LG prezentuje nowe możliwości telewizorów OLED - współpraca z Dolby i Technicolor
LG prezentuje nowe możliwości telewizorów OLED - współpraca z Dolby i Technicolor

LG prezentuje nowe możliwości telewizorów OLED - współpraca z Dolby i Technicolor

Opublikowany

Wielokrotnie nagradzane telewizory OLED wzbogacono o nowe technologie wyświetlania obrazu

Firma LG Electronics zaprezentuje podczas targów IFA 2017 swoją najnowszą linię telewizorów na 2017 rok, które udoskonalono o zaawansowane rozwiązania Dolby® oraz technologię Technicolor.
Jakość zapewnianą przez matryce LG OLED docenili eksperci na całym świecie – także firma Technicolor, która wykorzystuje je jako referencyjne monitory konsumenckie podczas dostosowywania najważniejszych hollywoodzkich produkcji filmów oraz seriali, takich jak Logan czy Sense 8 do wyświetlania w warunkach domowych. Podczas rozpoczynających się właśnie targów IFA 2017, LG zaprezentuje telewizory OLED z tegorocznej oferty  wyposażone w Technicolor Expert Mode, który pozwala na wyświetlanie kolorów zoptymalizowanych przez ekspertów z firmy Technicolor, którzy czuwają nad jakością barw w największych hollywoodzkich produkcjach. Już od października, tryb ten będzie dostępny w menu ustawień obrazu we wszystkich telewizorach LG OLED z oferty na rok 2017. Ponadto, firma LG przygotowuje się do wprowadzenia Technicolor Expert Mode w tegorocznych telewizorach SUPER UHD.

Gdy korygowaliśmy barwy w drugim sezonie serialu Sense 8, wyświetlacz OLED odgrywał kluczową rolę – szczególnie przy współpracy ze scenarzystką/reżyserem Laną Wachowski, której biuro znajduje się na drugim końcu kraju, oraz operatorem Johnem Tollem z Hollywood. Dzięki matrycy OLED, mieliśmy pewność, że wszyscy patrzymy na taką samą prawdziwą czerń oraz kolory o identycznym nasyceniu, nawet wtedy, gdy fizycznie przebywaliśmy w różnych miejscach. Dostępność telewizorów LG OLED na rynku konsumenckim także działa na naszą korzyść. Dzięki temu mamy pewność, że w warunkach domowych można wiernie wyświetlać obrazy będące wynikiem naszej pracy.

objaśnia Tony Dustin, starszy kolorysta w firmie Technicolor

Podczas targów IFA 2017 firma LG zaprezentuje szerokie możliwości wyświetlania obrazu 4K HDR, jakie zapewnia telewizor OLED współpracujący z konsolą Xbox One S firmy Microsoft i grą Forza Horizon 3. Dzięki technologii HDR połączonej z regulacją jasności pojedynczych pikseli matrycy OLED można uzyskać wierne odwzorowanie odblasku słońca na karoserii samochodów. Refleksy świetlne widoczne na matrycy organicznej są niezwykle jasne i pozbawione przebarwień nawet na ciemnym tle. Entuzjaści gier docenią bardzo małe opóźnienie sygnału wejściowego, które nie przekracza 21,3 milisekundy. Oznacza to, że w trybie HDR Game Mode, telewizor LG niemal natychmiastowo reaguje na obraz przesyłany z konsoli Microsoft Xbox One S.
Tegoroczne modele OLED i SUPER UHD obsługują wszystkie formaty HDR, w tym Dolby Vision™, HDR10 oraz HLG (Hybrid Log Gamma). Dodatkowo telewizory z linii LG UHD 2017 roku są zgodne z formatem HLG. W przyszłości firma zamierza także wprowadzić do tych modeli obsługę formatu Advanced HDR firmy Technicolor. Telewizory LG wyposażono również w funkcję HDR Effect, która skaluje zakres tonalny obrazu ze standardowych źródeł, zwiększając jasność oraz podwyższając współczynnik kontrastu. Podczas targów IFA 2017 firma LG przeprowadzi kilka pokazów HDR, m.in. prezentacja materiałów 4K w formacie HLG przygotowanych przez BBC, nagrań w formacie HDR 10 oferowanych przez Amazon, a także treści w formacie Dolby Vision dostarczanych przez Netflix.
LG_SIGNATURE_TV_W.jpgLG_SIGNATURE_TV_W_01.jpgLG_SIGNATURE_TV_W_03.jpgLG_SIGNATURE_TV_W_02.jpg
Platformy VOD zapewniają szeroki wybór treści w formacie Dolby Vision, obejmujący ponad 100 filmów. Co więcej, ponad 125 godzin oryginalnych materiałów z obrazem zapisanym w tej technologii znajduje się w ofertach czołowych dostawców treści OTT. Konsumenci z całego świata mają także dostęp do płyt Ultra HD Blu-ray z filmami w formacie Dolby Vision.
Podczas IFA 2017 firma LG po raz pierwszy zademonstruje udoskonalone funkcje sterowania głosowego Alexa, dostępne w każdym telewizorze LG podłączonym do głośnika Amazon Echo. Uczestnicy targów, którzy odwiedzą halę nr 18 będą mogli przetestować współpracę amerykańskiej platformy oraz systemu operacyjnego webOS stworzonego przez LG. By bez użycia pilota sterować funkcjami telewizora takimi jak przełączanie kanałów, regulowanie głośności, sterowanie kursorem, wyszukiwanie treści, czy uruchamianie aplikacji Smart TV, wystarczy jedynie wypowiedzieć odpowiednie polecenia głosowe.
Podczas IFA 2017 zaprezentowany zostanie również zadziwiający telewizor LG SIGNATURE OLED W. To wyjątkowe osiągnięcie inżynierów i projektantów zostało już uhonorowane licznymi nagrodami w trakcie tegorocznych targów CES, w tym tytułem Best of the Best w kategorii telewizorów. Firma LG zaprezentuje również inne modele OLED, takie jak LG E7, który spotkał się z uznaniem branżowych ekspertów, otrzymując tytuł „Króla telewizorów 2017“ w 14. edycji dorocznego konkursu Annual CE Week TV Shootout w Nowym Jorku oraz prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy telewizor OLED” od stowarzyszenia EISA (European Imaging and Sound Association).

„Targi IFA to idealna okazja, aby zaprezentować nasze znakomite telewizory z oferty na rok 2017. Zwiedzający będą mogli na własne oczy przekonać się o niezrównanej jakości obrazu. Współpracując z renomowanymi firmami, takimi jak Technicolor i Dolby, LG potwierdza, że nieustannie dąży do ustanawiania nowych standardów jakości obrazu wyświetlanego przez telewizory”.

komentuje Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG

Uczestnicy targów IFA 2017 będą mieli okazję osobiście zapoznać się z telewizorem LG SIGNATURE OLED W, a także z wieloma innymi innowacjami LG w hali nr 18.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG_SIGNATURE_TV_W_01.jpg

grafika | 942 KB

Pobierz
LG_SIGNATURE_TV_W_03.jpg

grafika | 475 KB

Pobierz
LG_SIGNATURE_TV_W_02.jpg

grafika | 486 KB

Pobierz
LG_SIGNATURE_TV_W.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Nowe możliwości LG OLED TV prezentowane na IFA.docx

docx | 56,3 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.