Znakomite wyniki finansowe LG: Wzrost dochodu o 45% w porównaniu do Q3 2017
Znakomite wyniki finansowe LG: Wzrost dochodu o 45% w porównaniu do Q3 2017

Znakomite wyniki finansowe LG: Wzrost dochodu o 45% w porównaniu do Q3 2017

Firma LG Electronics ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Wartość skonsolidowanej sprzedaży wyniosła 13,76 mld USD (15,43 bln KRW), a zysk operacyjny 667,7 mln USD (748,8 mld KRW). Oznacza to, że przychody osiągnęły najwyższą wartość kwartalną w tym roku i wzrosły o 2,7% w porównaniu do drugiego kwartału 2018, natomiast dochód operacyjny wzrósł o 45% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Dział klimatyzacji i rozwiązań energetycznych (Air Conditioning & Energy Solutions) odnotował w trzecim kwartale przychody w wysokości 4,33 mld USD (4,85 bln KRW) oraz 365,3 mln USD (409,7 mld KRW) zysku operacyjnego. Szczególnie dobre wyniki sprzedaży uzyskano w Korei, Europie, Ameryce Północnej, pomimo spowolnienia gospodarczego i niekorzystnych zmian kursów walut w Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Utrzymano wysoką rentowność, na którą korzystnie wpłynęły wzrost sprzedaży urządzeń Premium oraz kontynuacja efektywnego zarządzania kosztami.
Zysk operacyjny działu RTV (LG Home Entertainment) osiągnął w trzecim kwartale 289,9 mln USD (325,1 bln KRW) natomiast sprzedaż 3,31 mld USD (3,71 bln KRW). Pomimo malejącego popytu na telewizory w krajach rozwijających się, utrzymała się dobra sprzedaż telewizorów Premium, zarówno OLED, jak i UHD. W związku ze zbliżającym się końcem roku firma LG chce w kluczowych krajach skupić się na modelach Premium, aby utrzymać rentowność pomimo spowolnienia na całym rynku.
Dział komunikacji mobilnej (Mobile Communications) odnotował wartość sprzedaży 1,82 mld USD (2,04 bln KRW) oraz stratę operacyjną w wysokości 130,5 mln USD (146,3 mld KRW). Pomimo globalnego osłabienia popytu na smartfony oraz nasilającej się konkurencji, firma zmniejszyła deficyt operacyjny, co jest bezpośrednim skutkiem realizacji plany biznesowego oraz mocniejszego zaangażowania się w produkty klasy średniej. Przewiduje się, że wprowadzenie smartfona V40 ThinQ zaowocuje wzrostem sprzedaży w czwartym kwartale. Firma zgodnie z planem realizuje strategię zwiększania efektywności, dzięki czemu umacnia fundamenty zwiększonej rentowności.
W trzecim kwartale dział części samochodowych (Vehicle Components) odnotował przychody w wysokości 1,05 mld USD (1,18 bln KRW), co oznacza wzrost o 41% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego oraz o 35% w porównaniu do poprzedniego kwartału. Wyniki te osiągnięto głównie ze względu na wzrost produkcji związanej z nowymi projektami oraz przejęciem firmy ZKW Group produkującej oświetlenie samochodowe. W trzecim kwartale 2018 po raz pierwszy w historii firmy wartość sprzedaży podzespołów samochodowych przekroczyła 1 bilion KRW. Wzrost cen materiałów oraz kosztów związanych z nowymi projektami przyczyniły się do powstania straty operacyjnej w wysokości 38,3 mln USD (42,9 mld KRW).
Dział produktów B2B (Business-to-Business) osiągnął wartość sprzedaży 514,2 mln USD (576,7 mld KRW) oraz odnotował stratę operacyjną w wysokości 31,3 mln USD (35,1 mld KRW). Na rentowność niekorzystnie wpłynęły cła importowe w USA oraz spadek cen paneli słonecznych na kluczowych rynkach. Przewiduje się, że w czwartym kwartale utrzyma się silna konkurencja na rynku paneli słonecznych przy jednoczesnym wzroście popytu na urządzenia informacyjno-reklamowe Premium.

Wyjaśnienia dotyczące kursów walut w 3. kw. 2018

Wyniki finansowe przed audytem ogłoszone przez firmę LG Electronics są oparte na Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej (IFRS) i dotyczą kwartału kończącego się 30 września 2018. Kwoty wyrażone w wonach koreańskich (KRW) zostały przeliczone na dolary amerykańskie (USD) po uśrednionym kursie z odpowiedniego kwartału: 1121,47 KRW za 1 USD.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Prezentacja_LG Q32018.pdf

pdf | 1,15 MB

Pobierz
large_LGE_logo.png

grafika | 122 KB

Pobierz
Telewizory-LG-ThinQ-AI-4.jpg

grafika | 235 KB

Pobierz
Wyniki finansowe LG_Q32018.docx

docx | 51,4 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Pełna gama telewizorów LG OLED po raz pierwszy w Polsce na Audio Video Show 2018

Podczas Audio Video Show 2018 w Warszawie LG po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje telewizor OLED z serii G. Oznacza to, że wszyscy odwiedzający PGE Narodowy w dniach 16-18 listopada będą mogli zobaczyć w jednym miejscu pełną gamę telewizorów LG ThinQ OLED. Ponadto, w so
LG prezentuje nowy smartfon LG G7 fit oraz słuchawki LG Tone Platinum SE z Asystentem Google

Od 8 listopada w Polsce dostępny jest LG G7 fit – smartfon, który łączy w sobie najważniejsze funkcje z flagowego LG G7 ThinQ z ceną urządzeń klasy średniej. LG G7 fit wyposażony jest w aparat wspierany przez sztuczną inteligencję, 6,1-calowy ekran QHD+ FullVision Super
Rewolucja w praniu! LG wprowadza do Polski innowacyjny LG Styler, pralki parowe oraz nową kategorię suszarek

Od dzisiaj na polskim rynku dostępne jest urządzenie, które rewolucjonizuje pranie i prasowanie. LG prezentuje LG Styler, szafę parową, która pozwala na błyskawiczne usuwanie przykrych zapachów oraz bakterii i alergenów. Firma LG zaprezentowała również pralki parowe i su
Moda wymaga pielęgnacji! Innowacje od LG, które dbają o twoje kreacje

Marka LG zaprezentowała najnowszą linię urządzeń domowych z technologią parową, które wprowadzają  nowe standardy w naszych garderobach, zachowując, jakość ubrań oraz pielęgnując nawet najdelikatniejsze tkaniny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.