W poszukiwaniu smartfona idealnego - LG odkrywa czego pragną Millenialsi

W poszukiwaniu smartfona idealnego - LG odkrywa czego pragną Millenialsi

Badania konsumenckie potwierdzają kluczowe cechy i funkcje smartfonów – duży ekran, multimedialność i komfort użytkowania

LG to marka, która aktywnie bada czego pragną jej użytkownicy na całym świecie, a wprowadzone rozwiązania mają ułatwić nie tylko codzienne obowiązki, ale również dostarczyć multimedialnej rozrywki.

Czego pragną Millenialsi?

Według raportu firmy IDC (International Data Corporation) użytkownicy obok tradycyjnych funkcji, używają smartfonów gównie do udostępniania i odtwarzania multimediów. By cieszyć się komfortem użytkowania i pełnią możliwości urządzenia, coraz częściej decydują się na ekrany o przekątnej powyżej 5,5 cala.
Prognozy IDC pokazują, że już w przyszłym roku liczba smartfonów z większymi wyświetlaczami przewyższy najbardziej  dotąd popularne modele wyposażone w 5-calowe ekrany.
LG_Infografika (1).jpg
Eksperci International Data Corporation upatrują powodów tego rosnącego trendu w pojawieniu się na rynku „bezramkowych” smartfonów, których konstrukcja pozwala na zwiększenie powierzchni wyświetlacza bez konieczności rozbudowy całego urządzenia. Wnioski potwierdza „Badanie świadomości konsumentów dotyczące „bezramkowych” modeli, według którego niemal 70% respondentów uznaje to wzornictwo za atrakcyjne. Co więcej, prawie 90% z nich kupiłoby taki smartfon ze względu na wyjątkowe wrażenia z oglądania filmów i video.
To co irytuje najbardziej użytkowników smartfonów z małym ekranem, to przypadkowe dotykanie nieprawidłowych ikon, omyłkowe „kliknięcia” na reklamy, wyświetlanie zbyt małej ilość informacji lub zdjęć w niepełnym formacie, czy mały komfort podczas edycji plików. Niemal 64% z nich podkreśliła jednak, że smartfon powinien mieścić się w jednej dłoni.
LG_Infografika (3).jpg

Bezramkowy znaczy idealny? Nie każdy i nie dla każdego

Trend bezramkowych smartfonów został zapoczątkowany przez LG i zdominował tegoroczne oferty modeli z klasy premium u wielu producentów. Jak pokazują badania idealny smartfon dla większości respondentów to urządzenie z wyświetlaczem, który gwarantuje fascynujące wrażenia, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Wiele z dostępnych obecnie na rynków modeli nie odpowiada jednak na te potrzeby lub po prostu nie mieści się w budżecie konsumenta. Badani obawiają się także o wytrzymałość „bezramkowych” smartfonów.
LG_Infografika (6).jpg
Najnowszy flagowiec, LG G6, zdobył sympatię fanów multimediów i urządzeń najwyższej klasy, dzięki innowacyjnemu ekranowi Full Vision wyświetlającemu obraz w formacie 18:9. Nowa konstrukcja smartfona, pozwoliła odpowiedzieć na większość prezentowanych w badaniu obaw respondentów. Już niedługo na polski rynek trafi model LG Q6, który połączy wszystkie cztery cechy idealnego smartfona: duży wyświetlacz, łatwą obsługę jedną ręką, wytrzymałość i przystępną cenę.
LG_Infografika (7).jpg

LG odpowiada na potrzeby

Respondenci biorący udział w badaniu mieli okazję także przetestować „bezramkowy” smartfon. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, najbardziej doceniony został duży ekran, który dostarczył wyjątkowych wrażeń podczas oglądania video, korzystania z aplikacji oraz gier. Najnowszy LG Q6 to pierwszy model ze średniej półki cenowej, wyposażony w innowacyjny ekran Full Vision o przekątnej 5,5 cala, rozdzielczości Full HD+ i formacie 18:9. Dzięki tej wyjątkowej konstrukcji na ekranie widocznych jest więcej informacji – aplikacje skalowane są do nowego rozmiaru, co zostało zauważone i pozytywnie ocenione przez 60% badanych.
Wyświetlacz w modelu Q6 można także w prosty sposób podzielić na dwa, kwadratowe okna, co wg ponad 39% respondentów sprzyja pracy wielozadaniowej. Kolejną cechą docenioną przez testerów (39%) był szerokokątny obiektyw przedniego aparatu, dzięki któremu można z łatwością sfotografować dużą grupę osób w trybie selfie. Konstrukcja nowego smartfona LG spełnia także inny warunek postawiony przez badanych – model mieści się w jednej dłoni i pozwala na wygodną obsługę.
LG_Infografika (5).jpg
LG Q6 cechuje się także wzmocnioną wytrzymałością, gdyż metalową ramkę otaczającą obudowę wykonano z wytrzymałego stopu aluminium z serii 7000, który stosowany jest między innymi w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Urządzenie zostało poddane 20 rygorystycznym testom baterii opracowanym przez LG, w tym badaniom odporności na wysoką temperaturę, mechaniczne przebicie oraz uderzenia w warunkach surowszych niż wymagane przez międzynarodowe normy.
Smartfon LG Q6 zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce w 3 kwartale br. w pełnej palecie kolorystycznej.

