08/21/23

LG zaprezentuje nową pralko-suszarkę LG SIGNATURE drugiej generacji podczas targów IFA 2023


Firma LG Electronics na targach IFA 2023 zaprezentuje najnowszą pralko-suszarkę. Produkt z serii LG SIGNATURE drugiej generacji wykorzystuje zaawansowaną technologię pompy ciepła LG, dzięki czemu to kompaktowe urządzenie oferuje skuteczne pranie i suszenie, a także pielęgnację odzieży. Wszystko to z myślą o wygodzie konsumentów.


Stylowa pralko-suszarka z pompą ciepła, zaprojektowana zgodnie ze wzornictwem LG SIGNATURE, wyróżnia się pojemnością 25 kg dla prania oraz 13 kg w przypadku suszenia ubrań. To wygodne urządzenie wyposażone jest także w innowacyjną funkcję TWINWash™ – dodatkową niewielką pralkę umieszczoną pod głównym bębnem, która jest przeznaczona do czyszczenia delikatnych ubrań lub odzieży treningowej. Możliwości prania i suszenia sprawiają, że nowy model LG SIGNATURE dobrze sprawdza się w domach i mieszkaniach, w których liczy się każdy metr wolnej przestrzeni. Tak zaprojektowany produkt stanowi więc odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić czas i miejsce.


Pralko-suszarka LG SIGNATURE to urządzenie, które zapewnia intuicyjne sterowanie jednym dotknięciem. Oparty na sztucznej inteligencji cykl prania i suszenia wykrywa rodzaje tkanin i wagę wsadu, a także jego wilgotność. Automatycznie dopasowuje optymalne ustawienia w celu uzyskania najlepszych wyników. Suszenie rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu cyklu prania, co skraca czas pracy. Taki poziom automatyzacji oznacza, że użytkownicy – zamiast na praniu – wreszcie mogą skupić się na czymś innym i poświęcić się własnym przyjemnościom.


Nowe urządzenie wykorzystuje opracowany przez LG moduł suszenia z inwerterową pompą ciepła, który znacznie skraca jego czas i jednocześnie maksymalizuje efektywność energetyczną. Oprócz tego dzięki technologii 6 Motion™ AI Direct Drive pralko-suszarka inteligentnie optymalizuje wydajność suszenia i redukuje uszkodzenia tkanin.


Urządzenie zwiększa ponadto łatwość użytkowania za sprawą funkcji przyjaznych użytkownikowi. Wśród nich można wymienić na przykład inteligentne drzwiczki dotykowe czy też opcję rozpoznawania głosu, które sprawiają, że konsumenci mogą bez żadnego wysiłku włączyć i otworzyć urządzenie. Użytkownicy są również w stanie ustawić cykl prania lub suszenia za pomocą poleceń głosowych, a pralka może informować ich o stanie swojej pracy. Z kolei jasny, siedmiocalowy wyświetlacz LCD pralko-suszarki LG SIGNATURE zapewnia łatwe sterowanie funkcjami i ustawieniami oraz daje użytkownikom dostęp do wszystkich nowych cykli pobieranych za pośrednictwem aplikacji ThinQ.


Pralko-suszarka LG SIGNATURE z pompą ciepła to zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne. Zajmuje mało miejsca, oszczędza czas dzięki automatyzacji, a przy tym działa z najwyższą wydajnością. Zgodnie z nowym hasłem marki LG SIGNATURE „Live beyond” dążymy do rozwiązań pomagających konsumentom w prowadzeniu idealnego życia. Będziemy nadal wprowadzać innowacje, które przewyższają oczekiwania klientów i sprawiają, że ich codzienne życie jest jeszcze wygodniejsze.
-Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company 

LG zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia AGD, takie jak nowa pralko-suszarka LG SIGNATURE drugiej generacji z pompą ciepła, na swoim stoisku (hala 18, Messe Berlin) podczas targów IFA 2023 (1-5 września) w Berlinie.


LG Home Appliance & Air Solution jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń gospodarstwa domowego, rozwiązań do inteligentnych domów, rozwiązań z zakresu klimatyzacji i uzdatniania powietrza oraz wizjonerskich produktów wyposażonych w sztuczną inteligencję LG ThinQ AI. Firma tworzy szeroką gamę rozwiązań na bazie wiodących w branży technologii podstawowych, dążąc do poprawy jakości życia i zdrowia konsumentów poprzez opracowywanie przemyślanych sprzętów kuchennych, urządzeń do mieszkania, systemów HVAC i rozwiązań do uzdatniania powietrza. Łącznie produkty te zapewniają większą wygodę, doskonałą wydajność, sprawne działanie i istotne korzyści zdrowotne. Więcej informacji o LG można znaleźć na stronie internetowej LGnewsroom.com.
Monika Siejewicz