Sztuczna inteligencja, która ułatwia codzienność

Sztuczna inteligencja, która ułatwia codzienność

Dyrektor generalny oraz dyrektor ds. technologii LG po raz pierwszy zaprezentowali szczegóły strategii LG w dziedzinie sztucznej inteligencji

Wystąpienie szefów LG Electronics zatytułowane Think Wise, Be Free: Living Freer with AI podczas tegorocznych konferencji europejskich nakreśla strategię opracowaną przez LG związaną z rozwojem sztucznej inteligencji. Po wprowadzeniu na początku tego roku marki LG ThinQ, wyróżniającej produkty ze sztuczną inteligencją, firma LG skupiła się na demonstrowaniu wpływu bogatego ekosystemu urządzeń z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji, który jest oparty na strategii otwartego partnerstwa, otwartej platformy i otwartej łączności.
Dyrektor Generalny LG Electronics Jo Seong-Jin

Dyrektor Generalny LG Electronics Jo Seong-Jin

Wspólna wizja

Wystąpienie inauguracyjne poprowadził dyrektor generalny CEO - Jo Seong-Jin, pracujący w  firmie LG od 42 lat, który podkreślił podstawowe dążenie firmy LG do poprawiania jakości życia, rozumianej jako poszerzoną możliwość swobodniejszego i inteligentnego dokonywania wyborów na co dzień. Przedstawił też silne przekonanie koncernu LG, iż postęp w dziedzinie sztucznej inteligencji ma kluczowe znaczenie dla zapewniania nowych możliwości ułatwiających życie.
„Sztuczna inteligencja w połączeniu z rozproszoną architekturą zasobów IT edge computing, analizowaniem dużych ilości danych oraz łącznością opartą na technologii 5G, wpłynie na wszystkie aspekty naszego życia i pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości wynikających ze swobodnego przesyłania danych między różnorodnymi urządzeniami. Na przykład, inteligentny dom będzie wiedział, w jakim nastroju użytkownik wraca z pracy i odpowiednio przygotuje się na powitanie,” powiedział CEO LG Electronics.
Następnie prelekcję kontynuował dyrektor ds. technologii dr Park, który omówił trzy fundamenty sztucznej inteligencji: dostosowywanie do potrzeb, łączność i otwartość. Przekazując główną myśl, że sztuczna inteligencja nie jest innowacją samą dla siebie, ale rzeczywiście jest innowacją dla lepszego życia, dr Park zobrazował, w jaki sposób trzy fundamenty sztucznej inteligencji ułatwią nam codzienne życie.
Dyrektor ds. technologii dr Park

Dyrektor ds. technologii dr Park

Filary sztucznej inteligencji

Pierwszym filarem, na którym powinna się opierać sztuczna inteligencja, to dostosowywanie do potrzeb człowieka. Według LG, urządzenia nie mogą tylko  zdobywać wiedzy o nas – poprzez ciągłą interakcję z użytkownikami oraz akumulowanie pozyskiwanych informacji, powinny ewoluować dostosowując się do naszych specyficznych potrzeb. Im intensywniej korzystamy z urządzeń LG, tym szybciej dostosowują się one do naszych potrzeb. Kolejnym ważnym elementem jest łączność. LG wprowadza funkcje sztucznej inteligencji do różnorodnych produktów, dzięki czemu możemy korzystać z ich zalet w domu, w podróży i w biurze – w każdym miejscu i o każdej porze, niezależnie od tego, co robimy. Otwartość jest trzecią cechą jaką powinna spełniać sztuczna inteligencja. LG dobrze rozumie, że świat stał się zbyt skomplikowany i jest zbyt różnorodny, aby jedna firma mogła spełnić wszystkie zróżnicowane wymagania współczesnych konsumentów. Celem firmy LG jest zapewnienie użytkownikom jak największych korzyści ze sztucznej inteligencji, niezależnie od tego, jakie urządzenie lub rozwiązanie wybiorą.
Dr Park stwierdził, że ewolucja sztucznej inteligencji musi być oparta na coraz intensywniejszej komunikacji z użytkownikami przez LG przy rozwijaniu głównej technologii sztucznej inteligencji: po pierwsze, firma koncentruje się na algorytmach rozpoznawania mowy, rozpoznawania obrazu, rozpoznawania biometrycznego oraz algorytmach uczenia się deep learning; po drugie, eliminuje tradycyjne ograniczenia związane z przestrzenią oraz czasem, wykorzystując bezproblemową łączność między różnorodnymi produktami LG; po trzecie, dzięki udoskonalonej łączności zapewnia urządzeniom nieograniczone możliwości stosowania, czego przykładem jest automatyczny odkurzacz LG. Podsumowując wystąpienie, dr Park podkreślił znaczenie otwartego systemu sztucznej inteligencji oraz omówił łatwy w obsłudze system operacyjny LG webOS.
LG CTO & LG CLOi.JPG

