08/28/23

Na targach IFA 2023 firma LG zaprezentuje urządzenia AGD o najwyższej efektywności energetycznej


Przemyślanie zaprojektowane sprzęty LG oszczędzają energię, zapewniają wyjątkową wydajność oraz zrównoważone życie

LG Electronics w zeroemisyjnym domu „Net-Zero House” na targach IFA 2023 zaprezentuje urządzenia AGD o efektywności energetycznej klasy A (lub wyższej). Najnowsze rozwiązania do kuchni, prania i mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o bardziej zrównoważonym życiu, odpowiadając w ten sposób na rosnącą potrzebę zmniejszenia zużycia energii, kosztów eksploatacji i wpływu na środowisko. 


Energooszczędne rozwiązanie do prania wykorzystujące sztuczną inteligencję

Nowy zestaw pralki i suszarki LG zapewnia czyste i suche pranie bez wzrostu rachunków za prąd, ponieważ pralka ma klasę energetyczną A-40%1, a suszarka A+++‑20%2. Zaawansowana pralka chroni odzież i środowisko dzięki funkcji LG AI Wash, która inteligentnie dobiera optymalny cykl, aby zapewnić o 10% lepszą ochronę tkanin i wydłużyć ich trwałość3. Ma także specjalny cykl, który zapobiega przedostawaniu się do wody nawet 60 procent mikroplastików z prania4.


Natomiast funkcja AI Dry suszarki wykrywa wagę prania, rodzaje tkanin i jej wilgotność, aby ustawić optymalny czas i temperaturę suszenia dla różnych rodzajów odzieży. Funkcja TurboDry, wykorzystująca podwójną sprężarkę inwerterową LG, jest skuteczną opcją umożliwiającą szybsze suszenie prania. Ponadto nowa suszarka wykorzystuje czynnik chłodniczy R290 o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Aby zapewnić wygodę użytkowania urządzenia są wyposażone w ulepszony dotykowy panel sterowania LCD.


Energooszczędna i wysokowydajna lodówka

Kolejne bardzo wydajne urządzenie to lodówka LG z dolnym zamrażalnikiem o klasie energetycznej A-20%5. Lodówka jest zasilana przez kompresor Smart Inverter Compressor™, który zapewnia bardzo dobrą efektywność energetyczną dzięki dostosowaniu prędkości napędu do warunków w jakich pracuje i jest objęty 10-letnią gwarancją. Ten niezawodny kompresor generuje również mniej hałasu niż jakikolwiek inny kompresor w tej klasie6, co oznacza cichą pracę lodówki. Aby przedłużyć świeżość żywności, technologia LG LINEARCooling™ ogranicza wahania temperatury do ± 0,5 stopnia Celsjusza, a funkcja DoorCooling+™ zapewnia szybkie i równomierne chłodzenie.


Kompletny zestaw do gotowania o najwyższej wydajności energetycznej

Efektywność energetyczna A++7 nowego piekarnika do zabudowy LG InstaView™ to w dużej mierze zasługa ulepszonej izolacji, zoptymalizowanego sterowania ogrzewaniem i czterowarstwowych szklanych drzwi – wszystko to razem oszczędza energię i minimalizuje straty ciepła. Technologia LG InstaView pomaga również zachować ciepło wewnątrz piekarnika, umożliwiając użytkownikom sprawdzanie postępów w przygotowywaniu posiłku bez konieczności otwierania drzwi.


Wyposażona w energooszczędny silnik Inverter Direct Drive Motor™ zmywarka LG QuadWash™ zapewnia efektywność energetyczną na poziomie A-10%8 i lśniąco czyste naczynia. Zaawansowane urządzenie może łączyć się przez Wi-Fi z aplikacją LG ThinQ™, co umożliwia użytkownikom wygodne sterowanie i monitorowanie pracy, pobieranie nowych programów zmywania i rozwiązywanie drobnych problemów za pomocą funkcji Smart Diagnosis9.


