LG WYPOSAŻA TELEWIZORY ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ W ASYSTENTA GOOGLE
LG WYPOSAŻA TELEWIZORY ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ W ASYSTENTA GOOGLE

LG WYPOSAŻA TELEWIZORY ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ W ASYSTENTA GOOGLE

Dzięki udostępnieniu Asystenta Google, telewizory LG 4K UHD oferują nowoczesne usługi AI i stają się częścią ekosystemu Connected Home.

Zgodnie z zapowiedziami z targów CES 2018, Asystent Google jest już dostępny w telewizorach LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018. Użytkownicy telewizorów LG OLED i LG SUPER UHD z technologią ThinQ będą teraz mogli obsługiwać nowoczesne funkcje sztucznej inteligencji bezpośrednio przy użyciu pilota, bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu. Współpraca firm Google i LG zaowocuje większą wygodą konsumentów oraz rozszerzy możliwości telewizorów LG.
Asystent Google współpracuje z technologią sztucznej inteligencji ThinQ opartą na nagradzanym systemie webOS i w ten sposób zapewnia użytkownikom nowe, wygodne możliwości sterowania urządzeniami. Dzięki temu użytkownicy telewizorów LG z roku 2018 mogą w intuicyjny sposób korzystać ze sztucznej inteligencji i wypowiadając komendy w naturalnym języku sterować telewizorem i jego ustawieniami, wygodnie wyszukiwać i odtwarzać treści. Asystent Google pomaga też wykonywać codzienne zadania, wyszukać informacje w Internecie oraz sterować wyposażeniem inteligentnego domu, np. oświetleniem, sprzętem AGD itp.

W tym roku firmy LG i Google rozpoczęły wspólne prace nad rozwojem dostępnych funkcji oraz zwiększeniem liczby języków obsługiwanych przez sztuczną inteligencję. Ze względu na zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego, z których słynie firma Google, Asystent Google dodany do platformy webOS w telewizorach LG ułatwi życie konsumentom z całego świata. Implementując Asystenta Google w telewizorach firma LG potwierdza wagę, jaką przywiązuje do tworzenia i oferowania pełnej gamy łatwo dostępnych i różnorodnych usług opartych na sztucznej inteligencji.
Telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 rozumieją setki komend głosowych wykorzystując opracowaną przez LG otwartą platformę AI oraz wbudowanego Asystenta Google. Dzięki opracowanej przez LG sztucznej inteligencji ThinQ użytkownicy mogą łatwo podłączać konsolę do gier i systemy soundbar (np. komendą „Podłącz soundbar”), zmieniać tryb obrazu („Włącz tryb Cinema”) lub programować wyłączenie telewizora o określonej godzinie.

Ponadto, telewizory LG pozwalają na jeszcze łatwiejsze wyszukiwanie treści. Telewizor LG ze sztuczną inteligencją może natychmiast pobrać informacje lub włączyć kanał, na którym są nadawane treści interesujące widza. Żądany kanał można szybko włączyć np. wydając polecenie „Przełącz na kanał Discovery”. Aby dowiedzieć się o oglądanym filmie, wystarczy wypowiedzieć pytanie zawierające nazwę postaci lub nazwisko aktora. Dzięki sztucznej inteligencji można stosować uproszczone polecenia, takie jak „znajdź ścieżkę dźwiękową tego filmu” lub „wyłącz telewizor po zakończeniu tego programu” bez konieczności powtarzania nazwy programu lub podawania określonej godziny.
Asystent Google wbudowany w telewizory LG ze sztuczną inteligencją zwiększa wygodę użytkowania i pozwala na wykonywanie różnych zadań, wyszukiwanie informacji i sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi. Aby włączyć asystenta wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk mikrofonu na pilocie. Następnie można zapytać o prognozę pogody (np. „Jaka będzie pogoda w weekend?”), znajdujące się w pobliżu sklepy lub wynik ważnego meczu – nie przerywając oglądania telewizji. Ponadto, dzięki łatwemu dostępowi do usługi Zdjęcia Google użytkownicy mogą w dowolnym czasie odświeżyć wspomnienia ważnych chwil wyświetlając ulubione fotografie. W najbliższej przyszłości funkcjonalność asystenta zostanie wzbogacona o polecenia umożliwiające korzystanie z usług innych firm, np. zamówienie pizzy lub taksówki.

