Ekrany LG rozświetlają hiszpański stadion Wanda Metropolitano

Ekrany LG rozświetlają hiszpański stadion Wanda Metropolitano

Hiszpańscy miłośnicy futbolu na własne oczy zobaczą efekty współpracy słynnego klubu piłkarskiego ze światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych telewizorów i paneli informacyjno-reklamowych.

Cztery lata projektowania i intensywnych prac remontowych sprawiły, że drużyna Atlético de Madrid mogła powitać swoich kibiców na zupełnie nowym Estadio Wanda Metropolitano, położonym we wschodnim dystrykcie Madrytu, San Blas-Canillejas. Jest to trzeci co do wielkości stadion w Hiszpanii, a dzięki współpracy z firmą LG Electronics został wyposażony w cztery ogromne tablice wyników LED.
Władze klubu Atlético de Madrid, wielokrotnego zdobywcy tytułów na arenie krajowej jak i międzynarodowej, nie mogły zadowolić się zwykłym stadionem. Zespół chciał, aby nowy obiekt, Wanda Metropolitano, który po modernizacji pomieści 68 000 widzów, był przykładem nowoczesnej areny sportowej na światowym poziomie. Oznacza to, że wyposażenie stadionu musi spełniać najwyższe standardy i umożliwiać kibicom oglądanie powtórek i zbliżeń kluczowych sytuacji meczowych w jakości identycznej jak miliony fanów zgromadzonych przed telewizorami. Teraz, dzięki współpracy firmy LG Electronics i klubu Atlético de Madrid kibice zgromadzeni na stadionie, będą mogli zobaczyć każdą akcję bardzo wyraźnie. Wszystko to zasługa  telewizorów oraz komercyjnych paneli LED firmy LG, widocznych z każdego miejsca nowoczesnego stadionu o powierzchni 88 000 metrów kwadratowych.
Każda z dwóch zainstalowanych tablic wyników ma wymiary 15,2 m x 5,6 m i składa się ze 100 płytek LED o rastrze 12 mm. Trzecia z nich, mierząca 10 x 5,6 m jest zbudowana z 65 płytek LED o rastrze 16 mm. W ciągu kilku najbliższych miesięcy w strefie kibica zostanie zainstalowana także czwarta tablica, tym razem o wymiarach 8,1 m x 4,6 m. Ekrany te mogą emitować światło o jasności aż 6000 cd/m2, gwarantując widoczność każdego szczegółu nawet przy silnym świetle słonecznym. Do sterowania wyświetlaczami wykorzystano opracowane przez LG technologie odwzorowania i przetwarzania barw, zapewniające najwyższą jakość obrazu.
Krótki czas montażu, łatwość konserwacji oraz efektywność operacyjna, to cechy, które sprawiają, że komercyjne wyświetlacze LED firmy LG gwarantują przewagę nad konkurencją, a w przypadku hiszpańskiego stadionu, zachęcają do odwiedzania go zarówno przez kibiców, jak i drużyny. W portfolio koreańskiego producenta znajduje się jeszcze wiele atrakcyjnych produktów, np. wstęgi składające się z 720 płytek LED o rastrze 16 mm – atrakcyjne dla gości stadionu, którzy oprócz reklam, mogą na nich zobaczyć statystyki zawodników lub teksty klubowych hymnów.

Współpraca z klubem Atlético de Madrid jest wspaniałym doświadczeniem, a modernizacja stadionu stanowiła wyjątkowe wyzwanie oraz okazję do zademonstrowania zalet zaawansowanych cyfrowych urządzeń informacyjno-reklamowych LG. Fani drużyny Atlético de Madrid oglądający mecze z trybun będą mogli zobaczyć akcje swoich ulubieńców w najdrobniejszych szczegółach, co tylko spotęguje przeżywane emocje. 

Kwon Soon-hwang, szef oddziału Information Display firmy LG Electronics

Dzięki świetnie zaprojektowanym wyświetlaczom LG, zrealizowaliśmy nasze plany dotyczące znacznych zmian jakościowych i estetycznych na odnowionym stadionie Wanda Metropolitano. Korzystając z technologii LG możemy zapewnić lepsze wrażenia wszystkim widzom oraz członkom klubu, którzy przychodzą na nasz nowy stadion, aby na żywo oglądać mecze, koncerty lub inne wydarzenia. 

Íñigo Aznar, dyrektor handlowy klubu Atlético de Madrid

Załączniki

Pobierz wszystkie

Technologia LG Signage na stadionie Wanda Metropolitano.docx

docx | 35,2 KB

Pobierz
LG Signage at Atletico de Madrid_3.jpg

grafika | 596 KB

Pobierz
LG Signage at Atletico de Madrid_2.jpg

grafika | 592 KB

Pobierz
LG Signage at Atletico de Madrid_1.jpg

grafika | 404 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Topowi zawodnicy CS:GO grają na najnowszych monitorach LG podczas targów PGA 2018

Podczas tegorocznych targów PGA w Poznaniu zaprezentowano premierowe dwa modele 32” monitorów gamingowych LG - 32GK850F oraz 32GK650F. Każda ich funkcja została zaprojektowana tak, by gracz dostrzegł wszelkie detale rozgrywki i był zawsze o krok przed przeciwnikiem.
LG JAKO PIERWSZE NA ŚWIECIE WPROWADZA TELEWIZOR OLED O ROZDZIELCZOŚCI 8K

Firma LG Electronics, która dzięki matrycom OLED wytycza kierunki innowacji w dziedzinie telewizorów, zaprezentuje podczas targów IFA 2018 pierwszy na świecie telewizor OLED o rozdzielczości 8K (7680 x 4320). 88-calowy telewizor LG OLED 8K jest wyposażony w matrycę zawie
LG PREZENTUJE NOWE MONITORY ULTRAGEAR™ OPRACOWANE SPECJALNIE DLA GRACZY

Dzięki perfekcyjnej jakości obrazu oraz niesamowicie szybkim reakcjom nowe monitory zapewniają zupełnie nowy poziom satysfakcji z gier
150 cali oszałamiającej rozdzielczości 4K lub kompaktowa, lekka bryła z akumulatorem i bezprzewodowym obrazem Full HD – oto nowe projektory od LG

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek dwa nowe modele projektorów: przełomowy pod względem technologii, jakości obrazu i wzornictwa laserowy projektor 4K Smart Home Cinema HU80KSW oraz niezwykle poręczny, lekki i bezprzewodowy model Full HD – LG PF50KS.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.