REWOLUCJA W WYKONANIU LG W BERLINIE – ROZWIĄZANIA AI KSZTAŁTUJĄ NASZĄ RZECZYWIŚTOŚĆ

REWOLUCJA W WYKONANIU LG W BERLINIE – ROZWIĄZANIA AI KSZTAŁTUJĄ NASZĄ RZECZYWIŚTOŚĆ

Podczas targów IFA 2018, odbywających się w Berlinie od 31 sierpnia do 5 września, firma LG Electronics podkreśli znaczenie marki LG ThinQ, zwracając uwagę na swoje innowacje oraz wizję przyszłości. Firma LG zademonstruje, w jaki sposób jej zaawansowane rozwiązania oparte na technologii LG ThinQ mogą rzeczywiście spowodować radykalną zmianę stylu życia użytkowników na całym świecie.
Ponad jedna trzecia ogromnej ekspozycji LG na targach IFA będzie poświęcona zastosowaniom sztucznej inteligencji, a produkty z technologią LG ThinQ będą prezentowane w trzech różnych strefach: ThinQ Travel (podróże), ThinQ Gourmet (kuchnia) i ThinQ Style (styl). Każda z tych stref będzie starannie zaprojektowana, aby odzwierciedlić zróżnicowane style życia współczesnych konsumentów oraz będzie zawierać produkty ze sztuczną inteligencją wkomponowane w naturalne ale futurystyczne aranżacje domowych wnętrz. W poszczególnych strefach będą prezentowane korzyści, jakie technologia LG ThinQ zapewnia w każdej ważnej dziedzinie życia, takiej jak styl, gotowanie, zapewnianie komfortu, mobilność czy rozrywka.
LG-ThinQ-Zone.jpg
W strefie ThinQ Travel przekonamy się, jak przy użyciu telewizora LG ze sztuczną inteligencją można łatwo znaleźć cel wakacyjnej podróży, a następnie za pośrednictwem smartfona LG G7ThinQ zarezerwować przeloty i noclegi. Już wkrótce Asystent Google będzie dostępny we wszystkich telewizorach LG z systemem webOS i sztuczną inteligencją w siedmiu nowych krajach: Australii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W ramach ogólnoświatowej strategii LG ukierunkowanej na doskonalenie funkcji rozpoznawania mowy, po pomyślnym wdrożeniu w USA, platforma ta będzie obsługiwać nawet pięć języków. Dzięki wbudowanemu asystentowi Google, telewizory LG ze sztuczną inteligencją będą wygodniejsze w obsłudze i pozwolą na sprawne wykonywanie codziennych zadań, znajdowanie odpowiedzi na ważne pytania oraz sterowanie kompatybilnymi urządzeniami inteligentnego domu. Odwiedzający targi IFA będą mogli przejść do salonu IoT – zachwycającego wnętrza, które było prezentowane podczas Milano Design Week i zostało zaprojektowane wspólnie z Natuzzi, włoskim producentem luksusowych mebli. Ta przyjemna strefa posłuży do pokazania możliwości inteligentnych głośników XBOOM AI ThinQ, a w szczególności sterowania podłączonymi sofami i oświetleniem.
Najważniejszym elementem strefy ThinQ Gourmet, poświęconej przygotowywaniu posiłków, jest natomiast inteligentna lodówka InstaViewThinQ. Tutaj goście mogą na własne oczy przekonać się o wyjątkowych funkcjach lodówki, która potrafi rekomendować przepisy oraz sterować ustawieniami podłączonych urządzeń, takich jak piekarnik.
Signature-Kitchen-Suite.jpg
W strefie ThinQ Style firma LG zaprezentuje różnorodne urządzenia sterowane głosem, w tym nową szafę parową LG StylerThinQ. Najnowsza wersja szafy parowej jest wyposażona w unikalne funkcje zwiększające wygodę użytkowania oraz pozwalające na skuteczniejsze utrzymywanie czystości, higieny i dobrego wyglądu ubrań. Oczywiście wszystkie te funkcje można teraz obsługiwać przy użyciu komend głosowych. Wiele z przełomowych produktów LG, które można zobaczyć w trzech strefach, otrzymało niedawno od stowarzyszenia EISA (European Imaging and Sound Association) wyróżnienia za zaawansowane technologie, wzornictwo i innowacyjność.
Na przeciw stref LG ThinQ, przedstawiających zastosowania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia, znajduje się ekspozycja poświęcona głównym technologiom. Są tu prezentowane innowacyjne rozwiązania stosowane w urządzeniach LG ThinQ, takich jak telewizory LG OLED i SUPER UHD, a także sprzęt AGD LG Centum System. Właśnie tu zostanie pokazany 88-calowy telewizor OLED o rozdzielczości 8K (7680 x 4320 pikseli), odwzorowujący głębokie czernie i żywe kolory, a także charakteryzujący się bardzo szerokim kątem widzenia. Spośród innych kluczowych technologii prezentowanych po raz pierwszy można wymienić 173-calowy panel Micro LED zbudowany z mikroskopijnych diod LED tworzących pojedyncze piksele. Wyświetlacz ten będzie ustawiony w spektakularnym kinie domowym, które demonstruje możliwość dostosowania wielkości ekranu do potrzeb użytkowników.