Z pomocą Asystenta Google telewizory LG ze sztuczną inteligencją mogą pełnić funkcje centrum inteligentnego domu, które zapewnia dostęp do inteligentnych urządzeń, takich jak automatyczne odkurzacze, termostaty, oczyszczacze powietrza, oświetlenie, itp. Asystent Google współpracuje z ponad 5000 inteligentnych urządzeń oferowanych przez setki popularnych firm, dzięki czemu ułatwia sterowanie sprzętem podłączonym poprzez Wi-Fi lub Bluetooth, takim jak np. inteligentne głośniki.

Sprzedaż telewizory LG OLED i LG SUPER UHD ze sztuczną inteligencją ThinQ AI i Asystentem Google rozpocznie się w USA jeszcze w maju. Następnie urządzenia te będą wprowadzane na kluczowe rynki Europy i Azji.

Jestem przekonany, że udostępnienie Asystenta Google w telewizorach LG ze sztuczną inteligencją stanowi ważny krok w upowszechnianiu technologii AI w domach. Ze względu na wyjątkową współpracę z Google jesteśmy pierwszym producentem telewizorów, który oferuje Asystenta Google zintegrowanego z własnym systemem operacyjnym, co jest ogromną zaletą dla klientów będących entuzjastami systemu webOS. Dzięki znakomitym partnerom, takim jak Google, firma LG wprowadzi jeszcze wiele fascynujących rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG

Telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 współpracują też z dotychczasowymi urządzeniami wyposażonymi w Asystenta Google, np. z głośnikiem Google Home. Dzięki temu użytkownicy mogą przesyłać komendy głosowe z urządzenia z Asystentem Google bezpośrednio do telewizora LG. W ten sposób można korzystać z funkcji sterowania telewizorem, takich jak np. regulacja głośności, włączanie odtwarzania, pauza, wyłączanie odtwarzania, przewijanie do przodu, wybieranie kanałów, czy wyszukiwanie treści. Początkowo telewizory LG ze sztuczną inteligencją z oferty na rok 2018 będą współpracować z innymi urządzeniami wyposażonymi w Asystenta Google w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Informacje o poszerzeniu dostępności Asystenta Google zostaną podane jeszcze w tym roku.
Załączniki

Pobierz wszystkie

LG TV z Asystentem Google_02.jpg

grafika | 1,23 MB

Pobierz
LG TV z Asystentem Google_01.jpg

grafika | 878 KB

Pobierz
LG TV z Asystentem Google_03.jpg

grafika | 745 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
PIERWSZE TELEWIZORY LG SUPER UHD ZE SZTUCZNĄ INTELIGENCJĄ W JĘZYKU POLSKIM WCHODZĄ NA SALONY

Po raz pierwszy na rynku debiutuje linia telewizorów LG Super UHD 4K wyposażonych w sztuczną inteligencję przetwarzającą naturalny język polski.
TELEWIZORY LG OLED TV ZE SZTUCZNA INTELIGENCJĄ W JĘZYKU POLSKIM WCHODZĄ NA SALONY

Umocnienie pozycji lidera na światowym rynku telewizorów OLED dzięki technologii sztucznej inteligencji ThinQ® AI i procesorowi obrazu α (Alpha) 9
JAK DZIAŁA SZTUCZNA INTELIGENCJA W TELEWIZORACH LG OLED TV ORAZ LG SUPER UHD TV?

Najnowsze modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV 2018 zostały wyposażone w funkcje ThinQ AI, które przetwarzają ludzką mowę i uczą się zachowań użytkownika. LG jako pierwszy producent na świecie wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim. Tym samym nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 priorytetowych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Najgorętszy multitrend technologiczny 2018 roku - sztuczna inteligencja od LG wchodzi na salony

Początki rozwoju sztucznej inteligencji sięgają lat 30 XX wieku, jednak to ostatnie lata przyniosły dynamiczny rozkwit. Co sprawia, że dziś staje się wiodącym kierunkiem technologicznym i w jaki sposób rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję będą zmieniały i ułatwiały nasze codzienne życie?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.