LG Display prezentuje 77-calowy wyświetlacz OLED - przezroczysty i elastyczny

LG Display prezentuje 77-calowy wyświetlacz OLED - przezroczysty i elastyczny

Opublikowany

Niekwestionowany lider rynku wyświetlaczy organicznych prezentuje innowacyjny wyświetlacz OLED

Firma LG Display, lider innowacji w dziedzinie technologii wyświetlania obrazu, zaprezentowała pierwszy na świecie elastyczny i przezroczysty wyświetlacz OLED o przekątnej 77 cali. To kolejne osiągnięcie, które pozwoliło spółce LG cenionej za doświadczenie w produkcji dużych paneli organicznych, umocnić swoją silną pozycję w branży.
To pierwszy i największy na świecie tego typu panel OLED o rozdzielczości Ultra HD 3840 x 2160 pikseli. Przezroczysty (na poziomie ok. 40%) wyświetlacz LG można zwinąć w rolkę o promieniu 80 mm bez żadnego wpływu na jego działanie.
LGD_77-inch Flexible and Transparent Display_smartdesk.jpg
Firma LG Display, konsekwentnie rozwija technologie produkcyjne, które pozwalają wytwarzać zaawansowane panele OLED. Działania wspiera także koreański rząd, dla którego panele organiczne to przyszłość wyświetlaczy. Zaprezentowana nowość to kolejny kamień milowy w długiej historii przełomowych produktów spółki LG Display. W roku 2014 firma zaprezentowała dwa wyświetlacze: 18-calowy elastyczny OLED, który można zwinąć w rolkę o promieniu 30 mm oraz 18-calowy przezroczysty OLED. W zeszłym roku, światło dzienne ujrzał 55-calowy panel organiczny o współczynniku przezroczystości 40%.

W 2013 roku firma LG Display zapoczątkowała rozwój rynku telewizorów OLED o dużych przekątnych. Od tego czasu jest liderem w dziedzinie paneli organicznych, który nieustannie wprowadza na rynek innowacyjne produkty. Jako lider rynku przyszłościowych wyświetlaczy będziemy wprowadzać kolejne produkty o dużej wartości użytkowej.

 In-Byung Kang, Wiceprezes oraz Dyrektor ds Technologii firmy LG Display

Zastrzeżenie odnośnie oświadczeń dotyczących przyszłości
 Niniejsza informacja prasowa zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości. Oświadczenia dotyczące przyszłości to takie, które nie obejmują faktów historycznych i dotyczą między innymi przekonań oraz przewidywań. Oświadczenia takie są oparte na bieżących planach, szacunkach i przewidywaniach, dlatego nie można obdarzać ich nadmiernym zaufaniem. Oświadczenia dotyczące przyszłości odnoszą się tylko do daty ich opublikowania. Ponadto, nie zobowiązujemy się do ich aktualizowania z uwzględnieniem najnowszych informacji oraz wydarzeń. Oświadczenia dotyczące przyszłości są z natury obarczone niepewnością. Zawracamy uwagę, że ze względu na wiele ważnych czynników oświadczenia dotyczące przyszłości mogą znacznie odbiegać od faktycznych wyników. Dodatkowe informacje dotyczące czynników mogących spowodować istotne rozbieżności między faktycznymi wynikami a oświadczeniami dotyczącymi przyszłości zamieszczono w dokumentach przekazanych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Pierwszy na swiecie przezroczysty i elastyczny 77 calowy panel OLED od LG.docx

docx | 32,8 KB

Pobierz
LGD_77-inch Flexible and Transparent Display.jpg

grafika | 340 KB

Pobierz
LGD_77-inch Flexible and Transparent Display_smartdesk.jpg

grafika | 190 KB

Pobierz

Premiera: LG Q6 pierszy smartfon klasy średniej z ekranem FULL VISION wchodzi na globalny rynek

Nowa seria Q od LG wprowadza kluczowe funkcje flagowych modeli oraz nowoczesne wzornictwo do smartfonów klasy średniej