06/24/22

LG ARTCOOL Beige – nowy klimatyzator pokojowy w stylowym, beżowym kolorze


Firma LG Electronics rozszerzyła dostępną na polskim rynku ofertę klimatyzatorów pokojowych z serii ARTCOOL o nowy model – ARTCOOL Beige. Urządzenie wyróżnia się stylowym, beżowym kolorem, zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie oczyszczania powietrza oraz wysoką wydajnością działania.


Produkty należące do linii ARTCOOL, znanej z takich jednostek jak Mirror oraz Gallery, wyróżniają się nowoczesnym i eleganckim designem. Klimatyzator pokojowy ARTCOOL Beige to nowość w tej serii i pierwszy dostępny na polskim rynku klimatyzator LG typu RAC w kolorze beżowym.

Firma LG zadbała nie tylko o wyjątkowy wygląd urządzenia. Wyposażono je w szereg zaawansowanych rozwiązań, których celem jest zapewnienie świeżego i czystego powietrza w pomieszczeniach. W klimatyzatorze ARTCOOL Beige zastosowano filtr antyalergiczny, którego zadaniem jest zmaksymalizowanie procesu filtracji powietrza przepływającego przez jednostkę. Filtr pokrywa specjalna powłoka absorbująca szkodliwe dla zdrowia alergeny, takie jak pyłki, roztocza kurzu domowego czy grzyby. Efektywność działania filtra potwierdzona jest przez Organizację BAF, zajmującą się pomaganiem dorosłym i dzieciom w zwalczaniu alergii.


W urządzeniu zastosowano również technologię PlasmasterTM Ionizer++. Jonizator ma za zadanie redukcję unoszących się w powietrzu szkodliwych, mikroskopijnych cząsteczek poprzez nasycenie powietrza 3 milionami jonów. Tym samym usuwa do 99,9% przylegających do klimatyzatora bakterii, co potwierdzają testy przeprowadzone przez TÜV Rheinland oraz Intertek1.


Kolejnym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę jakości powietrza jest technologia UVnano™. Diody LED umieszczone wewnątrz jednostki emitują światło ultrafioletowe, które niszczy do 99% drobnoustrojów przepływających z powietrzem przez wentylator.  Dostępna jest w nim także funkcja auto oczyszczania, której działanie polega na osuszaniu wymiennika ciepła jednostki przez około 30 minut po jej wyłączeniu. Zespół wentylatorowy pracujący w tym trybie zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni, które mogą namnażać się na wilgotnym wymienniku ciepła i tacy ociekowej.


Sercem urządzenia jest sprężarka LG DUAL Inverter CompressorTM, która gwarantuje jego wysoką wydajność oraz długą i niezawodną pracę. Zapewnia szybkie chłodzenie2 oraz ogrzewanie, co pozwala użytkownikom zmniejszyć zużycie energii i rachunki za prąd. Zastosowanie sprężarki inwerterowej LG sprawia również, że klimatyzator jest bardzo cichy – podczas pracy w trybie snu emituje dźwięk na poziomie wynoszącym zaledwie 19 dB(A). Sprężarka objęta jest 10-letnią gwarancją LG.


Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi użytkownik ma możliwość wygodnego sterowania pracą urządzenia z dowolnego miejsca przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji LG ThinQ w języku polskim (dostępnej na smartfony i tablety z systemem Android lub iOS). Aplikacja pozwala monitorować działanie klimatyzatora, udostępniając między innymi dane o zużyciu energii elektrycznej, a także zdiagnozować ewentualną usterkę.


Czynnikiem wykorzystywanym w układzie chłodniczym jednostki jest czynnik R32, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Oznacza to, że ARTCOOL Beige to stylowy, wydajny klimatyzator, który poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, pozostając jednocześnie przyjaznym dla naszej planety.


Sprawdź pełną gamę klimatyzatorów domowych LG tutaj.

Lista certyfikowanych instalatorów klimatyzacji LG: 

1 Testy przeprowadzone przez TÜV Rheinland i Intertek potwierdzają, że Plasmaster™Ionizer++ usuwa do 99,9% przylegających bakterii (Staphylococcus aureus, Escherichia coli i Pseudomonas aeruginosa) w pomieszczeniu testowym o powierzchni 30m³. Testowanym modelem był SW09BAJWAN. Skuteczność w usuwaniu bakterii może odbiegać od rzeczywistych warunków użytkowania.

2 Klimatyzatory inwerterowe LG (US-Q242K*) chłodzą do 40% szybciej niż klimatyzatory LG bez inwertera (TS-H2465DAO). *Temperatura początkowa (na zewnątrz 35°C, wewnątrz 33°C), temperatura ustawienia (26°C).

Monika Siejewicz