CZY URZĄDZENIA MOGĄ BYĆ DZIEŁEM SZTUKI? LG UDOWADNIA, ŻE TAK, ZDOBYWAJĄC 21 PRESTIŻOWYCH NAGRÓD RED DOT

CZY URZĄDZENIA MOGĄ BYĆ DZIEŁEM SZTUKI? LG UDOWADNIA, ŻE TAK, ZDOBYWAJĄC 21 PRESTIŻOWYCH NAGRÓD RED DOT

Opublikowany

Projektor LG CineBeam Laser 4K, telewizory LG OLED, smartfony LG G6 i V30, UltraPanoramiczne monitory oraz wiele innych urządzeń LG zostało wyróżnionych za najlepsze wzornictwo w branży.

Firma LG Electronics otrzymała aż 21 nagród w tegorocznej edycji konkursu Red Dot Awards, który wraz z konkursami iF Design Award oraz IDEA (International Design Excellence Award) jest jednym z trzech najważniejszych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W konkursie, do którego wpłynęło 6300 zgłoszeń z 59 krajów, zwycięzcami zostały między innymi telewizory LG OLED ThinQ AI oraz smartfony LG G6 i V30, a najwyższe uznanie i nagrodę Best of the Best zdobyły 2 urządzenia firmy LG: projektor klasy high-end LG CineBeam Laser 4K i kuchenka z piekarnikiem Signature Kitchen Suite Pro Range.

Zapierające dech w piersiach kino gdzie tylko zechcesz

Produktem LG uhonorowanym tytułem Best of the Best jest jedno z najbardziej niezwykłych urządzeń do domowej rozrywki, jakie są dziś dostępne na rynku. W projektorze LG CineBeam Laser 4K zastosowano innowacyjny, pozbawiony luster moduł źródła światła o kształcie litery „I”, który umożliwił zaprojektowanie poręcznej, pionowej konstrukcji. Dzięki temu, urządzenie może wyświetlać idealny obraz, zarówno gdy stoi na podłodze, jak i po zamontowaniu na ścianie lub zawieszeniu na suficie. Projektor zachwycił jurorów równowagą między estetyką i wygodą, a także „wzornictwem odbiegającym od innych projektorów”, ponieważ jest wyposażony w wygodny uchwyt oraz funkcję automatycznego zwijania przewodu.
LG CineBeam Laser 4K

LG CineBeam Laser 4K

Dzieło sztuki w Twoim domu

Projekt Picture-on-glass najnowszego telewizora LG OLED E8 ThinQ AI, który zachwycił jury konkursu Red Dot, to ultrasmukłe i eleganckie dzieło z przezroczystym szklanym tyłem, które doskonale dopełnia wnętrze domu i nadaje mu niepowtarzalnego stylu. 
LG-OLED(AI)-TV-2.jpg
Wyjątkowe telewizory z serii LG SIGNATURE OLED, które po raz kolejny zdobywają nagrodę Red Dot, to wzornictwo na najwyższym poziomie. Są one efektem wieloletniego doświadczenia LG, jako pioniera w dziedzinie dużych paneli OLED. Koncepcja wzornicza Picture-on-Wall to idealnie przylegający do ściany (odległość jest mniejsza niż 4 mm) ekran sprawiający wrażenie, jak gdyby był wbudowanym, całkowicie płaskim jej elementem.

Efekt „WOW” pod ręką w każdej chwili

Smartfony, jako urządzenia z którymi większość ludzi spędza wiele czasu każdego dnia, są niejako naszą wizytówką. Efekt „WOW” u jury Red Dot wywołał LG G6 z obudową łączącą aluminium i szkło, smukłą linią pasującą do ręki każdego użytkownika, metalową ramką sprawiającą, że smartfon wygląda solidnie i stylowo oraz idealnie płaskim tyłem urządzenia.
Z kolei LG V30 został wyróżniony za piękno braku ramek. Flagowy smartfon LG posiada wysokiej jakości wyświetlacz idealnie wpasowany w smukłą, elegancką konstrukcję. V30 jest obudowany zaokrąglanym na rogach hartowanym szkłem, które sprawia, że jego powierzchnia jest gładka i jednolita w dotyku.
LG_V30_Range.jpg

Monitor do pracy, czy do rozrywki?
Nieważne. Ma być mega-funkcjonalnie i super-stylowo.

Dlatego UltraPanoramiczne monitory LG, nagrodzone Red Dot 2018 zadziwiają niepowtarzalnym designem – dzięki bezramkowej konstrukcji 4-Side Edge Borderless i atrakcyjnej podstawie Edge-ArcLine, sprawiają wrażenie, jakby obraz wprost wypływał z brzegów ekranu.
32-inch_UHD_4K_monitor_2__model_32UK950_.jpg

Codzienne zachwyty wokół nas

Ponadto, w konkursie Red Dot firma LG zdobyła 19 innych nagród za różne urządzenia, takie jak lodówka Signature Kitchen Suite, automatyczny odkurzacz Code Zero R9, czy oczyszczacz powietrza. Firma LG została też wyróżniona za produkty do domowej rozrywki, takie jak telewizor LG SIGNATURE OLED, monitory UltraWide, a także za flagowe smartfony G6 i V30. Wśród uhonorowanych urządzeń znalazły się również mniej znane, tym niemniej atrakcyjnie wyglądające urządzenia: maska LED Pra.L do domowej terapii światłem oraz przenośna drukarka Pocket Photo Printer.

Nagrody te są potwierdzeniem, że zachwycające wzornictwo produktów LG jest jedną z naszych kluczowych przewag konkurencyjnych. Projektując produkty będziemy nadal kierować się głębokim zrozumieniem potrzeb konsumentów, aby koncentrować się tym, co najważniejsze.

Noh Chang-ho, szef działu Corporate Design firmy LG Electronics

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Czy-urzadzenia-moga-byc-dzielem-sztuki_21-nagrod-Red-Dot-dla-LG.docx

docx | 66,7 KB

Pobierz
LG-OLED(AI)-TV-2.jpg

grafika | 315 KB

Pobierz
LG-OLED-E8-TV-ThinQ-AI_2.jpg

grafika | 267 KB

Pobierz
LG_G6_04.jpg

grafika | 274 KB

Pobierz
LG_V30_Range.jpg

grafika | 1,65 MB

Pobierz
32-inch_UHD_4K_monitor_2__model_32UK950_.jpg

grafika | 457 KB

Pobierz
Red Dot Award 2018 Logo.jpg

grafika | 888 KB

Pobierz
LG CineBeam Laser 4K.jpg

grafika | 290 KB

Pobierz
Red Dot Award 2018 Best of the Best.jpg

grafika | 482 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.