Energooszczędne urządzenia AGD firmy LG pomagają gospodarstwom domowym oszczędzać energię, obniżać koszty mediów i ograniczać emisję dwutlenku węgla. Będziemy nadal wykorzystywać nasze wiodące w branży technologie, aby tworzyć produkty, które przynoszą ludziom korzyści i w mniejszym stopniu wpływają na planetę.
-Lyu Jae-cheol, prezes LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company 

Odwiedzający stoisko LG (hala 18, Messe Berlin) na targach IFA 2023 w dniach 1‑5 września będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami firmy o doskonałej efektywności energetycznej.


1 Na podstawie testów zużycia energii przez pralki dla gospodarstw domowych przeprowadzonych zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2019/2014. W programie Eco 40-60 nowa pralka LG zużywa 91 kWh na 100 cykli prania. 


2 Na podstawie testów zużycia energii przez suszarki bębnowe dla gospodarstw domowych przeprowadzonych zgodnie z rozporządzeniem (UE) 392/2012. Nowa suszarka bębnowa LG ma roczne zużycie energii na poziomie 116 kWh (w programie Bawełna+/Do szafy/Energia).


3 Na podstawie wyników testów wewnętrznych LG. Podczas prania 3-kilogramowego wsadu w trybie AI Wash nowa pralka LG zapewnia o 10% większą ochronę tkanin w porównaniu do prania tego samego wsadu w cyklu Bawełna. Wyniki mogą różnić się w zależności od modelu produktu.


4 Na podstawie wewnętrznych wyników testów LG prania 3 kg wsadu (w tym kurtki treningowej wykonanej w 100% z poliestru) w cyklu Microplastic Care. Ilość generowanych podczas prania mikrocząsteczek plastiku o wielkości ponad 20 µm (mikrometrów) została zredukowana o 60 procent w porównaniu do prania tego samego ładunku w cyklu do tkanin mieszanych.


5 Na podstawie klasy efektywności energetycznej chłodziarko-zamrażarek dla gospodarstw domowych zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2019/2016. Nowy zamrażalnik dolny LG charakteryzuje się o 20 procent wyższą efektywnością energetyczną w porównaniu do konwencjonalnej klasy efektywności energetycznej A.


6 Zgodnie z wewnętrznymi wynikami testów LG nowy model LG z dolnym zamrażalnikiem generuje mniej hałasu (29 dB) niż konwencjonalny model LG z dolnym zamrażalnikiem (32 dB).


7 Na podstawie testów efektywności energetycznej elektrycznego sprzętu do gotowania do użytku domowego przeprowadzonych zgodnie z normą 60350-1 Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC). Zużycie energii piekarnika LG InstaView na jeden cykl wynosi 0,51 kWh w trybie termoobiegu.


8 Na podstawie klasy efektywności energetycznej zmywarek do naczyń dla gospodarstw domowych zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2019/2017. Nowa zmywarka LG charakteryzuje się o 10 procent wyższą efektywnością energetyczną w porównaniu do konwencjonalnej zmywarki o klasie efektywności energetycznej A.


9 Funkcja Smart Diagnosis pomaga użytkownikom, diagnozując przyczynę drobnych problemów z urządzeniem, i oferuje wskazówki dotyczące użytkowania.


LG Home Appliance & Air Solution jest światowym liderem w dziedzinie urządzeń gospodarstwa domowego, rozwiązań do inteligentnych domów, rozwiązań z zakresu klimatyzacji i uzdatniania powietrza oraz wizjonerskich produktów wyposażonych w sztuczną inteligencję LG ThinQ AI. Firma tworzy szeroką gamę rozwiązań na bazie wiodących w branży technologii podstawowych, dążąc do poprawy jakości życia i zdrowia konsumentów poprzez opracowywanie przemyślanych sprzętów kuchennych, urządzeń do mieszkania, systemów HVAC i rozwiązań do uzdatniania powietrza. Łącznie produkty te zapewniają większą wygodę, doskonałą wydajność, sprawne działanie i istotne korzyści zdrowotne. Więcej informacji o LG można znaleźć na stronie internetowej LGnewsroom.com.
Monika Siejewicz