LG nawiązuje współpracę z Meridian i udoskonala swoją ofertę urządzeń audio

LG nawiązuje współpracę z Meridian i udoskonala swoją ofertę urządzeń audio

Opublikowany

Współpraca z brytyjskim pionierem w dziedzinie audio pozwoli zapewnić klientom LG jeszcze wyższą jakość dźwięku

Firmy LG Electronics oraz Meridian Audio poinformowały o nawiązaniu współpracy, dzięki której jeszcze szersza grupa konsumentów z całego świata będzie mogła cieszyć się dźwiękiem najlepszej jakości. Połączenie doświadczenia firmy LG w produkcji innowacyjnej elektroniki użytkowej z cenionymi technologiami i pionierskim podejściem do sprzętu audio firmy Meridian, zaowocuje rozwiązaniami, które dostarczą użytkownikom niesamowitych wrażeń słuchowych.
LG-Merdian-logo.jpg
Firma LG, która rozpoczynała działalność jako pierwszy producent radioodbiorników w Korei, posiada dziś bogatą historię projektowania urządzeń audio przeznaczonych na rynek ogólnoświatowy. Współpraca z brytyjską firmą Meridian pozwoli jej osiągnąć nowy poziom jakości odtwarzanego dźwięku - naturalne i autentyczne brzmienia, będące efektem skrupulatnie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. LG oraz Meridian skoncentrują działania na szerokiej gamie produktów audio marki LG, obejmującej między innymi systemy soundbar i głośniki bezprzewodowe.
Firma Meridian od ponad czterdziestu lat, opracowuje pionierskie rozwiązania umożliwiające odtwarzanie dźwięku o najwyższej jakości. Jako ekspert w dziedzinie cyfrowego przetwarzania sygnałów oraz psychoakustyki, ma ogromny wpływ na rozwój całej branży audio. Odegrała także fundamentalną rolę w opracowaniu i wdrożeniu rewolucyjnych technologii, takich jak Hi-Res Audio czy kodek MQA (Master Quality Authenticated). Do największych osiągnięć firmy Meridian zalicza się m.in. stworzenie pierwszego na świecie aktywnego głośnika cyfrowego i samochodowego systemu dźwięku 3D, który w roku 2012 zmienił standardy sprzętu audio stosowanego w motoryzacji.

Partnerstwo firmy Meridian odzwierciedla nasze zaangażowanie w prace nad systemami audio klasy Premium, które mogą konkurować z najlepszymi w tej branży. Celem tej współpracy jest zapewnienie klientom LG z całego świata niezwykłego poziomu rozrywki.

powiedział Seo Young-jae, szef oddziału CAV (Convergence Audio and Video) Home Entertainment Company firmy LG

Bardzo cieszymy się z partnerstwa LG i jesteśmy przekonani, że dzięki wspólnym wysiłkom już wkrótce wprowadzimy na rynek wiele innowacji.

dodaje John Buchanan, dyrektor generalny firmy Meridian Audio

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG-Merdian-logo.jpg

grafika | 108 KB

Pobierz
CES 2018 Partnerstwo LG i Meridian Audio.docx

docx | 48,2 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
KAMPANIA MARKETINGOWA LG: JACEK GMOCH POWOŁUJE TELEWIZORY LG NA MUNDIAL

temu

LG rusza z kampanią „Telewizor powołany na mundial”, której twarzą został Jacek Gmoch – ikona piłki nożnej w Polsce i na świecie.
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

temu

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

temu

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
ISE 2018: LG prezentuje innowacyjne wyświetlacze dla biznesu

temu

Podczas międzynarodowej wystawy ISE 2018 w Amsterdamie, LG prezentuje innowacje B2B obejmujące między innymi przezroczyste, elastyczne panele OLED oraz ściany wideo.