje niekwestionowanym liderem i pionierem tej branży.

Nasz nowy Hub Robot i lodówka Smart InstaView Door-in-Door™ to sprzęty, które w mgnieniu okaz wprowadzą inteligentne rozwiązania do każdego domu

powiedział Song Dae-hyun, prezes LG Electronics and Home Appliance & Air Solutions Company.

Wszechstronność i użyteczność inteligentnej technologii z pewnością od razu zyskają przychylność konsumentów, którzy dostrzegą korzystne zmiany, jakie w ich domach wprowadzą nowe inteligentne sprzęty. Firma LG jako uznany pionier w obszarze Internetu rzeczy będzie stale wprowadzać innowacyjne rozwiązania, aby wzmacniać swoją pozycję lidera na tym dynamicznym rynku

# # #

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.