Rewolucyjne technologie LG w Europie – nowe linie OLED I Super UHD na Innofest 2017

Rewolucyjne technologie LG w Europie – nowe linie OLED I Super UHD na Innofest 2017

Opublikowany

Podczas InnoFest Europe 2017 LG Electronics zaprezentował najnowszą linię urządzeń zapewniających rozrywkę w domu, które stworzono na potrzeby europejskiego rynku. 

Gwiazdami tegorocznej edycji są telewizory LG obsługujące wiele formatów HDR, takie jak na przykład 77-calowy LG SIGNATURE TV z serii W. Model ten jest zdobywcą ponad 45 prestiżowych nagród, w tym nagrody 2017 CES Best of Innovation Award. Nowa gama urządzeń obsługuje format Dolby Vision™ oraz technologię dźwięku Dolby Atmos™. Seria obejmuje siedem różnych modeli (77/65W7, 77/65G7, 65/55E7, 65/55C7 oraz 65/55B7), które po raz kolejny potwierdzają statusLG jako lidera w branży telewizorów z segmentu Premium. Na szczególną uwagę zasługują: zaskakujący design produktów z serii W, czyli Picture-on-Wall, niezwykle smukłe telewizory z serii B7 i C7, które zachwycają lekką formą, oraz koncepcja Picture-on-Glass, zastosowana w telewizorach z serii E7 i G7.  

Wiodące w branży telewizory LG OLED

Telewizory LG OLED cieszą się szczególnym uznaniem użytkowników ze względu na niepowtarzalny realizm odtwarzanych obrazów. Sprzęt LG łączy w sobie wszystkie funkcje wyświetlania oferowane przez telewizory dostępne na rynku. Udało się to osiągnąć dzięki zestawieniu głębokiej czerni, nieskończonego kontrastu i rozszerzonej palety barw – to baza, na której powstały najnowsze telewizory OLED od LG. Urządzenia wyposażono dodatkowo w szereg nowoczesnych funkcji, których zadaniem jest przekształcenie telewizora w kompleksowe centrum rozrywki. Innowacyjny design urządzeń z serii W7 wynika z filozofii LG, którą można streścić w jednej krótkiej maksymie, czyli „mniej znaczy więcej”. Zgodnie z podejściem przyjętym przez LG, odrzucone zostaje wszystko to, co zakłóca piękno ekranu. Dlatego telewizory OLED mierzone od ściany mają mniej niż 4 mm grubości. Można je zamontować za pomocą magnetycznej ramy, dzięki której między ścianą a telewizorem nie pozostaje wolna przestrzeń. Pełnię doznań podczas oglądania ulubionych programów zapewniają m.in. głośniki kierujące dźwięk w górę, z których płynie dźwięk w systemie Dolby Atmos.
Telewizor OLED W7 oparty jest na rewolucyjnej technologii niezależnego sterowania przyciemnianiem każdego piksela, stworzonej specjalnie na potrzeby urządzeń LG OLED. Ten złożony system umożliwia modelowi W7 doskonałe odwzorowanie czerni bez przecieków świetlnych. Dzięki temu OLED W7 oferuje nieograniczone wartości współczynnika kontrastu, a zakres wyświetlanych barw obejmuje niemal miliard kolorów. Co więcej, wszystkie telewizory LG OLED z serii na rok 2017 wykorzystują technologię ULTRA Luminance, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom jasności obrazu.