Na targach IFA zostanie też pokazana rodzina robotów LG CLOi, w której skład wchodzą, między innymi, robot-kelner oraz egzoszkielet wspomagający chodzenie. Kolekcja zaawansowanych robotów odegra ważną rolę w realizowaniu wizji LG dotyczącej zastosowań sztucznej inteligencji zarówno w domu, jaki i poza nim. W tej strefie zostanie po raz pierwszy pokazany egzoszkielet CLOi SuitBot. Urządzenie poprawia jakość życia użytkownika zwiększając jego mobilność i idealnie nadaje się do zastosowań w przemyśle i budownictwie.
LG-CLOi-Robots.jpg
Odwiedzających stanowisko LG na targach IFA powita budzący podziw kanion LG OLED, pozwalający przenieść się w najwspanialsze zakątki świata. 258 komercyjnych paneli LG OLED Open Frame, tworzących wypukłe oraz wklęsłe ściany, posłuży do wyświetlania niezwykle szczegółowych obrazów przedstawiających pięć pięknych krajobrazów: pola lodowe Columbia Icefield, wodospad Iguazu, Kanion Antylopy, Park Narodowy Redwood oraz widok ze szczytu Haleakalā.
LG-OLED-Canyon.jpg
Chcąc zademonstrować potencjał urządzeń Premium na ogólnoświatowym rynku, podczas targów IFA firma LG pokaże nowe produkty z linii LG SIGNATURE: lodówkę na wino, lodówkę z dolnym zamrażalnikiem oraz suszarkę do ubrań. Aby podkreślić wyjątkowość lodówki na wino LG SIGNATURE oraz walory zastosowanych rozwiązań technicznych, podczas targów odbędą się degustacje win, które poprowadzi słynny krytyk winiarski James Suckling. Firma LG poszerza również współpracę z londyńskim kolektywem artystycznym Jason Bruges Studio, w ramach której powstanie nowa galeria LG SIGNATURE o motywie przewodnim One Fine Day (jeden piękny dzień).  
Podczas targów IFA zadebiutuje także nowa marka luksusowych urządzeń kuchennych do zabudowy SIGNATURE KITCHEN SUITE, które opracowano specjalnie z myślą o rynku europejskim. Urządzeniom SIGNATURE KITCHEN SUITE będzie poświęcona oddzielna ekspozycja, znajdująca się w atrakcyjnej, parkowej części Targów Berlińskich. Linia powstała we współpracy z włoskimi firmami Valcucine i Arclinea, specjalizującymi się w projektowaniu luksusowych mebli kuchennych, dzięki czemu jest odzwierciedleniem tradycji poszukiwania innowacyjnych rozwiązań oraz perfekcyjnego wykonania.
Podczas oficjalnego otwarcia targów IFA 2018, Jo Seong-jin, dyrektor generalny firmy LG Electronics, oraz dr I.P. Park, prezes i dyrektor ds. technologii wygłoszą wizjonerską mowę inauguracyjną. Wspólne przemówienie, przedstawiające zarys strategicznych kierunków rozwoju sztucznej inteligencji, będzie pierwszym tak ważnym wystąpieniem najwyższego kierownictwa firmy LG podczas targów IFA. Prelekcja zatytułowana Think Wise, Be Free: Living Freer with AI (Myśl mądrze, żyj swobodnie: większa swoboda dzięki sztucznej inteligencji), zostanie wygłoszona w piątek 31 sierpnia w hali 26b Targów Berlińskich. Dyrektor generalny Jo podzieli się swoją opinią o tym, jak opracowana przez LG strategia rozwoju sztucznej inteligencji, oparta na wyjątkowej filozofii otwartego partnerstwa, otwartej platformy i otwartej łączności, wpłynie na jakość życia konsumentów. Dr Park zaprezentuje natomiast implementację tej technologii w produktach codziennego użytku, a ponadto omówi zalety otwartej strategii sztucznej inteligencji, które przekładają się na szerokie możliwości sterowania różnorodnymi urządzeniami oraz wygodę użytkowników.
Podczas targów IFA, na swoim stanowisku w hali 18 Targów Berlińskich firma LG zaprezentuje bogatą gamę nowoczesnych technologii, które są innowacjami dla lepszego życia.
Załączniki

