Ekrany LG rozświetlają hiszpański stadion Wanda Metropolitano

Ekrany LG rozświetlają hiszpański stadion Wanda Metropolitano

Opublikowany

Hiszpańscy miłośnicy futbolu na własne oczy zobaczą efekty współpracy słynnego klubu piłkarskiego ze światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych telewizorów i paneli informacyjno-reklamowych.

Cztery lata projektowania i intensywnych prac remontowych sprawiły, że drużyna Atlético de Madrid mogła powitać swoich kibiców na zupełnie nowym Estadio Wanda Metropolitano, położonym we wschodnim dystrykcie Madrytu, San Blas-Canillejas. Jest to trzeci co do wielkości stadion w Hiszpanii, a dzięki współpracy z firmą LG Electronics został wyposażony w cztery ogromne tablice wyników LED.
Władze klubu Atlético de Madrid, wielokrotnego zdobywcy tytułów na arenie krajowej jak i międzynarodowej, nie mogły zadowolić się zwykłym stadionem. Zespół chciał, aby nowy obiekt, Wanda Metropolitano, który po modernizacji pomieści 68 000 widzów, był przykładem nowoczesnej areny sportowej na światowym poziomie. Oznacza to, że wyposażenie stadionu musi spełniać najwyższe standardy i umożliwiać kibicom oglądanie powtórek i zbliżeń kluczowych sytuacji meczowych w jakości identycznej jak miliony fanów zgromadzonych przed telewizorami. Teraz, dzięki współpracy firmy LG Electronics i klubu Atlético de Madrid kibice zgromadzeni na stadionie, będą mogli zobaczyć każdą akcję bardzo wyraźnie. Wszystko to zasługa  telewizorów oraz komercyjnych paneli LED firmy LG, widocznych z każdego miejsca nowoczesnego stadionu o powierzchni 88 000 metrów kwadratowych.
Każda z dwóch zainstalowanych tablic wyników ma wymiary 15,2 m x 5,6 m i składa się ze 100 płytek LED o rastrze 12 mm. Trzecia z nich, mierząca 10 x 5,6 m jest zbudowana z 65 płytek LED o rastrze 16 mm. W ciągu kilku najbliższych miesięcy w strefie kibica zostanie zainstalowana także czwarta tablica, tym razem o wymiarach 8,1 m x 4,6 m. Ekrany te mogą emitować światło o jasności aż 6000 cd/m2, gwarantując widoczność każdego szczegółu nawet przy silnym świetle słonecznym. Do sterowania wyświetlaczami wykorzystano opracowane przez LG technologie odwzorowania i przetwarzania barw, zapewniające najwyższą jakość obrazu.
Krótki czas montażu, łatwość konserwacji oraz efektywność operacyjna, to cechy, które sprawiają, że komercyjne wyświetlacze LED firmy LG gwarantują przewagę nad konkurencją, a w przypadku hiszpańskiego stadionu, zachęcają do odwiedzania go zarówno przez kibiców, jak i drużyny. W portfolio koreańskiego producenta znajduje się jeszcze wiele atrakcyjnych produktów, np. wstęgi składające się z 720 płytek LED o rastrze 16 mm – atrakcyjne dla gości stadionu, którzy oprócz reklam, mogą na nich zobaczyć statystyki zawodników lub teksty klubowych hymnów.

Współpraca z klubem Atlético de Madrid jest wspaniałym doświadczeniem, a modernizacja stadionu stanowiła wyjątkowe wyzwanie oraz okazję do zademonstrowania zalet zaawansowanych cyfrowych urządzeń informacyjno-reklamowych LG. Fani drużyny Atlético de Madrid oglądający mecze z trybun będą mogli zobaczyć akcje swoich ulubieńców w najdrobniejszych szczegółach, co tylko spotęguje przeżywane emocje. 

Kwon Soon-hwang, szef oddziału Information Display firmy LG Electronics

Dzięki świetnie zaprojektowanym wyświetlaczom LG, zrealizowaliśmy nasze plany dotyczące znacznych zmian jakościowych i estetycznych na odnowionym stadionie Wanda Metropolitano. Korzystając z technologii LG możemy zapewnić lepsze wrażenia wszystkim widzom oraz członkom klubu, którzy przychodzą na nasz nowy stadion, aby na żywo oglądać mecze, koncerty lub inne wydarzenia. 

Íñigo Aznar, dyrektor handlowy klubu Atlético de Madrid

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Technologia LG Signage na stadionie Wanda Metropolitano.docx

docx | 35,2 KB

Pobierz
LG Signage at Atletico de Madrid_3.jpg

grafika | 596 KB

Pobierz
LG Signage at Atletico de Madrid_2.jpg

grafika | 592 KB

Pobierz
LG Signage at Atletico de Madrid_1.jpg

grafika | 404 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.