CES 2018: Projektor 4K UHD od LG wyróżniony nagrodą za innowacyjność

CES 2018: Projektor 4K UHD od LG wyróżniony nagrodą za innowacyjność

Uniwersalna budowa oraz zachwycająca jakość obrazu – LG prezentuje pierwszy projektor 4K UHD

Firma LG Electronics zaprezentuje w Las Vegas swój pierwszy projektor 4K UHD*, który dołączając do portfolio producenta, znacznie zwiększy jego konkurencyjność na rynku urządzeń domowej rozrywki. Najnowszy model HU80K, dzięki bardzo ostremu obrazowi oraz pięknej, kompaktowej konstrukcji, zdobył już nagrodę CES Best of Innovation. Bazując na prognozach, zapowiadających szybki wzrost globalnego popytu na projektory 4K, firma LG jest przekonana, że dzięki pozycji lidera w segmencie projektorów LED osiągnie sukces także na rynku urządzeń wyświetlających obraz 4K.
Ze względu na ciężar, cenę oraz duże gabaryty, typowe projektory o rozdzielczości 4K nie są przystosowane do domowych warunków. Inżynierowie i projektanci z firmy LG podjęli się ambitnego zadania polegającego na zmniejszeniu projektora 4K UHD bez pogarszania jakości obrazu. Efekt ich pracy to znakomite urządzenie, które nie tylko jest o połowę mniejsze od konkurencyjnych projektorów, ale także kusi atrakcyjną ceną. Ze względu na wspaniałą jakość obrazu 4K oraz poręczną obudowę, pozwalającą na szybkie przygotowanie projekcji w dowolnym pomieszczeniu, projektor UHD firmy LG może zapewnić wspaniałe kinowe przeżycia w każdym domu.
Zalety urządzenia pozwalającego na łatwe wyświetlanie treści zarówno przesyłanych strumieniowo, jak i z płyt Blu-ray, są oczywiste, szczególnie gdy jest kompatybilny z różnymi formatami materiałów wideo o wysokiej jakości. Projektor LG 4K UHD zapewnia obraz o przekątnej do 150 cali i jasności aż 2500 lumenów, stając się tym samym najjaśniejszym projektorem z oferty LG. Ponadto, dzięki obsłudze obrazu HDR (w formacie HDR 10) gwarantuje świetne wrażenia wzrokowe.
W projektorze zastosowano innowacyjny, pozbawiony luster moduł źródła światła inspirowany kształtem litery „I”, który umożliwił zaprojektowanie poręcznej, pionowej konstrukcji. Dzięki temu, urządzenie wyświetla idealny obraz, bez względu na to czy stoi na podłodze, jest zamontowany na ścianie czy zawieszony na suficie. Projektor LG 4K UHD znakomicie prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Został wyposażony w wygodny uchwyt oraz funkcję automatycznego zwijania przewodu, dlatego też nie musi być instalowany na stałe i może być używany w różnych miejscach. Ponadto, składane zwierciadło reflektora może pełnić funkcję pokrywy obiektywu, chroniącej soczewkę przed kurzem i zarysowaniem podczas przerw w użytkowaniu. W urządzeniu znajdują się też dwa głośniki o mocy 7 W, które pozwalają na odtwarzanie czystego dźwięku i uzyskanie realistycznych wrażeń słuchowych bez podłączania zewnętrznych głośników lub systemu soundbar.
Użytkownicy projektora LG 4K UHD będą mieli zapewniony dostęp do szerokiego wyboru treści, ponieważ urządzenie jest wyposażone w system smart webOS 3.5 oraz aplikacje umożliwiające korzystanie z najpopularniejszych serwisów streamingowych oferujących materiały 4K. Projektor posiada wyjścia USB, Ethernet oraz HDMI, a także interfejs bezprzewodowy pozwalający na podłączenie zewnętrznych urządzeń, takich jak klawiatura i mysz. 

Cieszymy się, że na tegorocznych targach CES zaprezentujemy nasz pierwszy projektor 4K UHD, który zapewnia znakomitą jakość obrazu i ma kompaktowe wymiary. Projektor LG 4K UHD pozwala na komfortowe wyświetlanie obrazu w każdym pomieszczeniu w domu, dzięki czemu zmieni sposób, w jaki konsumenci oglądają treści 4K.

Chang Ik-hwan, szef pionu biznesowego IT w firmie LG

Firma LG zaprezentuje też najnowszą wersję przenośnego i wygodnego projektora MiniBeam (model PF50K) o rozdzielczości Full HD, wyposażonego w system operacyjny webOS 3.5. Odwiedzający stoisko LG na targach CES 2018 będą mogli z bliska obejrzeć całą linię projektorów LG z tegorocznej oferty.

*Rozdzielczość 4K UHD z ponad 8 milionami oddzielnych pikseli zapewniona dzięki przetwarzaniu wideo XPR (Expanded Pixel Resolution).

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG 4K UHD Projector_HU80K_0.jpg

grafika | 1000 KB

Pobierz
LG 4K UHD Projector_HU80K_1.jpg

grafika | 753 KB

Pobierz
LG 4K UHD Projector_HU80K_3.jpg

grafika | 640 KB

Pobierz
Projektor 4K UHD od LG wyrozniony nagroda za innowacyjnosc.docx

docx | 48,6 KB

Pobierz
LG 4K UHD Projector_HU80K_2.jpg

grafika | 494 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Topowi zawodnicy CS:GO grają na najnowszych monitorach LG podczas targów PGA 2018

Podczas tegorocznych targów PGA w Poznaniu zaprezentowano premierowe dwa modele 32” monitorów gamingowych LG - 32GK850F oraz 32GK650F. Każda ich funkcja została zaprojektowana tak, by gracz dostrzegł wszelkie detale rozgrywki i był zawsze o krok przed przeciwnikiem.
LG JAKO PIERWSZE NA ŚWIECIE WPROWADZA TELEWIZOR OLED O ROZDZIELCZOŚCI 8K

Firma LG Electronics, która dzięki matrycom OLED wytycza kierunki innowacji w dziedzinie telewizorów, zaprezentuje podczas targów IFA 2018 pierwszy na świecie telewizor OLED o rozdzielczości 8K (7680 x 4320). 88-calowy telewizor LG OLED 8K jest wyposażony w matrycę zawie
LG PREZENTUJE NOWE MONITORY ULTRAGEAR™ OPRACOWANE SPECJALNIE DLA GRACZY

Dzięki perfekcyjnej jakości obrazu oraz niesamowicie szybkim reakcjom nowe monitory zapewniają zupełnie nowy poziom satysfakcji z gier
150 cali oszałamiającej rozdzielczości 4K lub kompaktowa, lekka bryła z akumulatorem i bezprzewodowym obrazem Full HD – oto nowe projektory od LG

Firma LG Electronics wprowadza na polski rynek dwa nowe modele projektorów: przełomowy pod względem technologii, jakości obrazu i wzornictwa laserowy projektor 4K Smart Home Cinema HU80KSW oraz niezwykle poręczny, lekki i bezprzewodowy model Full HD – LG PF50KS.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.