LG OLED 2017 – pierwsze telewizory z bezstratnym formatem dźwięku DOLBY TrueHD

LG OLED 2017 – pierwsze telewizory z bezstratnym formatem dźwięku DOLBY TrueHD

Published

Dzięki technologii Dolby, telewizory LG OLED odtwarzają nie tylko obraz, ale także dźwięk zgodny z zamierzeniami twórców.

LG Electronics wprowadza kolejne ulepszenia do swoich topowych produktów. Telewizory OLED z linii na 2017 rok, które jako pierwsze na rynku wyposażono w technologię Dolby Atmos, teraz dzięki obsłudze przełomowego, bezstratnego formatu Dolby TrueHD, zapewnią jeszcze doskonalsze wrażenia dźwiękowe. W ten sposób użytkownicy LG OLED TV będą mogli cieszyć się zarówno idealnym obrazem, jak i dźwiękiem w kinowej jakości.
Format bezstratnej kompresji dźwięku zostanie udostępniony użytkownikom telewizorów LG OLED z roku 2017 jeszcze w tym miesiącu poprzez aktualizację typu OTA (Over The Air). Da ona użytkownikom możliwość odtwarzania dźwięku kodowanego w formacie Dolby TrueHD – tym samy, który stosują producenci płyt 4K UHD Blu-ray z najnowszymi filmami. Wszystkie telewizory LG OLED z roku 2017 zostały wyposażone w kodek Dolby AC-4, dzięki czemu mogą odtwarzać dźwięk obiektowy, gwarantujący fascynujące efekty przestrzenne. Ponadto, modele LG klasy premium z linii na rok 2017 są kompatybilne z formatem obrazu HDR Dolby Vision™, a tym samym pozwalają na korzystanie z oferty usługodawców VOD, która obejmuje już ponad 100 filmów w formacie Dolby Vision.
LG-SIGNATURE-TV-W_02.jpg
Najnowsza aktualizacja obejmuje obsługę kodowania MAT (Metadata-enhanced Audio Transmission) umożliwiającego strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie Dolby TrueHD między konsolami do gier a telewizorami LG OLED. Pełnię możliwości formatu Dolby TrueHD pozwoli wydobyć podłączony do telewizora soundbar.

Telewizor LG OLED stał się liderem segmentu telewizorów Premium. Jest optymalnym urządzeniem dla osób, które chcą doświadczyć wrażeń wzrokowych i słuchowych w pełni zgodnych z zamierzeniami twórców. Dzięki technologiom audio-wizualnym firmy Dolby, sprzęt LG zapewnia coraz doskonalsze doznania, ustanawiające nowe standardy oglądania telewizji.

powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG Electronics

Użytkownicy telewizorów LG OLED z roku 2017 mogą za pośrednictwem wbudowanej aplikacji Dolby Access App oglądać materiały z obrazem w formacie Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos. Oprogramowanie pojawiło się już na kluczowych rynkach. Każdego miesiąca jego dostępność będzie poszerzana o kolejnych dziesięć krajów. W aplikacji są dostępne treści dla całej rodziny o różnej tematyce.

Copy as a Plain Text

Share

Attachments

Download All

LG-SIGNATURE-TV-W_01.jpg

image | 194 KB

Download
LG-SIGNATURE-TV-W_02.jpg

image | 203 KB

Download
LG 2017 OLED TV - pierwszy telewiozor z Dolby TrueHD.docx

docx | 53.5 KB

Download
Related Stories
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

ago

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

ago

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

ago

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

ago

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.