Przyznanie telewizorom LG certyfikatu CC (Common Criteria) potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany przez oprogramowanie Application Security Solution Version 1.0, wchodzące w skład systemu LG webOS 3.5. To już kolejna organizacja o międzynarodowej renomie, która nagradzając produkty LG, potwierdziła ich wysoką jakość – w tym przypadku bezpieczeństwo platformy Smart TV. Przyznanie certyfikatu Common Criteria ma ogromne znaczenie, ponieważ konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na zagrożenia prywatności związane z użytkowaniem urządzeń podłączonych do Internetu.

Security Manager, moduł oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo systemu webOS 3.5 został poddany surowym testom CC. Kryteria certyfikatu, określone w międzynarodowej normie ISO/IEC 15408, dotyczą metod oceny zabezpieczeń produktów i systemów teleinformatycznych. Stosowane są przez instytucje państwowe, banki oraz inne organizacje, w tym przez rządy 27 krajów należących do porozumienia CCRA, takich jak Australia, Francja, Japonia, Korea, czy USA*. Przeprowadzony test obejmował trzy aspekty bezpieczeństwa platformy Smart TV: podczas instalowania oraz uruchamiania aplikacji, a także obsługę szyfrowania stosowanego do zarządzania prawami cyfrowymi (DRM).

Ze względu na rygorystyczną weryfikację cyfrowego podpisu, system LG webOS 3.5 zapewnia znakomite bezpieczeństwo podczas instalacji i uniemożliwia dokonanie jej w przypadku nieautoryzowanych aplikacji. Proces generowania cyfrowego podpisu jest nadzorowany przez serwer sklepu LG App Store, dzięki czemu, w systemie telewizora instalowane są wyłącznie aplikacje pochodzące ze sklepu. Platforma Smart TV od LG zapewnia też ochronę dostosowaną do różnego rodzaju instalowanego dodatkowego oprogramowania – uruchamianego na platformie (tzw. aplikacji natywnych) lub aplikacji webowych. W przypadku tych pierwszych, w systemie webOS 3.5 jest stosowana metoda środowiska testowego sandbox uwzględniająca atrybuty bezpieczeństwa tak, aby zablokować dostęp do katalogów systemowych, plików urządzenia oraz innych danych, które nie są objęte zakresem uprawnień danej aplikacji. Platforma Smart TV od LG pozwala programom webowym na korzystanie wyłącznie z zatwierdzonych interfejsów programistycznych API, dzięki czemu nie mają one dostępu do wrażliwych danych z systemu plików. Ponadto, w najnowszej wersji systemu webOS jest dostępny wysoce skuteczny proces weryfikacji licencji DRM deszyfrujący zakodowane treści w pamięci RAM i tworzący ich czystą kopię w pamięci flash.

,,

Podjęliśmy wszelkie możliwe działania, aby w systemie webOS 3.5 zapewnić doskonałą ochronę aplikacji i prywatności użytkowników. W odpowiedzi na obawy klientów dotyczące zagrożeń wynikających z podłączania urządzeń do Internetu, podwyższyliśmy poziom bezpieczeństwa naszej platformy Smart TV. Certyfikat zgodności z wymaganiami Common Criteria potwierdza, że w dziedzinie zapewniania prywatności klientów oraz ochrony danych podążamy właściwą drogą

J.H. Hwang, wiceprezes i szef ds. prac badawczo-rozwojowych w dziale Home Entertainemt firmy LG.

* Szczegółowe informacje o normach CC zamieszczono na stronie   

Ewa Lis

PR Manager

LG Electronics Polska

ewa.lis@lge.com

+48 22 48-17-607

Karolina Orman

Senior Account Executive

MSLGROUP

karolina.orman@mslgroup.com

533050425

Magdalena Czyżewska

Senior Account Executive

MSLGROUP

magdalena.czyzewska@mslgroup.com

608389775

Powiązane artykuły

LG I SES PREZENTUJĄ PIERWSZĄ TRANSMISJĘ OBRAZU W TECHNOLOGII 4K HFR
Wysokiej jakości treści Ultra HD o zwiększonej prędkości klatek na sekundę, przesyłane za pośrednictwem satelity ASTRA na telewizorze LG OLED
GOOGLE HOME I LG ELECTRONICS – INTELIGENTNIE I INNOWACYJNIE
Głosowe sterowanie urządzeniami - firma LG prezentuje inteligentny sprzęt współpracujący z asystentem Google Home
SMARTFON Z JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ WYDAJNYCH BATERII NA ŚWIECIE JUŻ OD DZIŚ W POLSCE – PREMIERA LG X POWER2
Dzięki baterii o pojemności 4500 mAh, największej z oferowanych przez LG, smartfon gwarantuje rozrywkę i produktywność przez wiele godzin. 
ŚWIETNA KONDYCJA FIRMY LG – WYNIKI FINANSOWOWE POTWIERDZAJĄ DOSKONAŁE OTWARCIE ROKU
Firma LG Electronics odnotowała 10-procentowy wzrost sprzedaży oraz najwyższy od 2009 roku dochód operacyjny 

GOOGLE HOME I LG ELECTRONICS – INTELIGENTNIE I INNOWACYJNIE

Głosowe sterowanie urządzeniami - firma LG prezentuje inteligentny sprzęt współpracujący z asystentem Google Home