Aż pół miliona ton – tyle elektrośmieci znajduje się w polskich domach. Według danych z raportu pt. „Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny. Wiedza i postawy w Polsce”1 choć wiedza na temat elektrośmieci rośnie, to nadal gromadzimy nieużywane sprzęty - najczęściej są to telefony komórkowe (45%), ładowarki, zasilacze i przedłużacze (42%) oraz baterie (32%). Z okazji Dnia Ziemi, firma LG wspólnie z agencją monday group oraz firmą ElektroEko zorganizowała zbiórkę małych elektrośmieci.
Gromadzimy elektrośmieci
Więcej osób pozbywa się elektrośmieci – i robi to prawidłowo
„Niewidzialne” elektrośmieci trafiają do śmieci
1. Raport pt. „Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny. Wiedza i postawy w Polsce” – badanie przeprowadzone na zlecenie ElektroEko przez GfK Polonia na próbie ogólnopolskiej (1000 osób w wieku 16–75 lat) metodą wywiadu online (CAWI) na uczestnikach GfK Access Panel) w maju 2023 r.
2. Raport pt. „Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny. Wiedza i postawy w Polsce” – badanie przeprowadzone na zlecenie ElektroEko przez GfK Polonia na próbie ogólnopolskiej (1000 osób w wieku 15+) metodą wywiadu osobistego ze wspomaganiem komputerowym (CAPI) na uczestnikach GfK Access Panel) we wrześniu 2019 r.