Jeszcze więcej paneli OLED - firma LG Display rozwija rynek oświetlenia

Jeszcze więcej paneli OLED - firma LG Display rozwija rynek oświetlenia

Firma LG Display poinformowała o rozpoczęciu produkcji paneli oświetleniowych OLED 5. generacji na masową skalę. W fabryce mieszczącej się w koreańskim mieście Gumi, właśnie ruszyła pierwsza linia produkcyjna. Firma ogłosiła także wprowadzenie nowej marki oświetlenia OLED – Luflex. Działania LG to silny impuls pobudzający rozwój rynku oświetlenia OLED, który gwarantuje spółce czołową pozycję w tej nowo powstałej branży.
Linia produkcyjna 5. generacji w tym momencie jest w stanie wytworzyć nawet 15 000 paneli (o wymiarach 1100 x 1250 mm) miesięcznie. To około 30 razy więcej niż dotychczasowa linia 2. generacji, która każdego miesiąca wypuszcza 4 000 paneli o wymiarach 370 x 470 mm. Firma LG zapewnia, że moce produkcyjne fabryki będą stopniowo zwiększane.
LG Display OLED Light Panel Gen 5 Plant.jpg

„Uruchomienie masowej produkcji na nowej linii jest punktem zwrotnym dla branży oświetleniowej. Oczekujemy, że wzrost naszych mocy produkcyjnych przełoży się na większą konkurencyjność cenową paneli oświetleniowych OLED, co z kolei przyczyni się do ich upowszechnienia na całym świecie”.

powiedział Sung Soo Park, wiceprezes oraz szef działu oświetlenia OLED spółki LG Display.

Firma LG Display wprowadziła także nową markę paneli oświetleniowych OLED - Luflex. Nazwa powstała z połączenia fragmentów słów oznaczających świtało („lux”) i elastyczność („flexibility”), dzięki czemu stanowi odzwierciedlenie głównych cech paneli oświetleniowych OLED, które z łatwością wyginają się i rolują, zapewniając ogromną swobodę projektowania. Panele w prosty sposób można wbudować w różnorodne przedmioty, takie jak lustra czy meble, podnosząc zarówno ich atrakcyjność, jak i wartość.
LG Display OLED Light Brand_Luflex.jpg

„Wprowadzenie nowej marki i zwiększenie mocy produkcyjnej fabryki odzwierciedlają nasze przekonanie o nieograniczonym potencjalne oświetlenia OLED i pozwalają dążyć do zajęcia czołowej pozycji na rynku. Jesteśmy przekonani, że Luflex stanie się charakterystyczną marką w branży oświetlenia OLED”.

powiedział Sung Soo Park, wiceprezes oraz szef działu oświetlenia OLED spółki LG Display.

Producenci oświetlenia widzą w produktach OLED ogromny potencjał. Panele wytwarzają światło o widmie bardzo zbliżonym do słonecznego oraz zapewniają znakomitą, równomierną luminancję, dzięki czemu są przyjemniejsze dla oczu niż konwencjonalne źródła światła, takie jak świetlówki, czy diody LED. Ponadto, oświetlenie OLED praktycznie nie emituje ciepła, dlatego świetnie sprawdza się np. w witrynach z żywnością lub jako element zabytkowych mebli i budynków.
Panele LG są niezwykle smukłe (mają tylko 0,41 mm) i elastyczne, dzięki czemu zapewniają niespotykaną dotąd możliwość formowania źródeł światła mających postać zakrzywionych powierzchni czy spiral. Oświetlenie OLED zostało już eksperymentalnie wykorzystane przez światowej sławy projektantów, takich jak Ron Arad, czy Ross Lovegrove. W ocenie klientów instalacje z tymi panelami nie tylko poprawiają jakość oświetlenia, ale także mogą faktycznie zwiększyć atrakcyjność przestrzeni.
Spółka LG Display rozpoczęła masową produkcję samochodowych tylnych świateł OLED, które przyciągnęły już uwagę globalnych firm motoryzacyjnych oraz producentów najlepszych podzespołów. Firma LG Display zrealizowała już wiele instalacji OLED w hotelach, centrach handlowych, lokalach gastronomicznych czy uczelniach, które przyczyniły się do wzrostu zainteresowania organicznymi panelami oświetleniowymi. Ogólna sytuacja rynkowa staje się coraz korzystniejsza i zachęca do coraz szerszego wdrażania rozwiązań OLED.
Według danych opublikowanych przez firmę badawczą ID Tech Ex, w ciągu najbliższych 10 lat wzrost globalnego rynku paneli oświetleniowych OLED wyniesie średnio 52% w skali roku, dzięki czemu w 2026 jego wartość może sięgnąć nawet 2,2, miliarda USD.

Zastrzeżenie odnośnie oświadczeń dotyczących przyszłości
Niniejsza informacja prasowa zawiera oświadczenia dotyczące przyszłości. Oświadczenia dotyczące przyszłości to takie, które nie obejmują faktów historycznych i dotyczą między innymi naszych przekonań oraz przewidywań. Oświadczenia takie są oparte na naszych bieżących planach, szacunkach i przewidywaniach, dlatego nie można obdarzać ich nadmiernym zaufaniem. Oświadczenia dotyczące przyszłości odnoszą się tylko do daty ich opublikowania. Ponadto, nie zobowiązujemy się do ich aktualizowania z uwzględnieniem najnowszych informacji oraz wydarzeń. Oświadczenia dotyczące przyszłości są z natury obarczone niepewnością. Zawracamy uwagę, że ze względu na wiele ważnych czynników, oświadczenia dotyczące przyszłości mogą znacznie odbiegać od faktycznych wyników. Dodatkowe informacje dotyczące czynników mogących spowodować istotne rozbieżności między faktycznymi wynikami a oświadczeniami dotyczącymi przyszłości zamieszczono w dokumentach przekazanych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w USA.

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG Display OLED Light Panel 2.jpg

grafika | 4,74 MB

Pobierz
LG Display OLED Light Panel 1.jpg

grafika | 2,14 MB

Pobierz
LG Display OLED Light Brand_Luflex.jpg

grafika | 1,35 MB

Pobierz
LG Display OLED Light Panel Gen 5 Plant.jpg

grafika | 690 KB

Pobierz
LG rozwija globalny rynek oświetlenia OLED.docx

docx | 51,1 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.