TELEWIZORY LG OLED TV ZE SZTUCZNA INTELIGENCJĄ W JĘZYKU POLSKIM WCHODZĄ NA SALONY

TELEWIZORY LG OLED TV ZE SZTUCZNA INTELIGENCJĄ W JĘZYKU POLSKIM WCHODZĄ NA SALONY

Opublikowany

Umocnienie pozycji lidera na światowym rynku telewizorów OLED dzięki technologii sztucznej inteligencji ThinQ® AI i procesorowi obrazu α (Alpha) 9

Firma LG Electronics wprowadza nową linię telewizorów LG OLED TV AI ThinQ na rok 2018. Nowe modele potwierdzają dotychczasową pozycję globalnego lidera na rynku telewizorów Premium. Flagowe modele wyposażone zostały w najnowszy procesor α (Alpha) 9 oraz technologię sztucznej inteligencji LG ThinQ®, dzięki czemu codzienne użytkowanie telewizora jest jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze.

Pierwsza sztuczna inteligencja w języku polskim

LG jako pierwsze wprowadza do swoich produktów technologię sztucznej inteligencji w języku polskim. Użytkownicy poprzez polecenia głosowe mogą z łatwością sterować telewizorem. Dzięki technologii opartej na DeepThinQ urządzenie uczy się komunikatów użytkownika w obszarze: sterowania funkcjami telewizora, łączenia z innymi urządzeniami oraz wyszukiwania głosowego. Sztuczna intelignecja w telewizorach LG w języku polskim umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, sprawdzanie godziny na całym świecie, zmienianie kanałów, zmienianie poziomu głośności, przełączanie na konsole Xbox, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, włączenie programów zainstalowanych na TV, włączanie drzemki, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie. Co więcej rozpoznaje styl i sposób wypowiedzi użytkownika, przez co użytkowanie TV staje się dziecinnie proste i intuicyjne.
Technologia LG AI wykorzystująca przetwarzanie języka naturalnego sprawia, iż urządzenie rozpoznaje złożone komendy, np. „Jaka jest prognoza pogody na weekend?” i odpowiednio reaguje wyświetlając prognozę pogody na nadchodzące dni w wybranym regionie. Tym sposobem użytkownicy mogą w naturalny dla siebie sposób komunikować się z telewizorem oraz wyszukiwać informacje na określony temat. Ponadto wyszukiwanie współpracuje z usługami opartymi na elektronicznym przewodniku po programach (EPG – Electronic Program Guide)**, który wyświetla bieżący plan emisji oraz informacje o nadawanych programach. Od teraz możemy poprosić telewizor o wyłączenie urządzenia po zakończeniu programu bez konieczności podawania określonej godziny, czy nawet informacje o właśnie trwającej edycji lub obsadzie oglądanego filmu.
Pierwsza polska rodzinka testuje sztuczną inteligencję w TV LG

Pierwsza polska rodzinka testuje sztuczną inteligencję w TV LG

Telewizory LG wyposażone w technologię ThinQ AI będą pełniły w przyszłości rolę centrum sterowania inteligentnym domem, które pozwala na kontrolowanie pracy innych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, lampy, głośniki, itp., które będą mogły być podłączone do telewizora poprzez sieć Wi-Fi lub interfejs Bluetooth.

Funkcje wykorzystujące przetwarzanie języka naturalnego będą dostępne w 14 krajach: Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Korei, Meksyku, Niemczech, Polsce, Rosji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech. W innych krajach użytkownicy będą mogli korzystać z przetwarzania języka naturalnego wybierając jeden z głównych języków menu (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, portugalski (brazylijski), polski, koreański, rosyjski lub turecki).
LG-OLED(AI)-TV-Leaflet_8.jpg

Obraz bliski ideałowi w Twoim salonie

Sercem flagowych modeli OLED TV AI ThinQ: W8, E8, C8 jest procesor α (Alpha) 9, który dzięki zaawansowanym algorytmom oraz czterostopniowej redukcji szumów obejmującej dwukrotnie więcej etapów, umożliwia oglądanie idealnie odwzorowanego obrazu z perfekcyjnymi kolorami. Połączenie wyjątkowej jakości i ostrości obrazu widocznego pod każdym kątem oraz dźwięku przestrzennego Dolby Atmos tworzy niezwykłą kombinację wrażeń audio-wizualnych dostępnych w salonie.
Inteligentny procesor α (Alpha) 9

Inteligentny procesor α (Alpha) 9

Najnowsze podzespoły LG pozwalają na przetwarzanie obrazu transmitowanego w technologii HFR (High Frame Rate). Dzięki tej technologii widzowie mogą oglądać treści zarejestrowane w trybie 120P lub 100P z bardzo dynamicznym ruchem pozbawione rozmyć i drżenia obrazu.

