LG V30 inspiruje artystów - nowy smartfon LG jako dzieło sztuki kinetycznej

LG V30 inspiruje artystów - nowy smartfon LG jako dzieło sztuki kinetycznej

Opublikowany

Znany artysta Michael Murphy stworzył niezwykłe instalacje inspirowane najnowszym flagowcem LG.

Firma LG Electronics nawiązała współpracę z Michaelem Murphym, światowej sławy twórcą sztuki kinetycznej. Jej owocem są rzeźby, które przedstawiają bogate funkcje multimedialne najnowszego smartfona LG.
LG V30 AS KINETIC ART_03.jpg
W sztuce kinetycznej efekt artystyczny opiera się na wrażeniu zmienności dzieła. Aby je uzyskać, konieczny jest ruch. Sama instalacja pozostaje jednak statyczna. To widz, zmieniając punkt widzenia, obserwuje jak dzieło całkowicie się zmienia. Bez wątpienia, ten fascynujący nurt sztuki dostarcza najsilniejszych wrażeń podczas oglądania wystawy na żywo. Z myślą o milionach miłośników sztuki, którzy nie mogą osobiście odwiedzić wystawy Murphy'ego, dwie instalacje artysty stanowiące interpretację funkcji audio i wideo smartfona LG V30 zostały sfilmowane. Dzięki temu można je podziwiać w pełnej okazałości także online: 

LG Mobile - Find your inspiration through the lens of... | Facebook

Find your inspiration through the lens of #LGV30. *Release date, specs, and back cover logo of the LG V30 may vary by country. *OLED FullVision by LG...

LG Mobile - Sound too good to be true. #LGV30 #HiFiQuadDAC... | Facebook

Sound too good to be true. #LGV30 #HiFiQuadDAC #DigitalFilter *Release date, specs, and back cover logo of the LG V30 may vary by country. *OLED...

Smartfon LG V30 jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą zarówno tworzyć, jak i odtwarzać treści multimedialne. Firma LG uznała, że dzieła kinetyczne są najlepszą drogą komunikacji z entuzjastami sztuki i technologii. Z tego powodu nawiązała współpracę z twórcą, który potrafi najlepiej urzeczywistnić tę koncepcję -Michaelem Murphy.
Tworzący na nowojorskim Brooklynie Murphy, zasłynął dzięki wykonanej w 2007 roku serii portretów Baracka Obamy, kandydującego wówczas na prezydenta USA, która w istotny sposób wpłynęła na ruch Art for Obama. Artysta jest pionierem tzw. Sztuki Perceptualnej, w której wielowymiarowe techniki są wykorzystywane do tworzenia trójwymiarowych dzieł. Murphy to autor m.in. tak wybitnych prac, jak Perceptual Shift i Gun Country, które odnoszą się do tematów bieżących dyskusji polityczno-społecznych w USA.
LG V30 AS KINETIC ART_01.jpg

Chcieliśmy rozpalić wyobraźnię osób obdarzonych zmysłem twórczym, pobudzić je do niekonwencjonalnego myślenia i przełamywania tradycyjnych granic, tak jak czyni to Michael Murphy. Prezentowanie produktów takich jak smartfon V30 w nowoczesny i kreatywny sposób jest najskuteczniejszą metodą komunikowania się z grupą docelową twórców treści.

powiedział Kim Su-young, szef marketingu LG Mobile Communications

LG V30 został szczególnie doceniony za najlepsze funkcje multimedialne wśród tegorocznych smartfonów klasy prenium. Do najważniejszych parametrów smartfona zaliczają się: obiektyw o jasności f/1,6 ze szklanymi soczewkami Crystal Clear, dwa aparaty z obiektywami o kącie widzenia 120 stopni i zminimalizowanych zniekształceniach krawędzi, przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad oraz system dźwiękowy opracowany przez ekspertów z firmy B&O PLAY.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG V30 AS KINETIC ART_02.jpg

grafika | 847 KB

Pobierz
LG V30 AS KINETIC ART_04.jpg

grafika | 801 KB

Pobierz
LG V30 AS KINETIC ART_01.jpg

grafika | 463 KB

Pobierz
LG V30 AS KINETIC ART_03.jpg

grafika | 447 KB

Pobierz
LG V30 inspiruje artystów - nowy smartfon jako dzieło sztuki kinetycznej.docx

docx | 44,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
LG wprowadza aktualizację Android Oreo do LG V30

temu

System Android Oreo pojawi się dziś na telefonach użytkowników LG V30. Wprowadzenie aktualizacji do najnowszego systemu to kolejny krok, po uruchomieniu Globalnego Centrum Aktualizacji, wypełniania obietnicy pełnego wsparcia posprzedażowego.
Smartfony LG z jeszcze szybszymi aktualizacjami – firma uruchamia Globalne Centrum Aktualizacji Oprogramowania

temu

SEUL, 12 kwietnia 2018 ― firma LG Electronics (LG) zainaugurowała dziś w Korei Południowej działalność nowego Centrum Aktualizacji Oprogramowania. Jest to pierwszy taki ośrodek mający na celu zapewnienie klientom z całego świata szybszych aktualizacji systemów operacyjnych i oprogramowania w smarfonach. LG otwiera Centrum, zlokalizowane w nowym kampusie badawczo-rozwojowym w Magok-dong, w zachodniej części Seulu, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.
LG ZAPREZENTUJE SMARTFON SERII G SIÓDMEJ GENERACJI NA POCZĄTKU MAJA

temu

Najnowszy flagowy smartfon z funkcjami sztucznej inteligencji zostanie zaprezentowany w Nowym Jorku i Seulu
LG odrzuca ramy z Reżyserem Życia i Sylwestrem Wardęgą

temu

LG Polska rusza z kampanią flagowych smartfonów LG V30 i LG G6, a także przystępnego cenowo LG Q6, z ekranami FullVision pod hasłem #OdrzucamyRamy. We współpracy z Reżyserem Życia powstały 3 filmy dokumentalne opowiadające historie ludzi, którzy w swoim życiu wykraczają poza przyjęte normy społeczne.

LG V30 w rękach cenionych filmowców - premiera filmowych możliwości LG V30 już 13 listopada

W związku z polską premierą najnowszego smartfona klasy premium LG V30, marka LG zaprosiła do współpracy Andrzeja Cichockiego – cenionego filmowca, autora zdjęć oraz reżysera nagradzanych produkcji. Ekspert jakościowych ujęć i mistrz krótkometrażowego formatu, postanowił