Globalna współpraca

W wystąpieniu wzięli udział także czołowi eksperci (Open Connectivity Foundation, HERE, SG Robotics), z którymi LG współpracuje nad rozwojem sztucznej inteligencji. Zaproszeni partnerzy jednogłośnie zgodzili się z wizją LG dotyczącą przyszłości sztucznej inteligencji.

Produkty LG wykorzystujące platformę sztucznej inteligencji ThinkQ AI

LG nieustannie rozwija swoje produkty wyposażając je w systemy bazujące na sztucznej inteligencji. LG G7 ThinQ to wynik ewolucji rozwiązań zastosowanych w LG V30S ThinQ, pierwszym smartfonie LG wykorzystującym sztuczną inteligencję. Urządzenie V30S ThinQ zawierało zaawansowane rozwiązania technologiczne wspomagające obsługę najczęściej używanych funkcji, m.in. opcje rozpoznawania głosu i system Vision AI usprawniający działanie aparatu. Smartfon LG G7 ThinQ zapewnia rozszerzone możliwości komunikacji z innymi urządzeniami LG, m.in. telewizorami i sprzętem AGD.
LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

W najnowszych telewizorach LG OLED AI TV wykorzystano natomiast nowatorską metodę wykorzystania sztucznej inteligencji do oglądania telewizji. Pozwala to kontrolować urządzenie, komunikując się w naturalny sposób za pomocą poleceń głosowych w języku polskim, wyszukiwać interesujące treści, sterować ustawieniami obrazu, a nawet zapytać o pogodę.
LG OLED E8 TV ThinQ AI

LG OLED E8 TV ThinQ AI

Więcej informacji o produktach wykorzystujących sztuczną inteligencję znajdziecie Państwo na stronie www.lg.com/pl 
Załączniki

Pobierz wszystkie

LG CTO & LG CLOi.JPG

grafika | 173 KB

Pobierz
LG CEO & LG OLED.JPG

grafika | 203 KB

Pobierz
LG CEO & LG CLOi.JPG

grafika | 209 KB

Pobierz
Sztuczna inteligencja, która ułatwia codzienność.docx

docx | 1,77 MB

Pobierz
LG CTO.JPG

grafika | 159 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pełna gama telewizorów LG OLED po raz pierwszy w Polsce na Audio Video Show 2018

Podczas Audio Video Show 2018 w Warszawie LG po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje telewizor OLED z serii G. Oznacza to, że wszyscy odwiedzający PGE Narodowy w dniach 16-18 listopada będą mogli zobaczyć w jednym miejscu pełną gamę telewizorów LG ThinQ OLED. Ponadto, w so
LG prezentuje nowy smartfon LG G7 fit oraz słuchawki LG Tone Platinum SE z Asystentem Google

Od 8 listopada w Polsce dostępny jest LG G7 fit – smartfon, który łączy w sobie najważniejsze funkcje z flagowego LG G7 ThinQ z ceną urządzeń klasy średniej. LG G7 fit wyposażony jest w aparat wspierany przez sztuczną inteligencję, 6,1-calowy ekran QHD+ FullVision Super
Rewolucja w praniu! LG wprowadza do Polski innowacyjny LG Styler, pralki parowe oraz nową kategorię suszarek

Od dzisiaj na polskim rynku dostępne jest urządzenie, które rewolucjonizuje pranie i prasowanie. LG prezentuje LG Styler, szafę parową, która pozwala na błyskawiczne usuwanie przykrych zapachów oraz bakterii i alergenów. Firma LG zaprezentowała również pralki parowe i su
Moda wymaga pielęgnacji! Innowacje od LG, które dbają o twoje kreacje

Marka LG zaprezentowała najnowszą linię urządzeń domowych z technologią parową, które wprowadzają  nowe standardy w naszych garderobach, zachowując, jakość ubrań oraz pielęgnując nawet najdelikatniejsze tkaniny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.