08/23/22

LG zaprezentuje na targach IFA 2022 oczyszczacz powietrza w kształcie stolika


Innowacyjne urządzenie, którego wygląd można dostosować do indywidualnych preferencji, oferuje zaawansowaną technologię oczyszczania powietrza oraz wygodne, przyjazne dla użytkownika funkcje

LG Electronics zaprezentuje na targach IFA 2022 oczyszczacz powietrza – PuriCare Objet Collection Aero Furniture. Nowy model w kształcie stolika, będący kontynuacją modelu PuriCare AeroTower zaprezentowanego na targach CES na początku tego roku, zaciera granicę między nowoczesnym meblem a zaawansowanym oczyszczaczem powietrza. Urządzenie zapewnia 360-stopniowe oczyszczanie powietrza, design, który można dostosować do własnych preferencji oraz przyjazne dla użytkownika funkcje.

Eleganckie i kompaktowe oczyszczacze powietrza LG Aero mają stosunkowo niewielkie rozmiary, dzięki czemu doskonale nadają się do mniejszych pomieszczeń, takich jak pojedyncza sypialnia, gabinet czy studio. Użytkownicy mogą przy tym wybrać kolor urządzenia (Crème Rose, Crème Yellow lub Crème Grey) oraz kształt blatu (Round lub Track), aby dopasować je do osobistych upodobań lub wystroju domu.


Gładki blat innowacyjnego produktu LG stanowi wygodne miejsce do przechowywania rzeczy osobistych lub eksponowania przedmiotów dekoracyjnych. Na jego spodzie znajdują się wygodne przyciski służące do włączania i wyłączania urządzenia, zarządzania trybami przepływu powietrza oraz funkcjami oświetlenia nastrojowego. Na krawędzi blatu na równi z jego powierzchnią umieszczono wskaźniki łączności Wi-Fi, jakości powietrza, siły przepływu powietrza oraz stanu aktualizacji oprogramowania1.

Co więcej, nowy produkt oferuje szereg przemyślanych funkcji. Użytkownicy mogą wygodnie ładować swoje smartfony i słuchawki bezprzewodowe za pomocą wbudowanej w blat stołu ładowarki bezprzewodowej2 i tworzyć przyjemną atmosferę w mieszkaniu dzięki funkcji oświetlenia nastrojowego. Oświetlenie nastrojowe oferowane jest w ośmiu różnych kolorach. Można nim łatwo sterować za pomocą aplikacji LG ThinQ™. Ponadto wyjątkowy oczyszczacz powietrza LG został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju: zawiera elementy wykonane z plastiku pozyskanego ze starych urządzeń i produktów elektronicznych oraz jest dostarczany w opakowaniu wykonanym z materiałów nadających się do recyklingu.

Oczyszczacz powietrza LG pomaga zapewnić komfortowe warunki w domu, a jego działanie można dopasować do własnych preferencji. Produkt znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki systemowi wielostopniowej filtracji. Łączy w sobie opracowane przez LG filtry: ultradrobny, przeciwpyłowy i neutralizujący zapachy. Użytkownicy mogą również cieszyć się czystszym powietrzem w pomieszczeniach dzięki technologii LG UVnano™, która redukuje ilość wirusów i bakterii na łopatkach wentylatora i wokół nich nawet o 99,99%3.

Dodatkowo LG w najbliższym czasie wprowadzi na rynek limitowane wersje swojego nowego oczyszczacza powietrza. Oprócz modeli z ekskluzywnymi dekoracjami blatu zaprojektowanymi przez znanych artystów, takich jak popularny południowokoreański malarz Kim Sun-woo, firma zaprezentuje modele z nowo opracowanych materiałów, wykonanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Dzięki możliwości dostosowania wyglądu, zaawansowanemu oczyszczaniu powietrza i funkcjom skoncentrowanym na użytkowniku oczyszczacze powietrza Aero pomagają konsumentom stworzyć zdrowy, komfortowy dom. LG będzie nadal rozwijać innowacje na rzecz zdrowszego, wygodniejszego życia, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby konsumentów na całym świecie
-— powiedział Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

LG zaprezentuje najnowsze innowacje, takie jak Aero Furniture, na swoim stoisku (hala 18, Messe Berlin) podczas targów IFA 2022 (2-6 września) w Berlinie.

1. Wskaźnik aktualizacji świeci, gdy trwa instalacja aktualizacji za pośrednictwem aplikacji LG ThinQ.

2. Ładowanie bezprzewodowe jest dostępne tylko dla kompatybilnych smartfonów i słuchawek bezprzewodowych. Umożliwia szybkie ładowanie smartfonów Samsung Galaxy (9-10 W) oraz Apple iPhone (7,5 W). Prędkość ładowania może się różnić w zależności od urządzenia, sposobu użytkowania, warunków ładowania i innych czynników.

3. Redukuje do 99,99% bakterii na łopatkach wentylatora, do 94% bakterii w powietrzu i do 91% wirusów w powietrzu. Certyfikowane przez British Allergy Foundation. Testowane przez TÜV Rheinland przy użyciu modelu testowego FS061PWHA poprzez pomiar roztworu bakterii (Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Klebsiella pneumoniae) na łopatce wentylatora przy prędkości obrotowej 1 po godzinie ekspozycji na działanie lampy LG UVnano UV-C LED; metoda testowa zgodnie z ISO22196:2011. Wyniki mogą różnić się w zależności od rzeczywistego środowiska użytkowania. 

Firma LG Home Appliance & Air Solution jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń gospodarstwa domowego, rozwiązań do inteligentnych domów, rozwiązań z zakresu klimatyzacji i uzdatniania powietrza oraz wizjonerskich produktów wyposażonych w sztuczną inteligencję LG ThinQ AI. Firma tworzy szeroką gamę rozwiązań na bazie wiodących w branży technologii podstawowych, dążąc do poprawy jakości życia i zdrowia konsumentów poprzez opracowywanie przemyślanych sprzętów kuchennych, urządzeń do mieszkania, systemów HVAC i rozwiązań do uzdatniania powietrza. Łącznie produkty te zapewniają większą wygodę, doskonałą wydajność, sprawne działanie i istotne korzyści zdrowotne. Więcej informacji o LG można znaleźć na stronie internetowej www.LGnewsroom.com.

Monika Siejewicz