W wyniku zwiększonego popytu i wyczerpywania się surowców doszło do zaostrzenia globalnego kryzysu energetycznego, który zmusił nas do redukcji zużycia energii i przejścia na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Przyspieszając globalny trend dekarbonizacji, wiele organizacji i osób prywatnych poszukuje sposobów zmniejszenia śladu węglowego i przejścia na „czystą” energię. W przypadku budynków komercyjnych efektywnym sposobem osiągnięcia obu tych celów jest zainstalowanie wydajnych pod względem energetycznym systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Najnowsze systemy tego rodzaju nie tylko zmniejszają zużycie oraz koszty energii. Zapewniają również komfortowe warunki wewnątrz pomieszczeń, które wpływają na dobre samopoczucie pracujących w nich osób oraz ich gości. To z kolei przekłada się na korzystne wyniki biznesowe oraz zrównoważone funkcjonowanie budynków.
Wydajne zarządzanie komfortowymi warunkami
Monitorowanie oszczędności energii w czasie rzeczywistym
Proaktywne obniżanie kosztów energii
1. Systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) są zazwyczaj odpowiedzialne za około 40% całkowitego zużycia energii w budynku, z czego 44% zużywają systemy odpowiedzialne za chłodzenie i ogrzewanie. (https://www.energy.gov.au/sites/default/files/hvac-factsheet-energy-breakdown.pdf).
2. W oparciu o test wewnętrzny z wykorzystaniem modelu Multi V i o mocy 24 koni mechanicznych pracującego w trybie AI Smart Care oraz modelu Multi V 5 pracującego w trybie pracy normalnej z zachowaniem zgodności z normą testową KS (KS B ISO 15042:2006). Efekty mogą się różnić zależnie od modelu, temperatury lokalnej i innych warunków środowiskowych.
3. Funkcja AI Smart Metering oblicza przewidywane oszczędności energii w oparciu o różnicę pomiędzy szacowanym zużyciem energii w trybie AI Smart Care oraz trybie pracy normalnej. Wymaga synchronizacji między zainstalowanymi modułami i sterownikami.