Format Dolby Vision wykorzystuje technologię HDR, obecną w najbardziej zaawansowanych kinach z systemem Dolby na świecie. Format ten, dostępny w telewizorach LG OLED, zapewnia użytkownikom głębię doznań podczas oglądania telewizji w domu dzięki większej jasności i lepszemu kontrastowi obrazu oraz bogatej palecie żywych kolorów. Jednocześnie system Dolby Atmos pozwala widzom na całkowite zanurzenie się w oglądanym świecie dzięki niezwykle realistycznemu brzmieniu, który wypełnia całe pomieszczenie, w tym przestrzeń nad głowami oglądających. Dzięki temu odnoszą oni wrażenie, że dźwięk otacza ich z każdej strony. Osiągnięcie takiego efektu przez system Dolby jest możliwe dzięki wyizolowaniu położenia każdego źródła dźwięku z osobna. W ten sposób powstaje niezwykle złożona ścieżka audio, którą charakteryzuje bogactwo i wielowarstwowość, jaką można spotkać tylko w prawdziwym świecie.
Telewizory LG OLED z serii na rok 2017 jako pierwsze na świecie wykorzystują system Dolby Atmos. Prezentują treści, zachowując niespotykaną dotąd jakość obrazu i wykorzystując najnowocześniejsze technologie dźwięku. Format Dolby Vision, w połączeniu z systemem Dolby Atmos, oferuje wszechstronne doświadczenia multimedialne. To przełomowe rozwiązanie technologiczne zyskało aprobatę profesjonalnych twórców treści i dystrybutorów z całego świata. Z formatem Dolby Vision kompatybilne jest ponad 80 tytułów filmowych, a ponad 100 jest dostępnych w systemie Dolby Atmos. 25 filmów obsługuje oba formaty. Co więcej, wiodący dostawcy OTT oferują ponad 100 godzin oryginalnych treści dostępnych w systemie Dolby Vision. W 2017 roku widzowie zyskają dostęp do pozycji filmowych obsługujących format Dolby Vision na nośnikach Ultra HD Blu-ray.
Podobnie jak w przypadku pozostałych telewizorów LG OLED, model W7 wykorzystuje funkcję Active HDR do wyświetlania jeszcze jaśniejszych obrazów i lepszego odwzorowania subtelnych cieni w treściach HDR. Funkcja ta umożliwia telewizorom LG przetwarzanie obrazu scena po scenie oraz uzupełnianie go o dynamiczne dane tam, gdzie jest to konieczne. Dodatkowo wszystkie telewizory OLED LG z serii na rok 2017 obsługują pełen wybór formatów HDR, w tym Dolby Vision, HDR10 czy HLG (Hybrid Log Gamma), oraz mogą korzystać z formatu Advanced HDR stworzonego przez Technicolor. Ukoronowaniem możliwości telewizorów LG jest funkcja HDR Effect, która pozwala na przetwarzanie treści SDR klatka po klatce, co pozwala poprawić odcienie jasności w wybranych miejscach, pogłębić kontrast i jeszcze dokładniej odwzorować realizm obrazu.
Dzięki najnowszej wersji intuicyjnej platformy webOS przygotowanej przez LG z myślą o inteligentnych telewizorach widzowie zyskają dostęp online do najnowszych treści HDR najwyższej jakości. Aby zademonstrować możliwości telewizorów LG OLED związane z obsługą formatu HDR, podczas targów InnoFest Europe zostaną zaprezentowane programy BBC nadawane w formacie HLG, treści udostępniane przez Netflixw systemie Dolby Vision oraz tytuły w formacie HDR10 oferowane przez Amazon Prime Video.
Tworząc nowe telewizory OLED, LG korzystało z najnowocześniejszych technologii opracowanych przez Technicolor oraz czerpało ze specjalistycznej wiedzy ich uznawanych na całym świecie ekspertów. W rezultacie urządzenia te obsługują te same technologie, co większość najważniejszych produkcji rodem z Hollywood. Sprzęt zapewnia użytkownikom intensywne i niezwykle realistyczne wrażenia, oddając jednocześnie oryginalną wizję twórców. Technicolor razem z LG prowadzą obecnie prace nad rozszerzeniem możliwości produkowanych przez firmę telewizorów OLED, aby wprowadzić je do produkcji filmowej na całym świecie.
2017_W7_6 (1).jpg

