Zawsze o krok przed oczekiwaniami - LG nieustannie rozwija innowacje w AGD
Zawsze o krok przed oczekiwaniami  - LG nieustannie rozwija innowacje w AGD

Zawsze o krok przed oczekiwaniami - LG nieustannie rozwija innowacje w AGD

Opublikowany

LG od lat wytycza trendy w dziedzinie urządzeń AGD kształtując rozwój dynamicznego rynku na świecie.

Przez ostatnie 60 lat lodówka przestała być niepozornym urządzeniem mającym na celu tylko i wyłącznie przechowywanie żywności. Dziś, dzięki wdrażanym innowacjom stała się funkcjonalnym, ergonomicznym i przyjaznym dla środowiska produktem. Dynamiczny postęp techniczny w dziedzinie lodówek sprawił, że zmieniły się także wymagania konsumentów. By sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku, producenci postawili sobie za priorytet zwiększanie wygody użytkownika podczas codziennej eksploatacji sprzętu AGD.
Urządzenia domowe zmieniają się wraz z potrzebami konsumentów – są stale udoskonalane o nowe rozwiązania. Największym wyzwaniem dla producentów jest trafna prognoza nadchodzących trendów, dzięki której będą w stanie z wyprzedzeniem spełnić wymagania klientów. Firma LG Electronics od lat cieszy się reputacją producenta ustanawiającego nowe standardy innowacji oraz przełamującego konwencje. Jej konsekwentne zaangażowanie w prace nad funkcjami zwiększającymi wygodę użytkowników zaowocowały szeregiem nowatorskich produktów, takich jak lodówka Home Bar czy InstaView Door-in-Door™ ze sprężarką Inverter Linear Compressor gwarantującą energooszczędną pracę i ogólny komfort użytkowania.
W 1998 roku firma LG wprowadziła lodówkę Home Bar, którą stworzono z myślą o zapewnieniu zarówno wygody, jak i efektywnego wykorzystania przestrzeni. Sprzęt wyróżniał się wyjątkowym podziałem wnętrza oraz dodatkowymi, uchylnymi drzwiami, które mogły być używane jako barek lub półka, na której można ustawić szklanki i uzupełnić je napojami przechowywanymi w specjalnej komorze lodówki.
Sukces lodówki Home Bar zachęcił firmę LG do poszukiwania kolejnych niekonwencjonalnych sposobów na zwiększenie komfortu życia swoich klientów. Na podstawie badań stwierdzono, że użytkownicy sprzętu LG przeciętnie otwierają lodówkę 79 razy dziennie *. Pomimo tak częstego zaglądania do lodówki, 4 na 10 osób ma problemy z zapamiętaniem przechowywanych w niej produktów, dlatego dokupują nowy, wskutek czego część żywności psuje się i musi być wyrzucona**. Bazując na wynikach badań, firma LG opracowała innowacyjną lodówkę Door-in-Door™, która trafiła na rynek w roku 2010. Nowa konstrukcja drzwi zapewniła łatwiejszy dostęp do często wyjmowanych produktów spożywczych i wyjmowanie ich bez konieczności otwierania całej lodówki, zapobiegając w ten sposób utracie zimnego powietrza. Rzadsze otwieranie głównych drzwi lodówki przekłada się na mniejsze wahania temperatury w jej wnętrzu, dzięki czemu można dłużej utrzymać świeżość przechowywanej żywności. Doskonaląc to rozwiązanie firma LG w roku 2014 zaprezentowała pierwszą na świecie lodówkę z parą drzwi Door-in-Door™, która zapewnia jeszcze większą wygodę i swobodę przechowywania produktów spożywczych.
Poza zapewnieniem wysokiego komfortu użytkowania, firma LG przywiązuje dużą wagę do oszczędzania energii, dlatego zwróciła uwagę na ograniczanie strat zimnego powietrza przy wyjmowaniu i wkładaniu żywności. Według ekspertów otwieranie drzwi lodówki powoduje starty energii elektrycznej sięgające 50 do 120 kWh rocznie***.
Zainspirowana tymi badaniami, firma LG opracowała w 2016 roku lodówkę InstaView Door-in-Door™, która pozwala na sprawdzanie zawartości zupełnie bez otwierania drzwi. Po dwukrotnym stuknięciu w szklany panel, włącza się wewnętrzne oświetlenie, dzięki któremu użytkownik może zobaczyć, przechowywane produkty. Lodówka LG InstaView Door-in-Door™ znacząco zmieniła sposób korzystania z urządzeń tego typu: jej drzwi trzeba otwierać tylko w celu wkładania lub wyjmowania żywności.
Nowe możliwości użytkowania, zapewnione przez lodówki Home Bar, Door-in-Door™ oraz InstaView Door-in-Door™ nasuwają pytanie: jaka będzie następna innowacja firmy LG? Mimo, że koreański producent od lat jest pionierem i znaczącym graczem na ogólnoświatowym rynku lodówek, nigdy nie uznawał swojego sukcesu za rzecz oczywistą. Dlatego konsekwentnie prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad sprzętem AGD, który przewyższa oczekiwania konsumentów i zachwyca rodziny z całego świata. Stawiając na pierwszym miejscu potrzeby oraz wygodę użytkowników, firma LG nieustannie zaskakuje wyjątkowymi, innowacyjnymi technologiami i urządzeniami do kuchni.

*Na podstawie wewnętrznych badań konsumenckich.
**Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez LG Electronics USA.
***Instytut Żywności i Rolnictwa (The Institute of Food and Agricultural Sciences) w University of Florida, http://www.goodhousekeeping.com/home/a19095/refrigerator-door-wastes-energy/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zawsze o krok przed oczekiwaniami - AGD od LG.docx

docx | 61,2 KB

Pobierz
InstaView Door-in-Door™ _4.jpg

grafika | 466 KB

Pobierz
InstaView Door-in-Door™ _2.jpg

grafika | 468 KB

Pobierz
InstaView Door-in-Door™ _3.jpg

grafika | 478 KB

Pobierz
InstaView Door-in-Door™ _1.jpg

grafika | 459 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.