Telewizory LG 4K 2017 otrzymują certyfikat jakości EUROFINS
Telewizory LG 4K 2017 otrzymują certyfikat jakości EUROFINS

Telewizory LG 4K 2017 otrzymują certyfikat jakości EUROFINS

Opublikowany

Najwyższa jakość potwierdzona przez ekspertów. Telewizory LG OLED 4K oraz UHD 4K z ogromnymi możliwościami HDR 

Wszystkie modele telewizorów LG 4K z linii OLED i UHD z oferty na rok 2017 uzyskały certyfikat 4K HDR Ultra HD. Wyróżnienie przyznawane jest przez jedną z czołowych organizacji badających jakość produktów Eurofins Digital Testing, stając się pierwszymi urządzeniami, które spełniają wymagania programu. Uzyskanie tego prestiżowego certyfikatu jednoznacznie potwierdziła zdolność do wyświetlania obrazu 4K/ultra HD (3840 x 2160) o poszerzonym zakresie tonalnym i palecie barw zgodnej ze standardem BT.2020 przez telewizory LG 4K na 2017 rok.
Telewizory LG, wyposażone w nowoczesne matryce, umożliwiają płynne wyświetlanie treści z różnych źródeł, w tym audycji telewizyjnych, płyt Blu-ray czy serwisów OTT, takich jak Netflix, Amazon Prime Video lub YouTube. Logo Eurofins 4K HDR Ultra HD na telewizorach LG z oferty na 2017 rok będzie gwarantem jakości dla europejskich konsumentów, którzy poszukują telewizora 4K HDR najwyższej klasy.
Badania wykonywane przez Eurofins to jedyny tego typu test uwzględniający wymagania dotyczące odbierania oraz wyświetlania treści HDR, przesyłanych jako audycje telewizyjne z wykorzystaniem złącza HDMI oraz szerokopasmowego łącza internetowego. Prestiżowy symbol 4K HDR Ultra HD, przyznawany po pomyślnym zakończeniu rygorystycznej procedury certyfikacyjnej, potwierdza niezbędne do prawidłowego wyświetlania obrazu HDR cechy telewizorów LG na 2017 rok: ponadprzeciętny kontrast oraz szeroką paletę barw. Certyfikat stanowi również gwarancję, iż wszystkie telewizory LG 4K są w pełni przystosowane do wyświetlania obrazu o rozdzielczości czterokrotnie większej od FHD. Organizacja Eurofins potwierdziła swoim autorytetem, że telewizory LG 4K są kompatybilne z treściami HDR przesyłanymi nie tylko przez złącze HDMI, lecz także jako audycje telewizyjne oraz poprzez Internet (w ramach usług OTT).

„Jesteśmy dumni, że nasze telewizory 4K HDR na rok 2017 uzyskały certyfikat potwierdzający znakomitą jakość obrazu oraz kompatybilność z różnymi źródłami treści. W telewizorach OLED oraz SUPER UHD zastosowaliśmy najnowocześniejsze matryce oraz wiele innych technologii zapewniających wysoką jakość obrazu. Symbol 4K HDR Ultra HD przyznany przez organizację Eurofins stanowi wiarygodne potwierdzenie zarówno jakości obrazu, jak i uniwersalności gwarantowanej przez nasze produkty. Certyfikat pomoże europejskim konsumentom podjąć właściwą decyzję podczas wyboru nowego telewizora 4K. Zamierzamy nieustannie umacniać swoją pozycję, poszerzając portfolio najnowocześniejszych technologii oraz utrzymując znakomitą jakość obsługi klienta”.

Brian Kwon, prezes oraz Dyrektor Generalny działu Home Entertainment firmy LG

Eurofins Digital Testing jest jedną z czołowych organizacji świadczących kompleksowe usługi zapewniania jakości na rzecz operatorów telewizji cyfrowej oraz specjalistów przeprowadzających testy urządzeń. Prowadzi działalność na całym świecie - posiada laboratoria badawcze w Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Polsce i Hongkongu. Eurofins Digital Testing dysponuje specjalistycznymi stanowiskami badawczymi, narzędziami, a także infrastrukturą. Dzięki takiemu zapleczu jest w stanie weryfikować systemy przesyłania multimediów i sprawdzać zgodność urządzeń z różnorodnymi standardami oraz usługami operatorów z całego świata, w tym nadawców naziemnych, satelitarnych, kablowych, OTT i IPTV.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG-SUPER-UHD-TV-with-NanoCell-Display_4K certification.jpg

grafika | 2,04 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.