Strategiczne partnerstwo LG i Microsoft w obszarze gamingu i rozrywki domowej
Strategiczne partnerstwo LG i Microsoft w obszarze gamingu i rozrywki domowej

Strategiczne partnerstwo LG i Microsoft w obszarze gamingu i rozrywki domowej

Premiera najpotężniejszej konsoli do gier Xbox One X w towarzystwie innowacyjnych telewizorów LG OLED TV 4K

Firma LG Electronics oraz Microsoft ogłosiły strategiczne partnerstwo, którego celem jest dostarczenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań LG i Xbox w świecie gier i rozrywki domowej.
W wyniku współpracy firmy stworzyły zaawansowany technologicznie zestaw gamingowy składający się z telewizorów LG OLED TV 4K i konsol Xbox One X. Jest to najnowsze połączenie, które gwarantuje najlepszą jakość obrazu w grach w prawdziwym 4K i HDR i jest rekomendowane dla najbardziej wymagających graczy. Taki zestaw gamingowy będzie dostępny w sprzedaży w Polsce tuż po premierze Xbox One X w promocyjnej cenie, jeszcze przed Świętami.
Firmy rozpoczęły również wspólne działania konsumenckie, dzięki którym fani gamingu, ale również zwykli konsumenci będą mogli doświadczyć najlepszych wrażeń z gier. Pierwsze z nich będą miały miejsce podczas dwóch najważniejszych w Polsce wydarzeń gamingowych: Poznań Game Arena (6-8.10.2017) oraz Warsaw Games Week (13-15.10.2017), na których po raz pierwszy w Polsce do dyspozycji odwiedzających udostępniona zostanie konsola Xbox One X. By zaprezentować pełnię jej możliwości firma Microsoft stworzy stanowiska, na których obok debiutującej konsoli staną najlepsze telewizory LG OLED TV 4K i LG Super UHD.

Emocje gamingowe w najwyższej rozdzielczości od LG i Xbox

Branżowe wydarzenia w Poznaniu i Warszawie będą początkiem strategicznego partnerstwa firm LG i Microsoft, którego kolejnym etapem będą wspólne strefy rozrywki gamingowej w największych sieciach handlowych w Polsce. To właśnie tam, na specjalnie przygotowanych stanowiskach, wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić jak ogromne możliwości daje połączenie mocy najnowszej konsoli Xbox One X z jakością obrazu oferowaną przez telewizory LG OLED TV 4K.

LG OLED TV – rekomendowany telewizor premium do gamingu

Przy wyborze odpowiedniego telewizora do gamingu kluczowym kryterium jest wartość Input lag, która określa ilość czasu pomiędzy wysłaniem obrazu do telewizora, a jego wyświetleniem. Według ekspertów wartość Input lag, który może przeszkadzać w rozgrywce i wpłynąć na osiągany wynik wynosi więcej niż 200 ms. Biorąc pod uwagę, że konsole do gier posiadają średnie opóźnienie na poziomie 133 ms, to przy odpowiednim do gamingu telewizorze ta wartość nie powinna przekraczać 50 ms. Nowe telewizory LG OLED TV 4K posiadają Input lag na poziomie 21 ms, natomiast wyświetlacze z serii Super UHD to zaledwie 15ms, co czyni je idealnym ekranem do rozgrywki na najwyższym poziomie.
Matryca organiczna w telewizorach LG OLED gwarantuje nieskończony kontrast, a zastosowane technologie wyświetlania obrazu takie jak Pixel Dimming, która zarządza regulacją jasności pojedynczych pikseli, zapewnia idealne odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów w nawet najbardziej ciemnych scenach. Dodatkowo 100% pokrycia palety barw DCI (Digital Cinema Initiatives) oraz specjalny tryb HDR Gra sprawia, że wyświetlacze wyposażone LG OLED stanowią perfekcyjny wybór dla graczy, którzy chcą w pełni poczuć wrażenia płynące z rozgrywki na najmocniejszej konsoli na rynku, czyli Xbox One X.

