LG i Honeywell łączą siły by zapewnić cyberbezbieczeńswo autonomicznych samochodów

LG i Honeywell łączą siły by zapewnić cyberbezbieczeńswo autonomicznych samochodów

Opublikowany

Technologiczni liderzy prowadzą wspólne prace nad oprogramowaniem wykrywającym, zapobiegającym i raportującym ataki hakerskie.

Firmy Honeywell (NYSE: HON) i LG Electronics Inc. (KSE: KRX) nawiązały współpracę, w ramach której planują rozpocząć prace nad unikalną technologią oprogramowania i rozwiązania infrastrukturalnego dla branży motoryzacyjnej. Obie firmy podpisały list intencyjny z założeniami działań, których realizacja ma stanowić odpowiedź na zagrożenia związane z rozwojem systemów łączności stosowanych w pojazdach. W styczniu, podczas targów elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show 2018 w Las Vegas oraz targów motoryzacyjnych North American International Auto Show 2018 w Detroit, obie firmy zaprezentowały efekty swoich prac w dziedzinie cyberbezpieczeństwa pojazdów.
Prace firm LG i Honeywell skupiają się na stworzeniu rozwiązania, które zapewni cyberbezpieczeństwo łączności między systemami wewnątrz pojazdu, a także łączności ze światem zewnętrznym wykorzystującej telefonię komórkową oraz technologie satelitarne.
Oba przedsiębiorstwa koncentrują się na niezaspokojonych potrzebach segmentu autonomicznych samochodów, od ochrony pojedynczych bram sieciowych po monitorowanie zagrożeń całej floty pojazdów. Rozwiązanie powstające w ramach partnerstwa będzie połączeniem oprogramowania LG, które wykrywa i zapobiega włamaniom (IDPS) oraz chroni urządzenia samochodu przed atakami z zewnątrz, z opracowanymi przez Honeywell systemami, które zabezpieczają wewnętrzną łączność i sieci sterowania w pojeździe oraz umożliwiają monitorowanie i analizowanie zagrożeń w centrach bezpieczeństwa SOC.
Dzięki wspólnym pracom obu firm, inteligentne auta będą w stanie identyfikować i weryfikować komendy programowe oraz dane generowane przez ponad 100 milionów linii kodu kontrolującego działanie pojazdu, zapewniając większe bezpieczeństwo pasażerów. Oferowane przez LG interfejsy elektryczne, moduły bezpieczeństwa i sterowania telematyką TCU oraz sterowniki ECU mogą stanowić zestaw skutecznych narzędzi do wykrywania i raportowania nieprawidłowości poprzedzających awarię mechaniczną lub próbę przeprowadzenia hakerskiego ataku. Auto na bieżąco lub w określonych odstępach czasu przesyła dane do analizy. Dzięki temu oprogramowanie Honeywell wykrywa nieprawidłowości i zabezpiecza ruch w wewnętrznej sieci pojazdu, a globalne centra bezpieczeństwa SOC mogą badać problemy, monitorując całe floty pojazdów. Nieustanna analiza pozwala zrozumieć przyczyny usterek, dzięki czemu producent wie, jak skutecznie im przeciwdziałać.
Firma Honeywell od ponad 60 lat jest czołowym dostawcą dla branży motoryzacyjnej oraz ekspertem w dziedzinie automatyki kluczowych zabezpieczeń instalacji przemysłowych. Opracowane przez nią oprogramowanie dla motoryzacji pozwala na diagnozowanie pojazdu w czasie rzeczywistym, co wpływa na wzrost niezawodności samochodu, a także w obniżenie kosztu napraw gwarancyjnych nawet o 5%.
Firma LG wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte w branży elektroniki użytkowej, by realizować swoją wizję działalności na rynku podzespołów motoryzacyjnych, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla pojazdów. Dział LG Vehicle Components jest najszybciej rozwijającą się częścią firmy – według prognoz odegra główną rolę w dalszym jej rozwoju. Pracując nad podwyższeniem poziomu cyberbezpieczeństwa samochodu połączonego z Internetem, zespół firmy LG korzysta z bogatego doświadczenia z dziedziny komunikacji mobilnej, sprzętu AGD oraz elektroniki użytkowej. Partnerstwo z firmą Honeywell i wykorzystanie jej różnorodnych technologii, może pozytywnie wpłynąć na pozycję LG na rynku podzespołów do pojazdów nowej generacji.

Firma LG Electronics rozumie znaczenie cyberbezpieczeństwa w motoryzacji. W celu zapewnienia użytkownikom dostępu do bogatej gamy usług samochody coraz intensywniej komunikują się z sieciami zewnętrznymi. Chcąc oferować producentom OEM bezpieczne produkty, prowadzimy intensywne badania nad cyberbezpieczeństwem zarówno oprogramowania, jak i sprzętu. Posiadamy bogate doświadczenie w dziedzinie różnorodnych zabezpieczeń sterowników ECU / modułów sterowania telematyką TCU, a także ochrony sieci zewnętrznych. Wierzymy, że dzięki połączeniu oprogramowania firmy Honeywell oraz zabezpieczeń opracowanych przez LG, powstanie system nowej generacji, który będzie chronił cały pojazd od poziomu sieci zewnętrznych i wewnętrznych po sterowniki ECU / moduły TCU i warstwę aplikacji.

Lee Woo-jong, prezes działu LG Vehicle Components Company firmy LG Electronics 

Znanych jest już kilkanaście dobrze określonych powierzchni ataku, które mogą posiadać punkty pozwalające na włamanie się do samochodu osobowego. Ich liczba szybko rośnie. Oferując zróżnicowaną platformę oprogramowania wspieramy producentów OEM w rozwiązywaniu problemów cyberbezpieczeństwa, które stanowi nieodłączny element prac nad samochodami podłączonymi do Internetu oraz samochodami autonomicznymi. Rozwijamy sieć partnerów, a dzięki współpracy z LG, możemy ułatwić naszym klientom integrowanie różnych zabezpieczeń i zaoferować im kompleksowy system cyberbezpieczeństwa.

Olivier Rabiller, dyrektor generalny firmy Honeywell i prezes ds. systemów transportowych

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG i Honeywell zapewniają cyberbezpieczeństwo samochodów.docx

docx | 68,1 KB

Pobierz
Honeywell.jpg

grafika | 157 KB

Pobierz
logoLG.PNG

grafika | 59,1 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.