Podstawowe dane techniczne:* 

Chipset:  Platforma Qualcomm® Snapdragon™ 435
Wyświetlacz:  Full Vision 5,5-cala 18:9 FHD+ (2160 x 1080 / 442 piksele na cal)
Pamięć: 3GB pamięci RAM/ 32GB pamięci ROM + gniazdo kart microSD
Aparat: Tylny 13MP/ Przedni 5MP szerokokątny 100°
Bateria: 3000 mAh (wbudowana)
System operacyjny: Android 7.1.1 Nougat
Wymiary: 142,5 x 69,3 x 8,1mm Masa: 149 g
Sieć komórkowa: LTE Advanced do 300Mbps/3G/ 2G
Łączność: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.2/ NFC/ USB Typu B 2.0 Kolory Q6: czarny/ platynowy/ biały / złoty
Inne: Rozpoznawanie twarzy / Tryb kwadratowy / Steady Record (stabilizacja obrazu podczas filmowania) / radio FM
Załączniki

Pobierz wszystkie

Informacja prasowa_Bezramkowy smartfon_badania.doc

doc | 780 KB

Pobierz
LG_Infografika (3).jpg

grafika | 227 KB

Pobierz
LG_Infografika (2).jpg

grafika | 211 KB

Pobierz
LG_Infografika (1).jpg

grafika | 169 KB

Pobierz
LG_Infografika (5).jpg

grafika | 181 KB

Pobierz
LG_Infografika (4).jpg

grafika | 123 KB

Pobierz
LG_Infografika (7).jpg

grafika | 104 KB

Pobierz
LG_Infografika (6).jpg

grafika | 109 KB

Pobierz
LG_infografika.jpg

grafika | 1,61 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Aktualizacje Android 8.0 Oreo dla smartfonów LG

Smartfony LG G5, LG K10, LG K8 oraz LG X power2 otrzymują nową wersję systemu Android 8.0 Oreo. Dzięki aktualizacji, urządzenia zyskają szereg nowych funkcji, na przykład grupowanie powiadomień. Poprawie ulegnie również wydajność smartfonów oraz czas pracy baterii.  
LG i Kazar w modowej odsłonie kampanii „Dopracuj swój wizerunek”

Marka LG i Kazar rozpoczęły najnowszą odsłonę współpracy „Dopracuj swój wizerunek”. Jednym z działań promocyjnych nowych stylizacji Kazar, których marka LG jest partnerem technologicznym, będzie otwarty konkurs z LG G7 ThinQ w roli głównej.  
LG prezentuje LG V40 ThinQ, smartfon o najwyższych możliwościach z pięcioma aparatami

LG Electronics zaprezentował swój najnowszy flagowy smartfon, wyposażony w pięć aparatów fotograficznych, na nowo definiując standard fotografii mobilnej. Najnowsza odsłona uznanej serii V - LG V40 ThinQ jest bezkompromisowym urządzeniem multimedialnym przeznaczonym dla wszystkich, uwielbiających opowiadać historie i komunikować się za pomocą obrazów i filmów.
Koniec ze śliskimi obudowami smartfonów. Nowy LG V40 ThinQ z autorską technologią wykonania obudowy i nowymi kolorami.

Projektując smartfon LG V40 ThinQ firma LG skupiła się na udoskonaleniu głównych cech, dzięki którym seria V zdobyła popularność wśród konsumentów oraz branżowych ekspertów. Wzornictwo smartfona LG V40 ThinQ wyróżnia się trzema kluczowymi elementami: gładkim wykończeniem powierzchni, wyjątkową kolorystyką oraz gładkimi liniami. Obok nowych kolorów, we flagowym smartfonie LG zastosowano również autorską technologię wykonania obudowy Silky Blast(TM).
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.