01/09/24

CES2024: LG przyciąga odwiedzających na targach CES 2024 interaktywną strefą webOS


LG świętuje dziesięciolecie platformy webOS, prezentując zwiastun serialu „Masters of the Air” z Apple TV+ i inne atrakcje


LG Electronics wita odwiedzających na targach CES 2024 bogatą ofertą rozrywki i wspaniałych wrażeń w strefie webOS. LG Home Entertainment Company, znana z imponujących instalacji wykorzystujących samoświecące wyświetlacze OLED, definiuje się na nowo jako lider w sektorze mediów i rozrywki. Platforma webOS na telewizory Smart TV prezentuje atrakcyjne obrazy i inspirujące historie, podkreślając transformację firmy.


Dzięki licznym ekranom OLED efektowna instalacja webOS wciąga odwiedzających w świat nieskończonej rozrywki, ożywiając każdą chwilę dzięki niezrównanej jakości obrazu LG OLED i wyjątkowym formatom wyświetlaczy. Te fascynujące wrażenia podkreślają dążenie firmy LG do przesuwania granic technologicznych i dostarczania rozrywki na najwyższym poziomie.


Strefa webOS, będąca zaproszeniem do odkrywania świata rozrywki opartego na platformie webOS, zawiera obszerną kolekcję pochodzących od partnerów LG klipów wideo z różnych gatunków. Jedną z najważniejszych atrakcji jest ekskluzywny zwiastun „Masters of the Air”, pełnego akcji serialu Apple TV+, którego producentami są Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman. Wciągająca zapowiedź serialu zachęca widzów imponującą oprawą wizualną i dynamicznymi efektami dźwiękowymi. „Masters of the Air” zadebiutuje 26 stycznia wyłącznie w Apple TV+ i będzie dostępny na telewizorach LG za pośrednictwem aplikacji Apple TV.


Widzowie będą również oczarowani filmową reinterpretacją „Małej syrenki”, która jest już dostępna w Disney+. Film ten, wyreżyserowany przez Roba Marshalla, opowiada historię pięknej i żądnej przygód młodej syrenki z urzekającą oprawą wizualną i  interesującą fabułą. Doskonałe zdjęcia na ekranach OLED przenoszą widzów nad brzeg morza, z kojącymi dźwiękami oceanu w tle.


Na odwiedzających czeka też ciekawa eksploracja kosmosu dzięki klipom z serialu Netflix „Rebel Moon”, który ukazał się w grudniu ubiegłego roku, a także zapowiedź wyczekiwanego serialu „Star Trek: Discovery” z wytwórni Paramount+. Filmy te dają fascynujący wgląd w niezbadane planety i  nieziemskie krajobrazy, oraz pozwolą obejrzeć niezwykłe bitwy w przestrzeni kosmicznej.


Strefa webOS prezentuje również ciekawe historie, które z pewnością zachwycą miłośników przygód. Sceny z serialu Prime Video „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” wprowadzają widzów w epicki krajobraz Śródziemia. Oferują wciągające wrażenia z wartkiej akcji, wyczerpujących podróży i pojawienia się jednego z największych złoczyńców w historii: Mrocznego Władcy Saurona.


Natomiast miłośnicy gier walki z pewnością ucieszą się z zapowiedzi Tekken 8. Gra autorstwa Bandai Namco Entertainment ukaże się 26 stycznia i zapowiada się na jedną z najlepszych gier tego gatunku w tym roku.


Utworzona w 2014 roku platforma webOS firmy LG jest dziś jedną z najczęściej używanych platform smart TV ze stale powiększającą się liczbą użytkowników. Telewizory LG na całym świecie oferują atrakcyjny wybór treści, co jest możliwe dzięki obszernej kolekcji materiałów od ponad 3500 dostawców. Trwające od dziesięciu lat zaangażowanie LG w budowanie trwałych relacji z partnerami świadczącymi usługi streamingowe przyczyniło się do poprawy jakości domowej rozrywki dla milionów klientów na całym świecie.


LG dąży do utrzymania pozycji lidera w dziedzinie rozrywki wizualnej dzięki postępowi technologicznemu i odpowiedniemu doborowi treści. Poprzez ciągłą ewolucję systemu webOS firma LG wzbogaca życie swoich klientów, zapewniając im nieskończoną rozrywkę i mnóstwo inspiracji.


Strefę webOS firmy LG będzie można zwiedzić w dniach 9-12 stycznia podczas targów CES 2024 na stoisku firmy (nr 16008, Centrum Kongresowe w Las Vegas). Więcej informacji na temat produktów LG prezentowanych na targach CES 2024 można znaleźć na stronie biura prasowego LG Polska.


LG Electronics Home Entertainment jest uznanym innowatorem w branży telewizorów i systemów audio-wideo. LG oferuje wysokiej jakości rozrywkę domową dzięki wielokrotnie nagradzanym telewizorom OLED, które w 2023 roku obchodzą swą 10. rocznicę, oraz telewizorom LED QNED działającym na innowacyjnej platformie Smart TV webOS. W celu zapewnienia konsumentom najwyższej klasy wrażeń z użytkowania wszystkie produkty LG z zakresu rozrywki domowej zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju, począwszy od produkcji aż po utylizację. Więcej informacji o LG można znaleźć na stronie internetowej LGnewsroom.com. 

Monika Siejewicz