LG na CES 2018: klimatyzator sterowany głosem i oczyszczacz powietrza z inteligentnym czujnikiem zapylenia

LG na CES 2018: klimatyzator sterowany głosem i oczyszczacz powietrza z inteligentnym czujnikiem zapylenia

Podczas zbliżających się targów CES 2018, firma LG Electronics zaprezentuje najnowsze inteligentne urządzenia, które zapewniają czyste powietrze i przyjemną temperaturę w domu, jednocześnie gwarantując niespotykaną dotąd wygodę użytkowania. W Las Vegas zadebiutuje oczyszczacz powietrza LG PuriCare z czujnikiem drobnego pyłu oraz wolnostojący klimatyzator inwerterowy DUALCOOL ThinQ™ z funkcją sterowania głosem oraz technologią DeepThinQ.

Inteligentne usuwanie drobnego pyłu

fine dust sensor.jpgPuriCare air purifier.jpg
Badania wykazały, że pyłki unoszące się w powietrzu wewnątrz budynków niekorzystnie wpływają na jakość życia rodzin na całym świecie. Oczyszczacz powietrza LG PuriCare wyposażono w specjalny czujnik, który pozwala automatycznie usuwać cząstki drobnego pyłu, gdy ich stężenie w powietrzu przekroczy dopuszczalną wartość. Funkcja monitorowania zanieczyszczeń jest aktywna przez cały czas, natomiast samo urządzenie włącza się i filtruje powietrze tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Oczyszczacz PuriCare został zaprojektowany tak, by w pełni wykorzystać zastosowane w nim rozwiązania. Jego cylindryczny kształt wspiera zaawansowany system filtrów 360° Total Care. Funkcja Clean Booster sprawia, że zasięg strumienia nawiewanego czystego powietrza sięga nawet 7,5 metra, co oznacza, że może wypełnić nawet duże pomieszczenia. Jednocześnie, przy swojej podstawie urządzenie zasysa powietrze z małą prędkością, dzięki czemu idealnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi lub posiadających zwierzęta domowe.

Odpowiednia temperatura na życzenie

DUALCOOL ThinQ_1.jpgDUALCOOL ThinQ_2.jpg
Podczas targów CES zadebiutuje także wolnostojący klimatyzator inwerterowy LG DUALCOOL ThinQ™. Urządzenie posiada funkcję rozpoznawania mowy, dzięki której użytkownik może ustawić temperaturę w mieszkaniu zaraz po przekroczeniu jego progu – wystarczy, że wypowie jedno zdanie. Nowy klimatyzator LG wyposażono w sprężarkę Dual Inverter Compressor, która umożliwia cichą i energooszczędną pracę. Ponadto, zastosowano w nim technologię DeepThinQ opartą na sztucznej inteligencji, dzięki której urządzenie analizuje otoczenie i kieruje silniejszy strumień powietrza w stronę osób przebywających w pomieszczeniu. Zaawansowany czujnik ruchu nie tylko wykrywa obecność ludzi, lecz także odpowiednio dostosowuje natężenie nawiewu do odległości między klimatyzatorem a osobami znajdującymi się w pomieszczeniu. Dzięki analizie codziennych zachowań domowników, LG DUALCOOL ThinQ™ uczy się, w jakich godzinach poszczególne części mieszkania wymagają chłodzenia, i dostosowuje swoją pracę tak, aby utrzymywać optymalną temperaturę przy możliwie najmniejszym zużyciu energii.

Inteligentne urządzenia AGD firmy LG zajmują czołową pozycję w branży pod względem rozpoznawania zachowań użytkownika i zapewnienia na ich podstawie bardziej komfortowych warunków w domu. Obecny poziom rozwoju sztucznej inteligencji pozwala na znaczne poszerzenie zakresu jej zastosowań, a firma LG dokłada starań, by wdrażając tę technologię, poprawiać jakość życia konsumentów.

komentuje Song Dae-hyun, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics

Uczestnicy targów CES 2018 będą mogli osobiście zapoznać się z inteligentnymi urządzeniami LG w hali nr 11100 w Las Vegas Convention Center.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Puri Care & Fine Dust Sensor_lifestyle.jpg

grafika | 504 KB

Pobierz
DUALCOOL ThinQ_1.jpg

grafika | 484 KB

Pobierz
PuriCare air purifier.jpg

grafika | 461 KB

Pobierz
DUALCOOL ThinQ_2.jpg

grafika | 458 KB

Pobierz
fine dust sensor.jpg

grafika | 79,6 KB

Pobierz
CES 2018 LG prezentuje inteligentny klimatyzator i oczyszczacz powietrza.docx

docx | 49,6 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.