Zaawansowane telewizory LG SUPER UHD

Nowa linia telewizorów SUPER UHD, przygotowana z myślą o europejskich odbiorcach, obejmuje 14 modeli. Trzy z nich zostaną zaprezentowane podczas targów InnoFest Europe (SJ9500, SJ8500 oraz SJ8100). Wszystkie telewizory LG SUPER UHD z serii na rok 2017 zostaną wyposażone w matryce Nano Cell. To dotychczas najbardziej zaawansowana technologia, która pozwala na jeszcze wierniejsze odwzorowanie kolorów w panelach LCD. Technologia Nano Cell pozwala na tworzenie niezwykle realistycznych obrazów i bardzo dokładne oddanie kolorów, a także zapewnia zwiększony kąt widzenia. Każdy model telewizora LG SUPER UHD oferuje obsługę wszystkich formatów HDR oraz intuicyjną platformę webOS stworzoną przez LG na potrzeby inteligentnych telewizorów. Dodatkowo zapewnia niespotykane dotąd możliwości audio i charakteryzuje się niebywale smukłą linią. Klienci LG nie będą mieli żadnego problemu z wyborem telewizora, który będzie idealną odpowiedzią na ich indywidualne potrzeby. Szeroki wybór wielkości ekranów oraz zaawansowane możliwości telewizorów LG spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Telewizory LCDSUPER UHD,  z wyświetlaczami Nano Cell, cechuje wyraźna technologiczna przewaga nad innymi urządzeniami tego typu, które są dostępne na rynku. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu cząstek o identycznej wielkości, których średnica wynosi w przybliżeniu jeden nanometr. Dzięki temu kolory wyświetlane przez wspomniane cząstki są bardziej subtelne. Jednocześnie podczas oglądania obrazu pod szerszym kątem można zauważyć, że odcienie są oddawane z większą precyzją niż w przypadku tradycyjnych telewizorów. Telewizory SUPER UHD od LG wyposażone w matryce Nano Cell zapewniają dużą spójność barw, a widzowie siedzący bezpośrednio przed ekranem oraz ci, którzy oglądają go pod kątem 60 stopni, nie odczują żadnej różnicy jeśli chodzi o jakość wyświetlanych barw. 
Technologia Nano Cell pozwala na uzyskanie imponujących rezultatów pod względem jakości obrazu. Dzieje się tak dlatego, że pochłania zbędne długości fal świetlnych i tym samym poprawia czystość barw wyświetlanych na ekranie. Wspomniane możliwości absorbowania światła pozwalają nowym wyświetlaczom LCD od LG na filtrowanie poszczególnych barw z dużo większą precyzją, dzięki czemu każdy kolor posiada właściwy odcień. Na przykład kolor zielony wyświetlany na tradycyjnym ekranie może mieszać się z długościami fal właściwymi dla innych kolorów, takich jak żółty czy niebieski. W ten sposób zieleń blaknie i przybiera żółtawy lub niebieskawy odcień. Technologia Nano Cell od LG znacząco redukuje zjawisko blaknięcia kolorów i niestabilności obrazu oraz eliminuje inne problemy związane z poprawnym wyświetlaniem odcieni. Ponadto dzięki technologii Nano Cell powierzchnia ekranu nie odbija światła, więc widzowie mogą cieszyć się obrazem wysokiej jakości nawet wtedy, gdy oglądają telewizję w silnie oświetlonym pomieszczeniu.
W telewizorach SUPER UHD wykorzystano również technologię, która narodziła się dzięki współpracy LG z firmą Technicolor. Głównym celem, jaki przyświecał obu partnerom, było zapewnienie konsumentom barw w jak najżywszych odcieniach, wykorzystując technologię odwzorowywania kolorów. Dzięki trybowi Technicolor Expert Mode miłośnicy kina domowego będą mogli skorzystać z osiągnięć naukowych ekspertów z Technicoloru i cieszyć się niesamowicie realistycznymi barwami na ekranach telewizorów SUPER UHD. Nowe telewizory LG z matrycami Nano Cell wykorzystują także technologię ULTRA Luminance, która pozwala rozświetlić najjaśniejsze elementy obrazu, są kompatybilne z rekomendacją BT.2020 oraz mogą odwzorować aż miliard barw. Formaty Active HDR oraz Dolby Vision, podobnie jak wsparcie BT.2020, umożliwiają wyświetlanie jaśniejszych i czystszych odcieni bieli. Nowa linia telewizorów uwzględnia także funkcję Active HDR, dzięki czemu mogą one przetwarzać obraz HDR scena po scenie. Podobnie jak w przypadku telewizorów OLED, stworzone przez LG odbiorniki SUPER UHD obsługują pełen zakres formatów HDR – w tym Dolby Vision, HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) – oraz mogą korzystać z formatu Advanced HDR stworzonego przez Technicolor.
Wdrożenie najnowszej platformy webOS zaprojektowanej z myślą o inteligentnych telewizorach sprawia, że cała linia telewizorów Premium od LG jest niezwykle przyjazna użytkownikom. Dzięki systemowi operacyjnemu webOS opracowanemu przez LG, udoskonalonemu pilotowi Magic Remote oraz funkcji Magic Link, sterowanie urządzeniem i korzystanie z treści multimedialnych stają się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Widzowie będą mogli zyskać natychmiastowy dostęp do swoich ulubionych usług, takich jak Netflix czy Amazon Prime Video, naciskając zaledwie jeden przycisk na pilocie. W ten sposób unikną konieczności używania drugiego pilota i będą mogli od razu skorzystać z całej oferty programów w jakości 4K na telewizorach LG4K z  certyfikatami Netflix i Amazon. Nowy przycisk Magic Link pozwala na szybkie wyszukiwanie ulubionych programów oraz informacji o aktorach i granych przez nich postaciach. Ponadto udoskonalona funkcja Magic Zoom zapewnia widzom możliwość powiększenia i nagrania dowolnej części oglądanych treści. Użytkownicy mogą też podłączyć telewizory LG do telefonów komórkowych lub komputerów, aby oglądać treści VR  360-stopni.
Telewizory SUPER UHD od LG wyróżnia wyjątkowy design Ultra Slim. W najcieńszym punkcie telewizor ma zaledwie 6,9 mm grubości. Montując odbiornik na wygiętej w łuk eleganckiej podstawie, odnosi się wrażenie, że unosi się on w powietrzu. Bez względu na to, czy telewizor znajduje się na podstawie, ścianie, czy też stanowi część całego zestawu urządzeń zapewniających rozrywkę domownikom, eleganckie modele SUPER UHD od LG staną się niepowtarzalną ozdobą każdego domu.
# # #

O firmie LG Electronics, Inc.
Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Dział Mobile Communications firmy LG Electronics
Dział Mobile Communications firmy LG Electronics jest jednym z wiodących, światowych producentów innowacyjnych urządzeń mobilnych. Stosując przełomowe technologie oraz innowacyjne wzornictwo, firma LG opracowuje kolejne funkcjonalne produkty, stale rozwijając nowe rozwiązania z zakresu wyświetlaczy, baterii, optyki aparatu oraz łączności LTE. W ten sposób firma LG Electronics tworzy szeroką ofertę smartfonów i akcesoriów mobilnych pasujących do stylu życia konsumentów na całym świecie. LG stara się zapewnić zabawy mobilnej, która rozciąga się poza zakres tradycyjnych smartfonów. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.