Takiej mocy jeszcze nie było

Nowa konsola Xbox One X wznosi wrażenia z gry na jeszcze wyższy poziom. Dzięki zwiększonej aż o 40% mocy, w porównaniu do innych dostępnych na rynku konsol, użytkownik może przekonać się, jak wygląda rozgrywka w prawdziwej jakości 4K. 6 teraflopów graficznej mocy obliczeniowej, 12 GB pamięci graficznej GDDR5 oraz przepustowość pamięci na poziomie 326 GB/sekundę sprawia, że nawet najbardziej dynamiczne sceny prezentują się wyjątkowo, a gra ładuje się i wyświetla płynnie, nawet na ekranie 1080p.  Xbox One X współpracuje zarówno z grami i akcesoriami będącymi częścią rodziny Xbox One, jak i Xbox Live, czyli z najbardziej zaawansowaną siecią gry wieloosobowej. Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi Blu-ray 4K, najnowsza konsola firmy Microsoft, to nie tylko ogromna moc, ale też doskonałe źródło domowej rozrywki w najwyższej jakości.

Połączenie możliwości najnowszej konsoli Xbox One X z naszymi najlepszymi telewizorami LG OLED TV pozwala graczom doświadczyć jedynych w swoim rodzaju wrażeń wizualnych. Razem z XBOX dostarczamy nasze najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania, które razem zapewniają gamingową rozrywkę na najwyższym poziomie.

Marcin Kubiszak, Home Entertainment Marketing Manager,  LG Electronics Polska

Nasza najnowsza konsola pozwala jako jedyne urządzenie tego typu dostępne na rynku, wyświetlić najwyższej jakości obraz w grach w prawdziwym 4K. Zdawaliśmy sobie sprawę, że znalezienie wyświetlaczy, które mogłyby sprostać temu wyzwaniu będzie niezwykle ciężkie. Po przetestowaniu konsoli na telewizorach LG OLED możemy powiedzieć, że to, co zobaczyliśmy, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Obraz jaki oferują matryce organiczne jest wyjątkowy i nieporównywalny z żadną inną technologią na rynku

Tomasz Świeściak, Xbox Category PR Manager.

Załączniki

Pobierz wszystkie

Wspolpraca_LG_i_Microsoft_2017.docx

docx | 44,9 KB

Pobierz
LG-XBOX-FORZA-7_3.X.2017_OPT_4.png

grafika | 5,62 MB

Pobierz
LG-XBOX-FORZA-7_3.X.2017_02_OPT_4.png

grafika | 5,82 MB

Pobierz
LG-XBOX-FORZA-7_3.X.2017_OPT_1.png

grafika | 4,93 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Topowi zawodnicy CS:GO grają na najnowszych monitorach LG podczas targów PGA 2018

Podczas tegorocznych targów PGA w Poznaniu zaprezentowano premierowe dwa modele 32” monitorów gamingowych LG - 32GK850F oraz 32GK650F. Każda ich funkcja została zaprojektowana tak, by gracz dostrzegł wszelkie detale rozgrywki i był zawsze o krok przed przeciwnikiem.
LG JAKO PIERWSZE NA ŚWIECIE WPROWADZA TELEWIZOR OLED O ROZDZIELCZOŚCI 8K

Firma LG Electronics, która dzięki matrycom OLED wytycza kierunki innowacji w dziedzinie telewizorów, zaprezentuje podczas targów IFA 2018 pierwszy na świecie telewizor OLED o rozdzielczości 8K (7680 x 4320). 88-calowy telewizor LG OLED 8K jest wyposażony w matrycę zawie
LG PREZENTUJE NOWE MONITORY ULTRAGEAR™ OPRACOWANE SPECJALNIE DLA GRACZY

Dzięki perfekcyjnej jakości obrazu oraz niesamowicie szybkim reakcjom nowe monitory zapewniają zupełnie nowy poziom satysfakcji z gier
150 cali oszałamiającej rozdzielczości 4K lub kompaktowa, lekka bryła z akumulatorem i bezprzewodowym obrazem Full HD – oto nowe projektory od LG

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek dwa nowe modele projektorów: przełomowy pod względem technologii, jakości obrazu i wzornictwa laserowy projektor 4K Smart Home Cinema HU80KSW oraz niezwykle poręczny, lekki i bezprzewodowy model Full HD – LG PF50KS.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.