LG i SES prezentują pierwszą transmisję obrazu w technologii 4K HFR

LG i SES prezentują pierwszą transmisję obrazu w technologii 4K HFR

Opublikowany

Wysokiej jakości treści Ultra HD o zwiększonej prędkości klatek na sekundę, przesyłane za pośrednictwem satelity ASTRA na telewizorze LG OLED

Podczas dziesiątej konferencji SES Industry Days w Luksemburgu, konsorcjum SES oraz firma LG Electronics zademonstrowały transmisję audycji w najnowocześniejszej technologii 4K High Frame Rate (HFR). Transmisja treści 4K HFR odbyła się za pośrednictwem satelity ASTRA na pozycji 19,2°E wprost na ekran telewizora LG OLED z oferty na rok 2017. W ten sposób, używając prototypowego oprogramowania HFR, firmy LG i SES zaprezentowały  uczestnikom konferencji wyjątkowy obraz o podwyższonej jakości.
HFR to nowa metoda przesyłania audycji, która zapewnia wyższą jakość ruchomego obrazu 4K Ultra HD poprzez zwiększenie prędkości wyświetlania do 120 klatek na sekundę (większość dostępnych obecnie treści wyświetlana jest z prędkością nie przekraczającą 50 kl./s). Dzięki temu, programy z szybką akcją, czy transmisje sportowe wyglądają dużo bardziej realistycznie. Technologia HFR pozwala na uzyskanie obrazu z płynnie odwzorowanym ruchem przy jednoczesnym wyeliminowaniu rozmyć i drgań, widocznych na ekranach konwencjonalnych telewizorów.
Do wprowadzenia drugiej fazy standardu Ultra HD, opartej na specyfikacji DVB UHD-1 z technologią 4K HFR, przygotowują się zarówno producenci wyświetlaczy, jak i ogólnoświatowi nadawcy. Specyfikacja UHD-1 obejmuje także inne nowoczesne technologie, takie jak HDR (High Dynamic Range) czy NGA (Next-generation Audio).

Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować, jak znakomicie telewizor LG OLED sprawdza się przy wyświetlaniu treści 4K HFR oraz innych materiałów o najwyższej jakości. Firma LG chce zapewnić konsumentom z całego świata dostęp do najnowszych technologii telewizyjnych, takich jak HFR, dzięki którym na ekranie telewizora OLED można podziwiać niewiarygodnie realistyczny obraz. Oglądając treści 4K HDR transmitowane przez satelitę ASTRA na telewizorze OLED, można na własne oczy przekonać się o ogromnych możliwościach najnowszych technologii telewizyjnych.

komentuje Sam Kim, wiceprezes oraz szef oddziału planowania produktów TV w dziale Home Entertainment firmy LG

Konsorcjum SES konsekwentnie rozwija standard Ultra HD, a konferencja Industry Days zawsze stanowiła doskonałą okazję do prezentacji nowych technologii telewizyjnych. Większa prędkość wyświetlania klatek jest ważnym krokiem w stronę podwyższania jakości transmisji satelitarnych Ultra HD, zwłaszcza w przypadku zawodów sportowych oraz innych dynamicznych obrazów. Nasza stała współpraca z firmą LG Electronics ma kluczowe znaczenie dla ustanawiania przyszłościowych standardów transmisji oraz wyznaczania trendów rozwoju technologii telewizyjnych. Praca z firmą LG nad tak ważnym kamieniem milowym była prawdziwą przyjemnością.

powiedział Thomas Wrede, wiceprezes ds. nowych technologii i standardów w konsorcjum SES

O konsorcjum SES
SES jest czołowym operatorem satelitów telekomunikacyjnych, który jako pierwszy oferuje zróżnicowane i skalowalne usługi oparte na systemach satelitów GEO-MEO. Flota satelitarna konsorcjum SES obejmuje ponad 50 satelitów geostacjonarnych (GEO) oraz 12 satelitów średnioorbitalnych (MEO). Konsorcjum SES koncentruje się na całościowych rozwiązaniach o dużej wartości dodanej, oferowanych przez dwa główne oddziały: SES Video oraz SES Networks. Firma oferuje usługi transmisji satelitarnej, których odbiorcami są stacje telewizyjne, dostawcy treści i Internetu, operatorzy telefonii komórkowej i stacjonarnej, rządy oraz inne instytucje. Do konsorcjum SES należą: system satelitarny ASTRA, zapewniający największy w Europie zasięg usług DTH (Direct-to-Home), ogólnoświatowy dostawca usług transmisji danych O3b Networks, oraz MX1, czołowy dostawca innowacyjnych usług multimedialnych. Więcej informacji zamieszczono na stronie: www.ses.com.

Twitter: https://twitter.com/SES_Satellites LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ses Facebook: https://www.facebook.com/SES.Satellites YouTube: http://www.youtube.com/SESVideoChannel Blog: https://www.ses.com/news/blogs Media Gallery: https://www.ses.com/media-gallery SES White papers are available under: https://www.ses.com/news/whitepapers

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG i Astra prezentują transmisję HFR.docx

docx | 87,9 KB

Pobierz
LG Logo.jpg

grafika | 707 KB

Pobierz
SES Logo.jpg

grafika | 89,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.