Pobierz wszystkie

REWOLUCJA W WYKONANIU LG W BERLINIE – ROZWIĄZANIA AI KSZTAŁTUJĄ NASZĄ RZECZYWIŚTOŚĆ.docx

docx | 50,5 KB

Pobierz
Signature-Kitchen-Suite.jpg

grafika | 535 KB

Pobierz
LG-OLED-Canyon.jpg

grafika | 479 KB

Pobierz
LG-ThinQ-Zone.jpg

grafika | 451 KB

Pobierz
LG-MicroLED.jpg

grafika | 327 KB

Pobierz
LG-CLOi-Robots.jpg

grafika | 553 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pełna gama telewizorów LG OLED po raz pierwszy w Polsce na Audio Video Show 2018

Podczas Audio Video Show 2018 w Warszawie LG po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje telewizor OLED z serii G. Oznacza to, że wszyscy odwiedzający PGE Narodowy w dniach 16-18 listopada będą mogli zobaczyć w jednym miejscu pełną gamę telewizorów LG ThinQ OLED. Ponadto, w so
LG prezentuje nowy smartfon LG G7 fit oraz słuchawki LG Tone Platinum SE z Asystentem Google

Od 8 listopada w Polsce dostępny jest LG G7 fit – smartfon, który łączy w sobie najważniejsze funkcje z flagowego LG G7 ThinQ z ceną urządzeń klasy średniej. LG G7 fit wyposażony jest w aparat wspierany przez sztuczną inteligencję, 6,1-calowy ekran QHD+ FullVision Super
Rewolucja w praniu! LG wprowadza do Polski innowacyjny LG Styler, pralki parowe oraz nową kategorię suszarek

Od dzisiaj na polskim rynku dostępne jest urządzenie, które rewolucjonizuje pranie i prasowanie. LG prezentuje LG Styler, szafę parową, która pozwala na błyskawiczne usuwanie przykrych zapachów oraz bakterii i alergenów. Firma LG zaprezentowała również pralki parowe i su
Moda wymaga pielęgnacji! Innowacje od LG, które dbają o twoje kreacje

Marka LG zaprezentowała najnowszą linię urządzeń domowych z technologią parową, które wprowadzają  nowe standardy w naszych garderobach, zachowując, jakość ubrań oraz pielęgnując nawet najdelikatniejsze tkaniny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.