System LG webOS 3.5 nagrodzony certyfikatem bezpieczeństwa
System LG webOS 3.5 nagrodzony certyfikatem bezpieczeństwa

System LG webOS 3.5 nagrodzony certyfikatem bezpieczeństwa

Opublikowany

Najnowsza platforma Smart TV dla telewizorów LG uzyskała prestiżowy certyfikat CC, przyznany za najwyższy poziom ochrony prywatności. 

Przyznanie telewizorom LG certyfikatu CC (Common Criteria) potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany przez oprogramowanie Application Security Solution Version 1.0, wchodzące w skład systemu LG webOS 3.5. To już kolejna organizacja o międzynarodowej renomie, która nagradzając produkty LG, potwierdziła ich wysoką jakość – w tym przypadku bezpieczeństwo platformy Smart TV. Przyznanie certyfikatu Common Criteria ma ogromne znaczenie, ponieważ konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na zagrożenia prywatności związane z użytkowaniem urządzeń podłączonych do Internetu.
Security Manager, moduł oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo systemu webOS 3.5 został poddany surowym testom CC. Kryteria certyfikatu, określone w międzynarodowej normie ISO/IEC 15408, dotyczą metod oceny zabezpieczeń produktów i systemów teleinformatycznych. Stosowane są przez instytucje państwowe, banki oraz inne organizacje, w tym przez rządy 27 krajów należących do porozumienia CCRA, takich jak Australia, Francja, Japonia, Korea, czy USA*. Przeprowadzony test obejmował trzy aspekty bezpieczeństwa platformy Smart TV: podczas instalowania oraz uruchamiania aplikacji, a także obsługę szyfrowania stosowanego do zarządzania prawami cyfrowymi (DRM).
Ze względu na rygorystyczną weryfikację cyfrowego podpisu, system LG webOS 3.5 zapewnia znakomite bezpieczeństwo podczas instalacji i uniemożliwia dokonanie jej w przypadku nieautoryzowanych aplikacji. Proces generowania cyfrowego podpisu jest nadzorowany przez serwer sklepu LG App Store, dzięki czemu, w systemie telewizora instalowane są wyłącznie aplikacje pochodzące ze sklepu. Platforma Smart TV od LG zapewnia też ochronę dostosowaną do różnego rodzaju instalowanego dodatkowego oprogramowania – uruchamianego na platformie (tzw. aplikacji natywnych) lub aplikacji webowych. W przypadku tych pierwszych, w systemie webOS 3.5 jest stosowana metoda środowiska testowego sandbox uwzględniająca atrybuty bezpieczeństwa tak, aby zablokować dostęp do katalogów systemowych, plików urządzenia oraz innych danych, które nie są objęte zakresem uprawnień danej aplikacji. Platforma Smart TV od LG pozwala programom webowym na korzystanie wyłącznie z zatwierdzonych interfejsów programistycznych API, dzięki czemu nie mają one dostępu do wrażliwych danych z systemu plików. Ponadto, w najnowszej wersji systemu webOS jest dostępny wysoce skuteczny proces weryfikacji licencji DRM deszyfrujący zakodowane treści w pamięci RAM i tworzący ich czystą kopię w pamięci flash.

Podjęliśmy wszelkie możliwe działania, aby w systemie webOS 3.5 zapewnić doskonałą ochronę aplikacji i prywatności użytkowników. W odpowiedzi na obawy klientów dotyczące zagrożeń wynikających z podłączania urządzeń do Internetu, podwyższyliśmy poziom bezpieczeństwa naszej platformy Smart TV. Certyfikat zgodności z wymaganiami Common Criteria potwierdza, że w dziedzinie zapewniania prywatności klientów oraz ochrony danych podążamy właściwą drogą

J.H. Hwang, wiceprezes i szef ds. prac badawczo-rozwojowych w dziale Home Entertainemt firmy LG.

* Szczegółowe informacje o normach CC zamieszczono na stronie   

Common Criteria : New CC Portal

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG_certyfikat CC.jpg

grafika | 270 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.