Nowa jakość zostanie doceniona przez wielbicieli sportu i filmów akcji, w których dynamika obrazu jest niezwykle ważnym elementem.
LG-OLED(AI)-TV-Leaflet_4.jpg

Wzornictwo na najwyższym poziomie

Nowe modele telewizorów OLED dostępne w Polsce w 77, 65 i 55 calach, w tym W8, E8, C8 i B8, to efekt wieloletniego doświadczenia LG, jako pioniera w dziedzinie dużych paneli OLED. Model C8 po raz pierwszy dostępny będzie w 77 calach, tym samym jest to pierwszy OLED w atrakcyjnej cenie w największym dostępnym rozmiarze. Poszczególne serie telewizorów zaprojektowano w różnych koncepcjach wzorniczych: Picture-on-Wall (modele 77/65W8), Picture-on-Glass (modele 65/55E8) oraz Cinema Screen Design (modele 77/65/55C8 i 65/55B8). Picture-on-glass to ultrasmukłe i eleganckie dzieło z przezroczystym szklanym tyłem, które doskonale dopełni wnętrze domu i nada mu niepowtarzalnego stylu.
Wzornictwo Picture-on-glass

Wzornictwo Picture-on-glass

Cinema HDR – kino bez wychodzenia z domu

Telewizory LG OLED TV AI ThinQ to kinowe emocje i wrażenia dostępne w salonie. Urządzenia wyposażone w funkcję Cinema HDR gwarantują zgodność z najważniejszymi z dotychczasowych formatów HDR, takie jak Dolby Vision, HDR10 i HLG (Hybrid Log-Gamma) oraz umożliwiającą wyświetlanie obrazu zarejestrowanego w formacie Advanced HDR by Technicolor. Format HLG pozwala na przesyłanie sygnału HDR przez standardową 10-bitową infrastrukturę telewizyjną, co umożliwia użytkownikom oglądanie wysokiej jakości sygnału na swoim urządzeniu. Dzięki opracowanemu przez LG algorytmowi odwzorowania odcieni (Enhanced Tone Mapping Algorithm) obraz HDR jest przetwarzany dynamicznie, klatka po klatce.

Najnowsza linia telewizorów OLED TV AI ThinQ na rok 2018 to połączenie najnowocześniejszych technologii i wyjątkowego wzornictwa. Wprowadzenie takich rozwiązań jak sztuczna inteligencja LG ThinQ AI® oraz ekstremalnie wydajnych procesorów obrazu, pozwala firmie LG utrzymać czołową pozycję wśród światowych producentów telewizorów.

Marcin Kubiszak, Marketing Manager działu Home Entertainment w LG Electronics Polska.

* Dostępność funkcji IoT zależy od kraju.
** Funkcja EPG współpracuje z wyszukiwaniami AI w telewizorach z sygnałem z anteny DVB-T

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-5.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-6.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-1.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-10.jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-3.jpg

grafika | 981 KB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-8.jpg

grafika | 969 KB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-7.jpg

grafika | 924 KB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-9.jpg

grafika | 900 KB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-2.jpg

grafika | 787 KB

Pobierz
Premiera-LG-OLED-TV-i-SUPER-UHD-TV-4.jpg

grafika | 718 KB

Pobierz
Polska_rodzina_testuje_LG_AI_TV.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
LG_OLED_E8_TV_ThinQ_AI.jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
LG_OLED_B8_TV_ThinQ_AI-2.jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
LG_OLED_B8_TV_ThinQ_AI-1.jpg

grafika | 1,04 MB

Pobierz
TELEWIZORY LG OLED TV ZE SZTUCZNA INTELIGENCJĄ WCHODZĄ NA POLSKIE SALONY.docx

docx | 51,4 KB

Pobierz
LG-OLED-W8-TV-ThinQ-AI_1.jpg

grafika | 766 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-3.jpg

grafika | 658 KB

Pobierz
LG_Alpha9_IntelligentProcessor.jpg

grafika | 480 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-5.jpg

grafika | 429 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-6.jpg

grafika | 361 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-HFR.jpg

grafika | 376 KB

Pobierz
LG-OLED-C8-TV-ThinQ-AI_1.jpg

grafika | 331 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-4.jpg

grafika | 310 KB

Pobierz
LG-OLED-E8-TV-ThinQ-AI_1.jpg

grafika | 296 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-2.jpg

grafika | 315 KB

Pobierz
LG-OLED-B8-TV-ThinQ-AI_1.jpg

grafika | 236 KB

Pobierz
LG_W8_ThinQ_AI.JPG

grafika | 261 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-inteligentny-procesor-Alpha9.jpg

grafika | 159 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-Picture-on-glass.JPG

grafika | 59,3 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.